Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 24 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 122 23 24 25 2663 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 wrz 2011, 15:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1359
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
W końcu ktoś sądzi tak jak ja Veray piwko dla Ciebie ..
... a nawet flaszka :)

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 26 wrz 2011, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Szczerze gratuluje nowego nabytku, pięknie się prezentuje. Proszę, nie zasłaniajcie jej tylko halogenów jak to miało miejsce w przypadku AE, a jak już musicie to jakimiś zaślepkami. Mam wielkie szacunek do Ciebie, za dość ciekawe aktualizacje tematu, mam nadzieję, że to się nie zmieni ;)


Post Wysłano: 26 wrz 2011, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!

Dzisiaj był kolejny dzień prac przy nowym nabytku. Dostała białostockie tablice, legalizację tachografu, ViaTolla, ogólny przegląd w serwisie i pranie środka.

Tachograf nie posiadał legalizacji od 19 lipca a w trasy jeździła.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Limitowana edycja Magnum Ghia :mrgreen: W kabinie pepik też zrobił emblemat Ghia
Obrazek

Do babci cięzko było przyciągnąć jednego mechanika a tu proszę:
Obrazek

W serwisie został potwierdzony przebieg na 715300 km przy spalaniu 31.5/100km a średnie spalanie oszacowano na 30.2/100km. Silnik nigdy nie był przegrzany ani nikt nie pchał do niego łap. Nawet wykryli, że przez minutę pracował z zaniskim ciśnieniem oleju. Usunięto wszystkie błędy i delikatnie oposzczono tył.

Szybki przejazd:
Obrazek

Może ktoś podpowie jak po tankowaniu wyzerować te 575 km
Obrazek

Udało mi się także zmienić język na angielski, przynajmniej teraz rozumiem o co chodzi. Można było też wgrać język polski ale było ryzyko, że zostaną uszkodzone zegary i zostanie czarne pole.

W serwisie przeszła też sprawdzenie zbieżności kół
Obrazek

Po powrocie do domu zabrałem się za ponowne czyszczenie środka. Jak to powiedziała mi pani w sklepie, że różowa siła usunie wszystkie plamy bez szorowania..... jednak się myliła, ale już widać kolor tapicerki. Potem po kokpicie plakiem dla zapachu i na koniec czymś co podobno usuwa zapach papierosów. Tak zostawiłem na noc, niech się kisi. Jutro pojedziemy na załadunek to trzeba jakoś wyglądać.
Cytuj:
Proszę, nie zasłaniajcie jej tylko halogenów jak to miało miejsce w przypadku AE,


Tutaj już nie będą zasłonięte, bo mają oddzielny włącznik i zamontowałem tam nowe żarówki.
Cytuj:
W końcu ktoś sądzi tak jak ja :) Veray piwko dla Ciebie ..

No nic Łukasz jakoś to wytrzymam że nie ma mojej ulubionej ciężarówki już na forum, ale za to proszę obszerne relacje z tras. :)
Też żałuję, że już jej nie ma ale jest inna. Co do tras to ostatnio trenowaliśmy stałą trasę Białystok-Warszawa-Poznań-Wrocław(Opole czasem)-Jelenia Góra bo udało mi się wyżebrać przepustkę na Wrocław. Zawsze te same miejsca i korki jak np ul. Bałtycka w Poznaniu min 1h stania, więc nie ma zbytnio o czym pisać a teraz konczę już wakacje :/
Cytuj:
Łukasz mam pytanie... Jak wysoko jest od podłogi do podsufitki w kabinie?
W babci było 1.87 i tu jest raczej tak samo. Jutro zmierzę to napiszę.
Cytuj:
Za to w salonce plusem jest to że sa 2 wyrka a nie wyrko + hamaczek
Do tego hamaczka przyzwyczaiałem się 10 lat i jest nawet wygodny. Wtoczę się w ten dołek i można spać.

Zapraszam!

_________________
8)


Post Wysłano: 26 wrz 2011, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2008, 20:45
Posty: 77
GG: 6687777
Lokalizacja: Rypin

Cytuj:
. Za to w salonce plusem jest to że sa 2 wyrka a nie wyrko + hamaczek
Odnośnie kabiny typu salonka, a zwykłej mam podzielone zdanie, wg mojej oceny wnętrze w zwykłej wydaję się bardziej przytulne niż w salonce, a hamaczek wbrew pozorom jest dość wygodny :) . Pozdrawiam

_________________
Iveco Stralis II 460 ECO viewtopic.php?f=44&t=38336


Post Wysłano: 26 wrz 2011, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2010, 19:40
Posty: 87
GG: 13277863
Samochód: Magnum

Tak jak pisaliśmy sobie na gg :D .I czekam na fotki z wnętrza.Pzdr


Post Wysłano: 26 wrz 2011, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 23:24
Posty: 463
Lokalizacja: Ryki

Łukaszu, ile taka wizyta w serwisie :?: Zbieżność, podpięcie do kompa i legalizacja tacho i inne :?:

Nie rozróżniam już tych nowych renówek, ta ma jakiś inny spojler na kabinie. Właśnie takie mi się podobają. Z tego co obserwuję sobie, to te same modele miały chyba też taki jak miałeś w babci?

Powodzonka i szerokości. :D

Czekam na pierwszego aktuala z trassy :mrgreen:


Post Wysłano: 26 wrz 2011, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 sie 2010, 17:16
Posty: 28
GG: 9504556
Lokalizacja: Meszna k. Bielska-B.

Cytuj:
średnie spalanie oszacowano na 30.2/100km.
Ładnie, bardzo ładnie.

Szkoda tylko że pepiki zepsuli ją względem wizualnym, tymi śmiesznymi naklejkami, i oznaczeniami. Poza tym, od razu widać że ją myłeś. :D


Post Wysłano: 26 wrz 2011, 23:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Cytuj:
W końcu ktoś sądzi tak jak ja Veray piwko dla Ciebie ..
... a nawet flaszka :)
Spoko :lol:

Po prostu zachowuje się jak jakiś napalony małolat który pierwszy raz widzi TIRa na oczy, może go dotknąć, powąchać i pogłaskać... Zupełnie jak ja gdy wujek wziął mnie na przejażdżkę jelczem po buraki tydzień przed I Komunią Świętą... Byłem tak podjarany, że tydzień nie mogłem zasnąć spokojnie... Przez co na mszy komunijnej pomyliłem wierszyk :x . No ale wracając do tematu...
Cytuj:
W babci było 1.87 i tu jest raczej tak samo. Jutro zmierzę to napiszę.
Hmmm.. Myślałem, że więcej ;)
Jeżeli sugerujesz się jakimiś sugestiami w sprawie wyglądu to ja dałbym wielki napis MAGNUM na atrapę, i białe naklejki na boczne górne szybki z napisem Renault... ;)


Post Wysłano: 27 wrz 2011, 7:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!
Cytuj:
ile taka wizyta w serwisie Zbieżność, podpięcie do kompa
To było robione w serwisie i kosztowało całość 500 zł a legalizacja 100zł, Taniej niż w babci.
Cytuj:
Z tego co obserwuję sobie, to te same modele miały chyba też taki jak miałeś w babci?
Obrazek

Szef miał brać najpierw tą Magnumkę i tu jest taki krótki spojler a babcia na dachu nie miała spojlera.
Cytuj:
Poza tym, od razu widać że ją myłeś.
Jak dojechaliśmy na plac to ona właśnie wjechała i była zakurzona wapnem, więc atrakcyjnie nie wyglądała.
Cytuj:
Jeżeli sugerujesz się jakimiś sugestiami w sprawie wyglądu to ja dałbym wielki napis MAGNUM na atrapę, i białe naklejki na boczne górne szybki z napisem Renault...
Od tego tu jest wystawiona Renia, żeby były jakieś sugestie, więc proszę bardzo.
Cytuj:
Zupełnie jak ja gdy wujek wziął mnie na przejażdżkę jelczem po buraki
Widzę, żę też masz bogatą przeszłość. Mnie Tata zabrał Żukiem do Legnicy z ładunkiem butów jak miałem 3 lata.

Zapraszam!

_________________
8)


Post Wysłano: 27 wrz 2011, 9:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1359
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Może ktoś podpowie jak po tankowaniu wyzerować te 575 km
Obrazek
Zapraszam!
Km zeruje się, bardzo prosto pewnie już sobie poradziłeś ale napisze gdyby ktoś miał problemy. Km zeruj się tym samym przełącznikiem którym zmienisz menu w kopie (chwilowe spalanie > średnie > czas jazdy). Chodzi mi o ten guzik w przełącznikach od wycieraczek. Wchodzisz do tego menu co na zdjęciu i przytrzymujesz guzik chyba 3s. albo 5s. w każdym bądź razie trzymasz guziczek aż się wyzerują liczniki.
Cytuj:
Można było też wgrać język polski ale było ryzyko, że zostaną uszkodzone zegary i zostanie czarne pole.
Magnumki / Premiumki którymi jeździłem były ściągane gł. z F i prawie każda miała wgrany j. PL żadnych plam na wyświetlaczu nie było. Ale w sumie po ang. można sobie poradzić nie pojawiają się tam jakieś skomplikowane terminy.

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 27 wrz 2011, 18:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1745
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Po myciu wygląda jak nowa.
Ja też mam nadzieje że ten temat nowego auta bedzie nadal tak często aktualizowany i że będziemy na bieżąco
Pozdrawiam Tomek :D


Post Wysłano: 27 wrz 2011, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

A tak odbiegając od tematu... Dlaczego stara renia, miała zaklejone halogeny na górze?


Post Wysłano: 27 wrz 2011, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 wrz 2011, 17:46
Posty: 15
GG: 38240430
Samochód: DAF XF

Cytuj:
A tak odbiegając od tematu... Dlaczego stara renia, miała zaklejone halogeny na górze?
Kolego byś przeczytał temat od początku to byś wiedział a nie jak ty patrzysz na zdjęcia to tak jest.

_________________
Nasza Broń To Nasza Pasja."Firma"


Post Wysłano: 28 wrz 2011, 16:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Nie chce mi się :wink:


Post Wysłano: 28 wrz 2011, 17:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Cytuj:
Nie chce mi się :wink:
A nam się nie chce odpowiadać - proste.

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 02 paź 2011, 13:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!

Test zakończony, ogółem w tym tygodniu przejechaliśmy ponad 1700 km na trasie Białystok-Zgierz-Łódź-Opole-Namysłów-Wrocław-Jelenia Góra-Gozdnica-Białystok i Renia trzyma formę :D . Z ładunkiem ok 12 ton przejechaliśmy prawie 1000 km i spalanie wyszło 27l/100 km, natomiast z ładunkiem cegły 23.8 tony spalanie wyniosło 32l/100km

Obrazek

Jeśli chodzi o komfort jazdy to nie ma porównania z babcią. Nic nie trzęsie, nie skrzypi i nawet można rozłożyć fotel. Zaskoczyła mnie konstrukcja dolnego łóżka a konkretnie sprężyny w materacu zamiast gąbki jak to było w AE.

Obrazek
Obrazek

Ciekawym pomysłem jest też stolik wysuwany z pod łóżka
Obrazek

Obrazek

Jeśli chodzi o jazdę to jak na silnik zaledwie mocniejszy o 55 KM od AE jest o wiele lepiej. Z ładunkiem 12 ton rwie jakby jechał bez naczepy natomiast z 24 tonami nie czuć obciążenia jak i szybkości. Przy 90km/h ma zaledwie 1200 obr/min na co babcia potrzebowała ok 1700 obr/min. Spalanie przy jeździe z prędkością 90km/h z ładunkiem cegły wynosi 29l/100km.

Obrazek
Obrazek

Po powrocie do domu nastąpił ciąg dalszy testów.
1. Wymiana oleju na Total 15W40 i wszystkich filtrów.
Mam nadzieję, że robiliśmy to pierwszy i ostatni raz. Pod tym względem Renault cofnęło się w rozwoju wpychająć filtry olejowe w ramę i blokując do nich dostęp zabudowami. Bez kanału sąsiada nie było by możliwości wymiany. Przy pracy padło wiele siarczystych słów na konstruktora i cały koncern, których nie wypada powtarzać.
Obrazek
2. Wymiana amortyzatorów
Szybko, prosto i w miarę lekko jak to było w babci.
Obrazek
Te plamy oleju powstały podczas wymiany a nie dlatego, że silnik leje.

Do Renii zakupiłem także diody w halogeny i 2 małe obrysówki w dokładkę do zderzaka w miejsce czeskich.

Obrazek
Test zakończony


mgr inż Łukasz :mrgreen:

Cytuj:
Km zeruje się, bardzo prosto pewnie już sobie poradziłeś ale napisze gdyby ktoś miał problemy. Km zeruj się tym samym przełącznikiem którym zmienisz menu w kopie
Dzięki za pomoc. Akurat nie miałem wcześniejszej możliwości sprawdzenia więc Twoja pomoc się przydała. Widzę, że jesteś z okolic Białegostoku, możesz powiedzieć z kąd dokładnie?
Cytuj:
Po myciu wygląda jak nowa.Ja też mam nadzieje że ten temat nowego auta bedzie nadal tak często aktualizowany i że będziemy na bieżącoPozdrawiam Tomek
Spokojnie, Renia u nas zostanie i napewno będzie się coś przy niej działo.
Zapraszam

_________________
8)


Ostatnio zmieniony 02 paź 2011, 19:53 przez Łukasz_W, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 02 paź 2011, 14:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

To ja tylko czekam aż pozrywasz te wszystkie naklejki.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 02 paź 2011, 15:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2011, 14:07
Posty: 51
GG: 1
Lokalizacja: Zgierz

Zgierz moje rodzinne miasto :D Co przywieźliście do Zgierza jeżeli wolno wiedzieć :?: :E Magnum ogólnie fajne ,tylko te naklejki szpecą ,no i na pewno też dzięki niej zobaczycie więcej pieniędzy w portfelu ;)


Post Wysłano: 02 paź 2011, 16:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Szkoda, że koczowalem w szkole, obejrzałbym sobie ją. No ale pewnie będzie jeszcze okazja. :wink:

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 02 paź 2011, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
To ja tylko czekam aż pozrywasz te wszystkie naklejki.
Podczas postoju w Zgierzu przy budce z Kurczakami zdrapałem literki CZ. Potem przyjdzie czas na R i obwódki po CZ. Napis na dachu zostanie bo trochę wyróżnia ją od innych niebieskich Magnumek. Koło Jeleniej Góry widziałem identyczną Magnumkę, ciągnęła platformę i miała tablice rej. EBE.
Cytuj:
Co przywieźliście do Zgierza jeżeli wolno wiedzieć
Zgierz, ul. Łęczycka 108 firma Kano. Przywieźliśmy im ogrzewacze wody.
Cytuj:
no i na pewno też dzięki niej zobaczycie więcej pieniędzy w portfelu
Zobaczymy 7 gr od km za Viatolla no i trochę przyoszczędzić można na paliwie. Za tą trasę Viatoll kosztował tylko 7 zł więc dużej różnicy pomiędzy AE a tą nie ma.
Cytuj:
Szkoda, że koczowalem w szkole, obejrzałbym sobie ją. No ale pewnie będzie jeszcze okazja.


Będzie i to chyba jak zawsze w czwartek po 12 i teraz będzie wracać do Środy Śląskiej do Robena bo w Gozdnicy wszedł nowy przepis i każą zakładać 13 pasów.
Tak jak Ci mówiłem wakacje mi się skończyły ale poinformować mogę kiedy będzie u Ciebie.

Zapraszam!

_________________
8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 24 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 122 23 24 25 2663 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: