Strona 35 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 133 34 35 36 37162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lut 2009, 15:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 2:40
Posty: 1
GG: 0
Samochód: DAF
Lokalizacja: TORUŃ

http://www.chomikuj.pl/guva07/DLA+KIEROWCoW+TIR
8) zapraszam do ściągania ciekawych plików dla kierowców


Post Wysłano: 01 lut 2009, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Odpowiedz dla kolegi rcko

Bez przerwy mozesz najdluzej ciagnac 4,5h a potem najmniej 45 min pauzy. Oczywiscie mozesz tez dzielic pauzy ale musisz pamietac ze pierwsza min 15 min a druga 30 min. Powiem Ci na przykladzie zebys zrozumial. Jezdziesz sobie 2,5 h robisz 40 min pauzy ale zostaje Ci to liczone jako 15 min potem jezdziesz 2 h co lacznie daje Ci 4,5 h jazdy wiec robisz 30 min pauzy i razem masz juz 45 min pauzy i zaczynasz drugie 4,5 h jazdy. Tylko musisz pamietac ze ile bys nie zrobil pierwszej pauzy bedzie Ci ona zaliczona do 15 min no chyba ze zrobisz od razu 45 min to wtedy zaczynasz zobie drugie 4,5 h jazdy a to co Ci zostalo z tamtego 4,5 h odbierasz sobie po przejechaniu tego 4,5 h. Oczywiscie pauz mozesz sobie robic ile chcesz tylko zebys nie przekroczyl 9 h samej jazdy i zeby te pauzy mialy po minimum 15 min, 30 min albo 45 min. Moze Ci sie tak zdazyc ze po przejechaniu 1 h wyjdzie Ci lacznie z 15 i z 30 45 min pauzy to wtedy zaczynasz drugie 4,5 h a z tamtego zostalo Ci 3,5 h jazdy. Zaczales sobie drugie 4,5 h jazdy i powiedzmy po 2 h jazdy tez masz juz 45 min pauzy zrobione czyli zostaje Ci 2,5 h jazdy. Czyli w sumie zostalo Ci jeszcze 6 h jazdy do wykorzystania. Te 6 h mozesz sobie dzielic dowolnie tak jak opisalem Ci w przykladzie ale musisz pamietac zebys z cala jazda wyrobil sie w 13 albo w 15 godzinach pracy. Jezeli zostaje Ci jazdy ale konczy Ci sie czas pracy to musisz stanac na pauze. Mam nadzieje ze zrozumiales o co chodzi z tymi pauzami.

Odpowiedz do 2 pytania kolegi marcinABCEuk

Mozesz kolego zrobic jeszcze inaczej. Zaczynasz tak jak mowisz o 5 rano. Konczysz prace powiedzmy o 17. Wyciagasz tarcze i na jej odwrocie rysujesz dlugopisem w miejscu gdzie masz lozko kreske od 17 do 5 rano. Nastepnego dnia wkladasz tarcze o 7 rano i od 5 do 7 rysujesz na odwrocie pauze. Na 100% inspektor nic Ci na to nie powie.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 02 lut 2009, 11:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Od 6.00 do 8.00 jade (2 godz) mam 30 minut postoju,potem jade godzine,robie 15 minut postoju,mam już 45 minut pauzy,jade 6h i mam 9h jazdy robie odpoczynek 11 godzin i zaczynam nowy dzien(dobe).Czy ja to dobrze rozumiem? Napisałem tylko taki przykład.Na myśli miałem głownie to że jeżeli w ciągu 2 godzin jazdy wykręciłem pauze 45 minutową to moge jechać 7 godzin bez przerwy bo dolicza mi sie te 2,5 h +4,5 =7 poprostu przechodzi mi te 2,5 godziny do nastepnych 4,5 godziny?Myśle że mnie wszyscy zrozumieli napisałem najjaśniej jak mogłem.I fajnie by było gdyby ktoś to zweryfikował kto sie zna na rzeczy.Pozdrawiam.


Post Wysłano: 02 lut 2009, 12:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Kolego zweryfikuje Twoj tok myslenia na Twoim przykladzie. Jedziesz od 6 do 8 i zrobiles 30 min pauzy ale zostaje Ci to liczone jako 15 min. Potem przejezdzasz godzinke i robisz 30 min. Wychodzi Ci razem 45 min pauzy po 3,5 h jazdy. Czyli zostaje Ci jeszcze godzinka jazdy plus cale 4,5 h jazdy czyli w sumie 5,5 h jazdy. Jednak nie mozesz ciagnac tych 5,5 h bez przerwy. Po maksymalnie 4,5 h jazdy musisz zrobic 45 min pauzy i dalej sobie dociagnac ta godzinke.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 02 lut 2009, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
mam 30 minut postoju,potem jade godzine,robie 15 minut postoju,mam już 45 minut pauzy
Jeżeli dzielisz pauzę 45 min. możesz ją odebrać w dwóch częściach ale pierwsza musi trwać co najmniej 15 min. a druga co najmniej 30 min. nie odwrotnie. Oczywiście według rozp. 561/2006.


Post Wysłano: 08 mar 2009, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2009, 17:14
Posty: 18
GG: 771174
Samochód: Man 9

Witam, jak to jest z tacho w momencie kiedy wyjezdzam w poniedzialek, dojezdzam na miejsce i auto stoi do niedzieli, po czym w niedziele wsiadam i wracam. I teraz moje pytanie, jezeli po zakonczeniu jazdy w poniedzialek wkladam nowa tarczke to dotad robilem tak, ze jak ja wlozylem to wyciagnalem dopiero gdy ruszalem z powrotem w niedziele. Tylko date wpisuje no i przeciez jak auto stoi to licznik kilometrow sie nie zmienia. a np. zima kiedy auto stoi w garazu bo nigdzie wyjezdza np przez 2 miesiace to w tachu mam caly czas jedna tarczke. Czy to jest blad?? dodam ze dotad czyli okolo 2 lat tak jezdze :) bede wdzieczny za uwagi


Post Wysłano: 08 mar 2009, 19:54

Cytuj:
Witam, jak to jest z tacho w momencie kiedy wyjezdzam w poniedzialek, dojezdzam na miejsce i auto stoi do niedzieli, po czym w niedziele wsiadam i wracam. I teraz moje pytanie, jezeli po zakonczeniu jazdy w poniedzialek wkladam nowa tarczke to dotad robilem tak, ze jak ja wlozylem to wyciagnalem dopiero gdy ruszalem z powrotem w niedziele. Tylko date wpisuje no i przeciez jak auto stoi to licznik kilometrow sie nie zmienia. a np. zima kiedy auto stoi w garazu bo nigdzie wyjezdza np przez 2 miesiace to w tachu mam caly czas jedna tarczke. Czy to jest blad?? dodam ze dotad czyli okolo 2 lat tak jezdze :) bede wdzieczny za uwagi
No to rozwaliłeś mnie kolego... :shock: Tarczka jest na 24h, nie ważne czy jedziesz, czy stoisz...


Post Wysłano: 08 mar 2009, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2009, 17:14
Posty: 18
GG: 771174
Samochód: Man 9

No dobra, tylko ze nie wydaje mi sie po 1. w przypadku ktorym mowisz jestes uwiazany do twojego auta przez cale zycie a pamietaj, ze nie wszyscy ktorzy jezdza ciezarowka robia to permanentnie tylko tak jak w moim przypadku wyjezdzam w poniedzialek i wracam w niedziele. 2.troche chore wydaje mi sie zebym przez 3 miesiace wkladal kazdego dnia tarczke do tacho, skoro auto stoi 3.poniewaz nie mam zbyt duzego doswiadczenia a transport dotyczy koni wiec chetnie poslucham bardziej doswiadczonych kolegow :) dodam tylko, ze moje postepowanie nie wzielo sie z kosmosu tylko z tego co nauczyli mnie starzy kierowcy w naszej firmie, ale czlowiek sie uczy cale zycie wiec....


Post Wysłano: 08 mar 2009, 21:40

Cytuj:
No dobra, tylko ze nie wydaje mi sie po 1. w przypadku ktorym mowisz jestes uwiazany do twojego auta przez cale zycie a pamietaj, ze nie wszyscy ktorzy jezdza ciezarowka robia to permanentnie tylko tak jak w moim przypadku wyjezdzam w poniedzialek i wracam w niedziele. 2.troche chore wydaje mi sie zebym przez 3 miesiace wkladal kazdego dnia tarczke do tacho, skoro auto stoi 3.poniewaz nie mam zbyt duzego doswiadczenia a transport dotyczy koni wiec chetnie poslucham bardziej doswiadczonych kolegow :) dodam tylko, ze moje postepowanie nie wzielo sie z kosmosu tylko z tego co nauczyli mnie starzy kierowcy w naszej a.
firmie, ale czlowiek sie uczy cale zycie wiec....
Ale Ty nie masz obowiązku rejestrować czas pracy ciężarówki, tylko swój czas pracy. Jeżeli nie prowadzisz przez dłuższy czas, to pracodawca wystawia Ci zaświadczenie, że w tym czasie nie prowadziłeś i po sprawie.


Post Wysłano: 08 mar 2009, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2009, 17:14
Posty: 18
GG: 771174
Samochód: Man 9

No tak czy tak oprocz tego ze tacho jest w ciezarowce przez ten okres co ona stoi, to oprocz tego za kazdym razem biore takie zaswiadczenie. Czyli dobrze rozumiem, ze wtedy jak auto stoi to niewazne czy tarczka jest w tacho czy nie??


Post Wysłano: 08 mar 2009, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Dobrze rozumiesz. Tak jak wolfzan napisał tarczki rejestrują czas pracy kierowcy i są przypisane do kierowcy, a nie do pojazdu.
Cytuj:
zima kiedy auto stoi w garazu bo nigdzie wyjezdza np przez 2 miesiace to w tachu mam caly czas jedna tarczke
Tak można było robić jeszcze parę lat temu i służby kontrolne to tolerowały, teraz możesz mieć niemiłą niespodziankę w razie kontroli.


Post Wysłano: 09 mar 2009, 16:08

Cytuj:
Czyli dobrze rozumiem, ze wtedy jak auto stoi to niewazne czy tarczka jest w tacho czy nie??
Teoretycznie nie ważne, w praktyce lepiej, żeby tam była, bo wtedy rysiki się nie zniszczą, a jak tacho jest bez tarczki to różnie może z nimi być.


Post Wysłano: 09 mar 2009, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Cytuj:
Teoretycznie nie ważne, w praktyce lepiej, żeby tam była, bo wtedy rysiki się nie zniszczą, a jak tacho jest bez tarczki to różnie może z nimi być.

Kolejny mit.


Post Wysłano: 09 mar 2009, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2009, 17:14
Posty: 18
GG: 771174
Samochód: Man 9

To moze kolego nie pisz "kolejny mit" tylko napisz z laski swojej jaka jest prawda?? czy odrobina pomocy naprawde tak wiele kosztuje??


Post Wysłano: 09 mar 2009, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kolego pazdz to nie jest mit. Podczas rysowania tarczki rysiki dolegają do tarczki jeśli jej nie ma to dolegają do obudowy która ma większy współczynnik tarcia przez co rysiki się wycierają. Proponuje zostawić tarczkę na kilka dni w tacho zobaczysz ze po pewnym czasie rysiki ja przetną.

Np straż pożarna używa teflonowych tarczek gdyż nie niszczą się tak szybko

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 mar 2009, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
jeśli jej nie ma to dolegają do obudowy która ma większy współczynnik tarcia
O ile dobrze pamiętam to w klasycznym tachografie (nie szufladkowym) obudowa się nie obraca tylko sam trzpień na którym umieszcza się tarczkę.


Post Wysłano: 09 mar 2009, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
O ile dobrze pamiętam to w klasycznym tachografie (nie szufladkowym) obudowa się nie obraca tylko sam trzpień na którym umieszcza się tarczkę.

Dokładnie. Nie ważne, czy tachograf stary mechaniczny czy elektroniczny szufladkowy to obraca się tarczka a nie ryski. Dlatego mit.


Post Wysłano: 09 mar 2009, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Rysik nawet podczas rysowania pauzy czyli cienkiej kreski drga

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 19 mar 2009, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2008, 18:48
Posty: 29
GG: 0
Samochód: Iveco 180-30 4x4 + HMF
Lokalizacja: Wschód

jezeli auto ma wlaczony silnik (ale nie robi ani kilometra stoi w miejscu) to tacho bedzie rysowal mi jazde czy pauze ? stad pytanie czy mozna robic pauze na wlaczonym silniku ? wlozylem tarcze o godzinie 9:30 wczesniej zaznaczylem kreska nie prowadzenia auta od 00:00 do 9:30 gdyz wcesniej mialem zaswiadczenie o nieprowadzeniu przez dluzszy okres pozniej pojechalem do mechanika i zapomnialem wyjac tarcze i auto stalo odpalone przez okolo 2h czy liczyla sie wtedy pauza ????

i dopiero na drugi dzien mechanik otworzyl mi tacho po 9:30 moga byc problemy ze tarcza przekrecila się powyzej 24h ? i czy czas pauzy rysowany recznie pokrył się z czasem rysowanym przez tacho ?

tachograf mechaniczny który rysuje "czas jazdy" jak jadę a jak auto stoi to rysuje pauze

następnie za powiedzmy tydzien jadę po odbiór cieżarówki i na te dni bede mial wystawione zaświadczenie o nie prowadzeniu auta przez kierowce (transport krajowy) do dnia w którym odbiore auto a w dniu kiedy bede odbieral wloze sobie tarczke i zaznacze czas ręcznie od 00:00 do powiedzmy np 8:00

Troche długie ale czy dobrze rozumuje ? I jak inspektor poza ze tarczka kręciła się w tacho miesiąc czasu ??? jeden dzień to widać bo na szerokiej kresce odbija się cienka kreska pauzy i ile grozi za to mandatu ?

_________________
Prawo jazdy kat: B, B+E, C, C+E;
--------------------------------
Koparko-ładowarka, koparka kołowa, minikoparka


Post Wysłano: 19 mar 2009, 16:06

Cytuj:
jezeli auto ma wlaczony silnik (ale nie robi ani kilometra stoi w miejscu) to tacho bedzie rysowal mi jazde czy pauze ?
Jak może wyrysować jazdę skoro auto stoi? Wyrysuje Ci pauzę, lub inną pracę. Zależy jak ustawisz selektor.
Cytuj:
stad pytanie czy mozna robic pauze na wlaczonym silniku ?
Teoretycznie tak, praktycznie nie ponieważ możesz dostać mandat za zanieczyszczanie środowiska.
Cytuj:
wlozylem tarcze o godzinie 9:30 wczesniej zaznaczylem kreska nie prowadzenia auta od 00:00 do 9:30 gdyz wcesniej mialem zaswiadczenie o nieprowadzeniu przez dluzszy okres
Jeżeli na zaświadczeniu masz napisane, że nie prowadziłeś np. do dzisiaj do 8 rano, a tarczkę włożysz ok. godz 8, to nie ma potrzeby rysowania pauzy na odwrocie, ponieważ to zaświadczenie potwierdza, że wtedy nie prowadziłeś.
Cytuj:
auto stalo odpalone przez okolo 2h czy liczyla sie wtedy pauza ????
Taka sama sytuacja jak na początku mojego postu: jeżeli ustawione były młoteczki, to wyrysuje inną pracę, a jeżeli ustawione było łóżeczko, to wyrysuje pauzę.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 35 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 133 34 35 36 37162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: