Strona 39 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 137 38 39 40 41162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 kwie 2009, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Dokładnie tak nam tłumaczyli na kursie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 07 maja 2009, 9:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2009, 17:49
Posty: 19
GG: 0

Jak to jest? poprawcie mnie.
Jade sobie lawetą 4godz 30, pozniej odpoczynek 45, następne 4godz 30 min i mogę sobie podciągnąć jeszcze 2 godz?
To jest moje pierwsze auto z tacho i nie wiem co i jak...


Post Wysłano: 07 maja 2009, 11:27

Cytuj:
Jak to jest? poprawcie mnie.
Jade sobie lawetą 4godz 30, pozniej odpoczynek 45, następne 4godz 30 min i mogę sobie podciągnąć jeszcze 2 godz?
4,5h jazdy, 45 min przerwy, 4,5 jazdy, 45 min przerwy i ewentualnie 2 razy w tygodniu 1h jazdy czyli przedłużenie czasu jazdy do 10h, ale ważna jest ta druga pauza 45 min.

Przeczytaj temat, w którym się wypowiadasz.


Post Wysłano: 08 maja 2009, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 wrz 2008, 17:11
Posty: 14
GG: 3827777
Samochód: Volvacz FH12 420
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Drodzy forumowicze mam 2 strofujące mnie pytania, czytalem caly watek ale nie moge wywnioskowac jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania;

1) Czy pauza ponizej 15 minut jest wliczana do pauzy? Z tego co wyczytalem to nie, gdyz musiala by miec conajmniej 15 minut, ale do czego przypisac np pauze ( samochód stoi w miejscu ) trwającą np 13 minut ? Czy jadąc np 1h... stojąc 13 minut i jadąc nastepnie znowu 1 h mam wtedy czasu JAZDY 2h 13minut , czy tylko 2h ( poprostu czy ten postój 13 minutowy jest wliczany do jazdy poniewaz nie trwa conajmniej 15 minut ) ??

To bardzo wazne dla mnie gdyz prowadze wywrotke i mam czesto sytuacje ze stoję gdzies a to 10 minut, a to 12 i niewiem wtedy jak liczyc sobie czas jazdy.

2) Pytanie rozwniez bardzo istotne dla mnie. Otóz zawsze po skonczeniu pracy gdy odstawie auto na baze wyciagam tarczkę, zakanczam ją i na odwrocie recznie wprowadzam pauze ( np. koncze prace o godz 16.00. więc od godz 16.00 go godz 24.00 na rewersie tarczki wykreslam w miejscu do tego wyznaczonym stan pauzy ) Nastepnego dnia na nowej tarcze od godz 00.00 do godz np 8.00 bo wtedy zazwyczaj zaczynam prace rozniez wykreslam na rewersie pauze na nastepnie wsadzam to tacho.. do tego momentu wszystko jest dla mnie jasne...

Jednak zdarzają dni w których wogole nie pracują i np. PON pracowalem (wyjmuje tacho po pracy ). WT pracowalem ( robie z tacho to samo ) , w SRODĘ nie pracowalem, w CZW przychodze rano do pracy i w drogę.

I tu pytanie czy nieprowadzac samochodu w środę, wystarczy mi również ręczniewyrysowana pauza na odwrocie tarczki wtorkowej od godz 16.00 do 24.00 i na tarczce srodowej od godziny 00.00 do godz 24.00 ??? Czy moze na ten jeden dzien (środa) potrzebuje juz zaswiadczenie o nieprowadzeniu od mojego pracodawcy ???


Pozdrawiam :D


Post Wysłano: 08 maja 2009, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Drodzy forumowicze mam 2 strofujące mnie pytania, czytalem caly watek ale nie moge wywnioskowac jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania;

1) Czy pauza ponizej 15 minut jest wliczana do pauzy? Z tego co wyczytalem to nie, gdyz musiala by miec conajmniej 15 minut, ale do czego przypisac np pauze ( samochód stoi w miejscu ) trwającą np 13 minut ? Czy jadąc np 1h... stojąc 13 minut i jadąc nastepnie znowu 1 h mam wtedy czasu JAZDY 2h 13minut , czy tylko 2h ( poprostu czy ten postój 13 minutowy jest wliczany do jazdy poniewaz nie trwa conajmniej 15 minut ) ??
To liczy się jako czas jazdy. Musi być 15 lub więcej by liczyło się jako pauza/czas pracy (nie jazdy)
Cytuj:
To bardzo wazne dla mnie gdyz prowadze wywrotke i mam czesto sytuacje ze stoję gdzies a to 10 minut, a to 12 i niewiem wtedy jak liczyc sobie czas jazdy.
Wadzi Ci dostać te 2-3 minuty więcej i nie liczyc tego jako jazdy?
Cytuj:
I tu pytanie czy nieprowadzac samochodu w środę, wystarczy mi również ręczniewyrysowana pauza na odwrocie tarczki wtorkowej od godz 16.00 do 24.00 i na tarczce srodowej od godziny 00.00 do godz 24.00 ??? Czy moze na ten jeden dzien (środa) potrzebuje juz zaswiadczenie o nieprowadzeniu od mojego pracodawcy ???
Tak, starczy jak wyrysujesz łóżko

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 08 maja 2009, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 wrz 2008, 17:11
Posty: 14
GG: 3827777
Samochód: Volvacz FH12 420
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:

Wadzi Ci dostać te 2-3 minuty więcej i nie liczyc tego jako jazdy?
Kolego krcr z tymi "pauzami" 10 min to taki przykład, choc zdarza sie czesto jak to w zyciu ze poprostu nie ma warunków do tego zeby dociagnac do tych 15 minut,,
Cytuj:
Tak, starczy jak wyrysujesz łóżko
To dobra wiadomośc, a podłącze jedno pytanie, czy dobrze mysle ze dla pauzy ponizej 45 h wystarczą same tarczki z wykreslonym lóżkiem, natomiast przy 45h i więcej to potrzebuje juz wtedy zaswiadczenie o nieprowadzeniu od szefa ?


Post Wysłano: 08 maja 2009, 23:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Masz to w przepisach

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 08 maja 2009, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 wrz 2008, 17:11
Posty: 14
GG: 3827777
Samochód: Volvacz FH12 420
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

hmmm,,moze zle pytanie skonstruowalem, o zaswiadczeniu wiem na pauze weekendową sie wystawia i musi być, natomiast niemam pojecia do ilu godzin pauzy ( w moim przypadku wolne w srodku tygodnia ) moge poslugiwac sie tylko samymi wykreslonymi na odwrocie tarczkami.

Pisaleś ze gdy w srodę nie pracuję, to wystarczy mi na ten dzien wykreslic na rewersie lozko, zatem zapytam jeszcze raz dla pewnosci :wink:

Czy takie postepowanie jest prawidlowe:

Praca PON. WT, sroda wolna , czw zaczynam prace o godz 8.00

Wiec we wtorek od godz 16.00 do 24.00 rysuje lózko
w srodę od godz 00.00 do 24.00 rysuje lózko
w czwartek od godz 00.00 do 8.00 rysuje łózko wkladam do tacho i jazda

Wiec pauzy mam od wtorku od godz 16.00 do czwartku do godz 8.00 czyli 40 h, czy przy takiej ilosci godzin pauzy w srodku tygodnia wystarczą same wyrysowane tarczki na rewersie ?


Pozdro :wink:


Post Wysłano: 09 maja 2009, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Wystarcza chociaz jesli masz mozliwosc to niech ci szef wystawi zaswiadczenie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 maja 2009, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Cytuj:
Drodzy forumowicze mam 2 strofujące mnie pytania, czytalem caly watek ale nie moge wywnioskowac jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania;

1) Czy pauza ponizej 15 minut jest wliczana do pauzy? Z tego co wyczytalem to nie, gdyz musiala by miec conajmniej 15 minut, ale do czego przypisac np pauze ( samochód stoi w miejscu ) trwającą np 13 minut ? Czy jadąc np 1h... stojąc 13 minut i jadąc nastepnie znowu 1 h mam wtedy czasu JAZDY 2h 13minut , czy tylko 2h ( poprostu czy ten postój 13 minutowy jest wliczany do jazdy poniewaz nie trwa conajmniej 15 minut ) ??
Cytuj:
To liczy się jako czas jazdy. Musi być 15 lub więcej by liczyło się jako pauza/czas pracy (nie jazdy)
Postoje krótsze niż 15min, nie wliczają się do czasu jazdy. Jest to inna praca.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 09 maja 2009, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Jeśli chce ci się chodzić do auta co dzień to idziesz i zmieniasz tarczki a jeśli nie to rysujesz sobie na odwrocie pauzę na dwóch tarczkach i wpisujesz daty za ten weekend.

Z tym ze o ile pamiętam weekend rysowany powinien w ciągu dwóch tygodni zostać zastąpiony zaświadczeniem o nieprowadzeniu pojazdu
Z jakiego przepisu to wynika, że ręczne rysowanie tarczek jest doraźne.
Ale jeśli tak, to jakie zaświadczenie powinno być wypisane, skoro nie byłem ani na urlopie, ani na chorobowym, ani nie prowadziłem pojazdy wyłączonego z 561.
Posiadasz jakiś wzór takiego zaświadczenia o odebraniu odpoczynku tygodniowego?

_________________
---


Post Wysłano: 09 maja 2009, 14:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Postoje krótsze niż 15min, nie wliczają się do czasu jazdy. Jest to inna praca.
I tak też napisałem.
Cytuj:
Posiadasz jakiś wzór takiego zaświadczenia o odebraniu odpoczynku tygodniowego?
http://k.2a.pl/pliki/urlopowki/

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 09 maja 2009, 14:32

Cytuj:
Cytuj:
Postoje krótsze niż 15min, nie wliczają się do czasu jazdy. Jest to inna praca.
I tak też napisałem.
Wyraźnie napisałeś jako czas jazdy. Czas jazdy, a pracy to dwa zupełnie inne pojęcia.


Post Wysłano: 09 maja 2009, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Cytuj:
Posiadasz jakiś wzór takiego zaświadczenia o odebraniu odpoczynku tygodniowego?
http://k.2a.pl/pliki/urlopowki/
W "urlopówkach" są możliwości:

13. przebywał na zwolnieniu chorobowym
14. przebywał na urlopie
15. prowadził pojazd wyłączony z zakresu stosowania rozporządzenia (WE) nr 561/2006


Ja pytam co z odpoczynkiem tygodniowym - nie ma takiej opcji w tym wzorze. Póki co zgodnie z podpowiedziami kolegów z forum kreślę ręcznie (viewtopic.php?f=45&t=20033), a teraz ie dowiaduje, że to tylko doraźnie można. Jakiś przepis mówi o tej doraźności i jaki jest wzór zaświadczenia mówiący o odbieraniu ODPOCZYNKU TYGODNIOWEGO?

_________________
---


Post Wysłano: 09 maja 2009, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Posiadasz jakiś wzór takiego zaświadczenia o odebraniu odpoczynku tygodniowego?
http://k.2a.pl/pliki/urlopowki/
W "urlopówkach" są możliwości:

13. przebywał na zwolnieniu chorobowym
14. przebywał na urlopie
15. prowadził pojazd wyłączony z zakresu stosowania rozporządzenia (WE) nr 561/2006


Ja pytam co z odpoczynkiem tygodniowym - nie ma takiej opcji w tym wzorze. Póki co zgodnie z podpowiedziami kolegów z forum kreślę ręcznie (viewtopic.php?f=45&t=20033), a teraz ie dowiaduje, że to tylko doraźnie można. Jakiś przepis mówi o tej doraźności i jaki jest wzór zaświadczenia mówiący o odbieraniu ODPOCZYNKU TYGODNIOWEGO?

Poczytaj to viewtopic.php?f=45&t=18922

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 maja 2009, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
Z jakiego przepisu to wynika, że ręczne rysowanie tarczek jest doraźne.
Nie ma takiego przepisu, pierwsze słyszę. Jak ktoś się na niego natknie to niech poda link, albo niech go zacytuje. bruno666 dobrze robisz, że kreślisz ręcznie bo mówi o tym przepis Rozporządzenia WE 561/2006 artykuł 26 punkt 4.


Post Wysłano: 09 maja 2009, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

To wytłumacz mi dlaczego inspektorzy mówią ze rysowane tarczki są ważne dwa tygodnie a później masz mieć zaświadczenie.

My zaznaczamy pole ze kierowca był na urlopie wypoczynkowym i jeszcze się nikt nie przyczepił

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 maja 2009, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Nie wiem dlaczego, może nie znają przepisów :oops:, albo ja ich nie znam, bo za cholerę nie mogę znaleźć wzmianki o tym, że po dwóch tygodniach ręcznie wyrysowana tarczka traci ważność i trzeba ją zastąpić zaświadczeniem. Następnym razem jak inspektor tak Ci powie to spytaj się jakie przepisy o tym mówią


Post Wysłano: 09 maja 2009, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Na szkoleniach z czasu pracy kierowców tez tak mowia

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 maja 2009, 10:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Te przepisy to istny bubel, skoro dopuszczają tyle różnych interpretacji. Póki co znalazłem jeszcze takie coś: http://www.viggen.pl/v/index.php?option ... &Itemid=53

Dotyczy obszaru Polski i Niemiec, więc póki co mnie wystarcza. Zaraz wypiszę sobie zaświadczenia za okres, za który mam ręcznie rysowane tarczki i przy odbiorze auta z bazy w poniedziałek dam do podpisu.

Co Wy na to? Używa ktoś takiego zaświadczenia?

_________________
---


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 39 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 137 38 39 40 41162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: