Strona 76 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 174 75 76 77 78162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 gru 2011, 23:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Dzięki, chłopki. Tak też myślałem.
Prosiemy bardzo, Paniczu. Chłopki som wszakże do usług :P
Cytuj:
I taka jeszcze jedna sprawa - ostatnio starszy szofer pokazał mi taki artykuł z neta, gdzie twierdzili, że dzień można zakończyć na dwa sposoby [tacho cyfrowe]:
1.) Standardowo przed pauzą dobową wklepać zakończ, a po niej rozpocznij.
2.) Rozpocząć dzień, odwalić swoje 13/15h, potem ustawić wyrko na te 9/11h i po tej pauzie dopiero zakończyć, a następnie od razu rozpocząć dzień.
Dobre to będzie, czy nie bardzo?
Powinno być dobre. Ustęp 5a art. 15 rozp. 3821/85/WE mówi:
Cytuj:
5a. Kierowca wprowadza w urządzeniu rejestrującym, zgodnie z załącznikiem IB, symbole państw, w których rozpoczyna i kończy dzienny okres pracy.(...)
Wydaje mi się, że ponieważ pojęcie "dzienny okres pracy" nie jest nigdzie ściśle określone, można je rozumieć jako "czas pracy pomiędzy odpoczynkami dziennymi" lub "czas pomiędzy początkiem jednego odpoczynku dziennego i początkiem następnego".

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 08 gru 2011, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2007, 20:52
Posty: 9
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Witam otóż mam takie pytanie czy tygodniowy czas odpoczynku możne zostać skrócony i jeżeli tak to ile razy i jeżeli było by to możliwe prosił bym cytat z ustawy o czasie pracy z góry wielkie dzięki

_________________
SCANIA jest lepsza od MANA :->


Post Wysłano: 09 gru 2011, 9:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Witam otóż mam takie pytanie czy tygodniowy czas odpoczynku możne zostać skrócony i jeżeli tak to ile razy i jeżeli było by to możliwe prosił bym cytat z ustawy o czasie pracy z góry wielkie dzięki

A co? za mało informacji w temacie? Czy zwykłe lenistwo?


Post Wysłano: 20 gru 2011, 16:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4070
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Czy od nowego roku coś się zmienia w przepisach(unijnych jak i krajowych)?
Bo akademia parkingowa mnie zmyliła... :?

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 22 gru 2011, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Czy od nowego roku coś się zmienia w przepisach(unijnych jak i krajowych)?
Bo akademia parkingowa mnie zmyliła... :?
Się zmieniło - się nie zmieniło...
Lektura wprowadzająca
Lektura nr 1
Lektura nr 2
Lektura nr 3
Poza tym jest pełno w Sieci informacji o zmianach, tych pewnych i tych prawdopodobnych.

Ja ciągle czekam na konkrety - na razie, jak dla mnie i mojej firmy, niewiele się zmieniło.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 25 gru 2011, 12:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Ja mam takie pytanie, bo właśnie z tydzień temu czytałem na etransporcie o tych zmianach dla kierowców.

Czy to pewne, że kara za magnes to tylko 2000zł :?: Czy jeszcze jakieś sankcje :?:


Post Wysłano: 25 gru 2011, 14:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2007, 10:04
Posty: 26

Cytuj:
13.1. Wykonywanie przewozu drogowego pojazdem wyposażonym w urządzenie rejestrujące
lub w cyfrowe urządzenie rejestrujące, do którego podłączone zostało
niedozwolone urządzenie dodatkowe wpływające na niewłaściwe funkcjonowanie
urządzenia rejestrującego
2000
13.2. Nierejestrowanie za pomocą urządzenia rejestrującego lub cyfrowego urządzenia
rejestrującego na wykresówce lub karcie kierowcy wskazań urządzenia w zakresie
prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi
2000
http://dziennikustaw.gov.pl/D2011244145401.pdf

Wystarczy zajrzeć do ustawy
Cytuj:
Magnesy i wyłączniki (nie)legalne?
Zapewne z wielką ulgą przyjęta zostanie w branży regulacja dotycząca kary i odpowiedzialności za używanie magnesu lub wyłącznika tachografu. Niejeden przedsiębiorca w poczuciu niesłusznie nałożonej kary, zapłacił 10.000 zł za zamontowany przez kierowce magnes i kolejne 5000 zł za używanie przez kierowcę niedozwolonego urządzenia zmieniającego wskazania tachografu. Nowy wykaz kar przewiduje wyłącznie odpowiedzialność kierowcy za stosowanie wyłącznika tachografu lub magnesu. Jeżeli jednak w trakcie postępowania administracyjnego kierowca udowodni, że działał na wyraźne polecenie pracodawcy lub przełożonego, wówczas sprawą zajmie się prokuratura po uprzednim zawiadomieniu przez organ kontrolujący. Istotne jest, że z kary administracyjnej 10.000 zł ustawodawca zrezygnował na rzecz 2000 zł kary grzywny. Czy taka zmiana powstrzyma kierowców od stosowania niedozwolonych urządzeń, trudno już teraz ocenić. Jednak można przypuszczać, że skoro nie zadziałała odstraszająco kara 10.000 zł, którą obciążony był przewoźnik, to pomimo przesunięcia odpowiedzialności na kierowcę, wysokość kary od 2012 roku nie przyczyni się do wyeliminowania zjawiska używania magnesów przez część kierowców.
Lub na pierwszą lepszą stronę :wink:


Post Wysłano: 01 sty 2012, 12:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Cytuj:
Cytuj:
Czy od nowego roku coś się zmienia w przepisach(unijnych jak i krajowych)?
Bo akademia parkingowa mnie zmyliła... :?
Się zmieniło - się nie zmieniło...
Lektura wprowadzająca
Lektura nr 1
Lektura nr 2
Lektura nr 3
Poza tym jest pełno w Sieci informacji o zmianach, tych pewnych i tych prawdopodobnych.

Ja ciągle czekam na konkrety - na razie, jak dla mnie i mojej firmy, niewiele się zmieniło.
Kolego mógłbyś wkleić na forum te artykuły? Nie każdy ma tam konto.

I inne pytanie, jak jedziemy w podwójnej obsadzie autem z tachografem cyfrowym to przy każdej zmienię prowadzącego musimy przekładać karty czy zmieniamy tylko który aktualnie kierowca prowadzi pojazd przez wybranie "młoteczków" przy danym kierowcy?


Post Wysłano: 01 sty 2012, 14:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Cytuj:
Się zmieniło - się nie zmieniło...
Lektura wprowadzająca
Lektura nr 1
Lektura nr 2
Lektura nr 3
Kolego mógłbyś wkleić na forum te artykuły? Nie każdy ma tam konto.
Proszę bardzo.

Do pierwszego artykułu nie trzeba mieć konta.
Zawartość lektury nr 1 dostępna jest u autora, na stronie arena561.pl

Zawartość lektury nr 2, za etransport.pl (za pulsbiznesu.pl):
Cytuj:
Od lutego rozmowa przez komórkę podczas jazdy autem będzie kosztować 5 punktów karnych, teraz tylko 200 zł mandatu. Więcej punktów będzie groziło za jazdę bez pasów (4 zamiast 1) czy przewożenie dzieci bez fotelika (6 zamiast 3) – informuje "Rzeczpospolita".
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kończy opracowywać zmiany w punktach karnych dla kierowców łamiących kodeks drogowy. "Resort czeka na zgłaszanie ostatnich uwag. Wyższe punkty mają wejść w życie już w lutym przyszłego roku" – mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Od lutego zacznie być karane 2 punktami wjeżdżanie na skrzyżowanie, jeśli nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Po 10 punktów przewidziano (jest od 5 do 10) za nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych, a 5 za bezprawne korzystanie z tzw. koperty.

Jak podkreśla "Rz", po zmianach kierowcy mogą szybko przekroczyć limit 24 punktów, a to oznacza zatrzymanie prawa jazdy. Według Tomasza Matuszewskiego ze stołecznego ośrodka ruchu drogowego, zaostrzenie punktacji ma sens. "Analiza wykroczeń na drogach wykazała, że ostatnie zaostrzenie mandatów niewiele dało, dlatego trzeba było jeszcze zaostrzyć punktację" – podkreśla.
Zawartość lektury nr 3 dostępna jest w oryginale tutaj.
Jeszcze raz powtórzę, że w sieci jest naprawdę sporo informacji na ten temat.
Cytuj:
I inne pytanie, jak jedziemy w podwójnej obsadzie autem z tachografem cyfrowym to przy każdej zmienię prowadzącego musimy przekładać karty czy zmieniamy tylko który aktualnie kierowca prowadzi pojazd przez wybranie "młoteczków" przy danym kierowcy?
Musisz przekładać karty. Karta kierowcy prowadzącego pojazd musi być w slocie pierwszym (od lewej), kierowcy pełniącego dyżur w drugi. Zmiana trybu tacho na "młotki" nic nie da, tachograf automatycznie, po ruszeniu, przełączy tryb drugiego kierowcy na dyżur (koperta).

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 01 sty 2012, 14:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
..... jak jedziemy w podwójnej obsadzie autem z tachografem cyfrowym to przy każdej zmienię prowadzącego musimy przekładać karty .........
Tak zawsze należy przekładać karty - podobnie jak w podwójnej przekłada się tarczki .

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 07 sty 2012, 18:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:24
Posty: 2
GG: 0

Witam wszystkich "starszych" w fachu kolegów.

Od niedawna spełniam swoje marzenie jeżdżąc ciężaróweczką, ale już niestety się zamotałem jak "młody" :/

Mój problem polega na tym że pomyliłem kolejność pauz, a mianowicie zrobiłem je w kolejności 15 min a później 30 min. wiec moje wykresówki wyglądaja tak:


2:56 jazda
0:32 przerwa
1:28 jazda
0:15 przerwa
2:17 jazda

oraz

1:54 jazda
0:30 pauza
2:28 jazda
0:15 pauza
0:50 jazda

było to w miniony czwartek i piatek, co mam zrobic zeby podczas kontroli tfu... tfu... niebyło problemu ?

Bardzo prosze o pomoc.


Post Wysłano: 08 sty 2012, 0:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

liczyć że jej nie bedzie :lol: (kontroli) bo teraz to już nic nie zrobisz żeby żyć w zgodzie z prawem

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 08 sty 2012, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:24
Posty: 2
GG: 0

łączny czas przerwy wymaganej czyli 45 min się zgadza, to nie można czegos na wydruku napisać żeby nie było czepiania?


Post Wysłano: 08 sty 2012, 0:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Jeśli masz cyfrowe to po ptokach ponieważ masz datę wydruku a opis wykroczenia wymagany jest w czasie rzeczywistym, przykro, i wiś na radyjku.


Post Wysłano: 08 sty 2012, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Jeśli masz cyfrowe to po ptokach ponieważ masz datę wydruku a opis wykroczenia wymagany jest w czasie rzeczywistym, przykro, i wiś na radyjku.

Nie sr** żarem. Robisz wydruk, opisujesz, a przy kontroli jak się przyczepią mówisz, że zapomniałeś. To też ludzie. Normalny zrozumie, idiota będzie szukał problemu.

Cytuj:
łączny czas przerwy wymaganej czyli 45 min się zgadza, to nie można czegos na wydruku napisać żeby nie było czepiania?
No można. Tylko się zastanawiam... co? Możesz wpisać, że się pomyliłeś i że źle zinterpretowałeś przepisy. Tylko ciekawe jak to zinterpretuje kontrolujący. :lol:


Post Wysłano: 08 sty 2012, 0:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Kolego młody85 najnormalniej napisz na odwrocie, "omyłkowa interpetacja ustawy o czasie pracy kierowcy" nie udawaj cwaniaka przy kontroli, powiedz że nie długo jeździsz, że tak się podnieciłeś że aż pokręciło się w głowie. Jak będzie OK, to dowalą Ci symbolicznie 100zł albo 20 ojro, no może puszczą to płazem, w co wątpię, bo jak nie ma się czego czepiać to nagradzają za takie przewinienia, jedyny plus jest taki że jak dostaniesz mandacik to już zawsze będziesz pamiętał co i jak.


Post Wysłano: 08 sty 2012, 1:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Panie Pazdz wprawdzie zdarzało mi się komuś ogień z d.. puszczac ale sam tego nie próbowałem, natomiast jeśli chodzi o odnośne przepisy to jest jasno określony wymóg aby wszelkie przekroczenian czasu opisywac w trakcie ich wystapienia i na pewno różnica czasowa między wykroczeniem a opisem nie powinna byc mierzona kalendarzem.


Post Wysłano: 08 sty 2012, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

ta wszyscy mają zrozumieć że sie pomylił kolega :lol: tak to każdy mógłby sie ze wszystkiego wytłumaczyć :lol: pewnie że życze mu żeby się wytłumaczył ale jakoś sam w to nie wierze

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 08 sty 2012, 17:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2009, 10:13
Posty: 76
Samochód: MB Actros 1846 BLUETEC5 2011
Lokalizacja: South Poland

Cytuj:
łączny czas przerwy wymaganej czyli 45 min się zgadza, to nie można czegos na wydruku napisać żeby nie było czepiania?
No nie do końca, bo wyliczy Ci że formalnie zrobiłeś 30min pauzy a nie 45min.
Pierwszy liczy się jako 15min nawet jeśli zrobiłeś 44min, ale to juz chyba wiesz ;)

Nie wiem jak się możesz z tego wymigać bez płacenia. Licz na wyrozumiałość inspektora.
Tak jak koledzy wspomnieli na tarczce jeszcze cos dopiszesz, a na wydruku, jak nie zrobiłeś go zaraz po wykroczeniu to dupa.

Pozdrawiam

_________________
sonixsonixsonixsonix truck driver


Post Wysłano: 08 sty 2012, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

trochę odbiegnę od tematu i na uspokojenie dodam że przez 16 lat miałem jedną kontrolę we Francji i jedną w Polsce żeby mi sprawdzali tarczki pod kątem czasu pracy w ilości większej niż 3 dni :lol: wiec statystycznie małe masz szanse na kłopoty

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 76 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 174 75 76 77 78162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: