Strona 43 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 141 42 43 44 45162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 cze 2009, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Z tego co napisałeś zostało ci 15min. pracy akurat żeby znalezc parking i lulu.


Post Wysłano: 21 cze 2009, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2009, 17:48
Posty: 35
GG: 4545397
Samochód: scania 124L
Lokalizacja: Ruda Śląska

tu jest fajna ściąga do p[obrania w pdfie http://tachospeed.pl/pl_ustawy_i_dyrektywy.php/336


Post Wysłano: 21 cze 2009, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2009, 17:48
Posty: 1
GG: 0

Powiedzcie jak ma sie tacho cyfrowe do pracy kierowcy jak jezdzac na budowie pokonuje ok 2,5 km +załadunek i rozladunek . Wysłalem juz papiery na karte kierowcy , szef na jechac po nowe IVEKO wywrotke . Stego co wyczytałem wszystko ma byc na karcie kirowcy (karta wazna 5lat ,jak to jest ) Przedtem wszystko bylo proste Pozdrawiam


Post Wysłano: 21 cze 2009, 18:49

Post Wysłano: 27 cze 2009, 15:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2009, 15:58
Posty: 3
GG: 1297009

Witam wszystkich :)
To moja pierwsza wypowiedź, chciałem się ze wszystkimi użytkownikami na wstępie przywitać :) oraz korzystając z okazji chciałem udzielającym się podziękować za wiele cennych informacji jakie wyczytałem tu na forum :) Dopiero za kilka miesięcy zacznę swoją przygodę jako kierowca mimo że mam już C+E i kurs na przewóz rzeczy. Na kategorie C zapisałem się w sierpniu 2008, C+E w styczniu 2009 a miesiąc temu dopiero zrobiłem kurs na przewóz. Nie sądziłem że aż tak długo to będzie trwało ale udało się zaliczyć wszystko za pierwszym razem :) Zaglądałem na e-transport ale tam jest raczej "dzicz" czyli przekleństwa, obelgi a informacji raczej mało. Chciałem Was koledzy zapytać skoro piszecie o czasie pracy jak to jest u Was, czy zdarza się że pracodawca wam powie: "masz za wszelką cenę jak najszybciej dostarczyć towar"? Szczerze trochę się tego obawiam bo ja raczej wtedy wrzucam kierunkowskaz i prosto na parking na zasłużony odpoczynek. Nie ma dla mnie nic cenniejszego jak zdrowie nie mówiąc już o życiu. Jestem uczciwy i tego samego chciałbym od pracodawcy. Przecież czas pracy można sprawdzić spokojnie kilka miesięcy do tyłu a z tego co czytam to mało jaka firma przestrzega odpowiednich godzin pracy i odpoczynku. Liczę na Wasze odpowiedzi odnośnie mojego pytania.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 27 cze 2009, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Jestem uczciwy i tego samego chciałbym od pracodawcy.
Więc takiego szukaj...uczciwego...

Ale z drugiej strony, nie będziesz np kręcił 11godz. pauzy 100km od domu...

Tak jak w całym wszechświecie, tak i i w czasie pracy musi zostać zachowana równowaga pomiędzy prawem a rozsądkiem.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Bo po cholerę pauzowac , zostań przedstawicielem .Będziesz miał krawat CB i pandę.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2009, 15:58
Posty: 3
GG: 1297009

Ale z drugiej strony, nie będziesz np kręcił 11godz. pauzy 100km od domu...

Tak jak w całym wszechświecie, tak i i w czasie pracy musi zostać zachowana równowaga pomiędzy prawem a rozsądkiem.[/quote]


Tak na zdrowy rozsądek masz rację ale jak to wygląda potem od strony prawnej? Przecież przekroczę czas jazdy bez odpoczynku należy mi się mandat.


Post Wysłano: 30 cze 2009, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Szybko i na temat - jak opisać?

Nie zmieniłem tarczki na czas i przerysowała się pauza kilka godzin.
Zanim włożyłem nową tarczkę wyrysowałem na rewersie tek kilka godzin pauzy. Coś jeszcze?

_________________
---


Post Wysłano: 30 cze 2009, 17:09

Cytuj:
Szybko i na temat - jak opisać?

Nie zmieniłem tarczki na czas i przerysowała się pauza kilka godzin.
Zanim włożyłem nową tarczkę wyrysowałem na rewersie tek kilka godzin pauzy. Coś jeszcze?
Jeżeli pauza najdzie na pracę to kłopot jest mniejszy. Gorzej w odwrotnym przypadku. Jeżeli opisałeś nową tarczkę jak piszesz, to w razie kontroli jakoś można z tego wyjść, aczkolwiek nie gwarantuję.


Post Wysłano: 08 lip 2009, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Sprawa z serii "dziś pytanie, dziś odpowiedź".

Zaczynam nowy tydzień po odpoczynku tygodniowym w poniedziałek o 3:00. Jadę 3 godziny i o 6-tej zaczynam odpoczynek dzienny. Kiedy znowu mogę ruszyć?

A. Najszybciej po 15-tej po odpoczynku dziennym skróconym
B. Po 17-tej - po odpoczynku regularnym
C. Dopiero po północy
D. Po 24 godzinach od ruszenia, czyli o 3-ciej nad ranem we wtorek

_________________
---


Post Wysłano: 08 lip 2009, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2008, 19:05
Posty: 120
GG: 4686688
Samochód: SCANIA
Lokalizacja: Białystok

Odpowiedź A.


Post Wysłano: 09 lip 2009, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Nikt więcej nie wie? Tu nie chodzi o znajomość jednego z podstawowych przepisów (a może chodzi), bo do tej pory było to dla mnie jasne. Jednakże kilku kierowców zbiło mnie z tropu, choć nie podali konkretnego przepisu, który by to podejmował.
Dlatego chce zobaczyć czy na tym forum wszyscy odpowiedzą jednomyślnie czy też zdania będą podzielone.

Może ten aspekt zmienił się wraz z którąś nowelizacją przepisów i niektórzy tego nie zaważyli?

_________________
---


Post Wysłano: 09 lip 2009, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Po co mamy ci wszyscy odpowiadać skoro kolega zrobił to dobrze

Robisz pauzę i jedziesz.

Z tym ze pamiętaj po pauzie zaczyna ci się kolejny dzień pracy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 lip 2009, 11:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

No i tak też robię. Wiem, że zaczynam kolejny okres, których moge miec 6 pomiedzy odpoczynkami tygodniowymi.
Ale jak sie rozmwia z kilkoma kierowcami i wszyscy mowia, ze A i B sa nieprawidlowe, t mozna zaczac sie zastanawiac, czy czasem cos nie umknelo mojej uwadze podczas studiowania przepisow.

_________________
---


Post Wysłano: 09 lip 2009, 12:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

czyli co tamci kierowcy robią 14h pauzy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 lip 2009, 14:58

Cytuj:
czyli co tamci kierowcy robią 14h pauzy
Mogą i 20h pauzy sobie zrobić, kwestia tylko mogą sobie na tyle pozwolić.


Post Wysłano: 09 lip 2009, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

WIem ze moga sobie tyle zrobic ale moim zdaniem nie chodzi tutaj o to ile mozna robic pauzy tylko po jakim czasie mozna ruszyc

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 lip 2009, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Oczywiscie wiadomo, ze można zrobić i tydzien pauzy, ale chodzilo o to, kiedy mozn ruszyc NAJWCZESNIEJ.
Spotkałem się z opinią, że fakt, oczywiście po 9 lub 11 godzinach w zależności od tego jaki typ odpoczynku wybieramy, ale nie wcześniej niż rozpocznie się następna doba kalendarzowa.

_________________
---


Post Wysłano: 12 lip 2009, 17:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2009, 15:21
Posty: 2
GG: 0

Witam. Chciałem prosić o wytłumaczenie parę kwestii związanych z czasem pracy. Moje pytania będę zadawał punktami i bardzo bym prosił o konkretne odpowiedzi.


1.Przyjeli mnie do pracy w środę na skoka. W czwartek o godzinie 18;30 wyjechałem w trasę w podwójnej obsadzie. I teraz pytanie czy czas od godziny podpisania umowy, czyli od środy do godziny pierwszego wyjazdu, czyli 18:30 powinienem mieć zaświadczenie, że nie prowadziłem pojazdu?


2 Wracając z trasy zakończyłem prace w sobotę o 12:30 i rozpocząłem odpoczynek tygodniowy i dostałem zaświadczenie o nie prowadzeniu pojazdu do poniedziałku do godziny 9; 00 czyli (44,5h) i teraz się dowiaduje ze musze jechać o godzinie 6rano pod granice po zestaw i jechać na rozładunek. Czy jak mnie dowiozą do granicy liczmy 3h jazdy musze to uwzględnić na wykresówce jako inna praca?? I co będzie w przypadku jak mam wystawione już zaświadczenie ze nie prowadzę pojazdu do godziny 9 a w sumie zacznę wcześniej o godzinie 6?

3.Teraz jak mi wypadło skrócony odpoczynek tygodniowy 44,5h to w następnym musze zrobić 45h a w 3 tygodniu 45h plus 0,5h czyli 45,5h czy dobrze to rozumie? Jak by mi teraz wypadł odpoczynek skrócony np. 24h to w 3 tygodniu musze stać 45+21?


4W przypadku pracy, na skoka jeśli będę jeździł raz lub 2 razy w tyg czas nie prowadzenia pojazdu musi być zawsze udokumentowany zaświadczeniem co do godziny?

5 Pytanie o selektor; czy zawsze musi być przestawiany, bo spotkałem kierowców, którzy nie ruszają tego selektora i zawsze jest ustawiony na leżankę i powiedzieli ze jeszcze nigdy nie mieli z tego powodu problemy. Czyli jadąc zestawem mam ustawione cały czas na łóżko staje na firmie czekam na załadunek wiec automatycznie mi się rysuje pauza po 15min potem ruszam nie ruszając selektora? Jak to dokładnie jest?

Proszę o pomoc i szybka odpowiedz bo jutro nastepna trasa Anie wiem wszystkiego  . Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 43 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 141 42 43 44 45162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: