Strona 86 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 184 85 86 87 88162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 maja 2012, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Jeszcze tak nie miałem, żeby stać długo w korku. Bardziej chodzi mi o korek np. przed Brzeskiem rzędu 4-6km, że stoisz 2min, podjeżdżasz 20sek. itd. 8)


Post Wysłano: 27 maja 2012, 15:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2009, 23:05
Posty: 81
GG: 0

Cytuj:
Jeszcze tak nie miałem, żeby stać długo w korku. Bardziej chodzi mi o korek np. przed Brzeskiem rzędu 4-6km, że stoisz 2min, podjeżdżasz 20sek. itd. 8)
To wlicza ci się do jazdy, dopiero jak stoisz więcej jak 5 min to nie liczy się do jazdy.


Post Wysłano: 27 maja 2012, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2008, 19:05
Posty: 120
GG: 4686688
Samochód: SCANIA
Lokalizacja: Białystok

A na jakiej podstawie tak twierdzisz ?


Post Wysłano: 27 maja 2012, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2011, 21:32
Posty: 11
GG: 1
Samochód: ATEGO 1228
Lokalizacja: Opole

kolego ja też jeżdze na analogowym tacho jak mam rozładunki HDS-em na budowach normalnie wliczam to w czas jazdy a w korku jak stoisz to silnik chodzi więc licz też jako jazdę inaczej nie będzie cyfrowe to inaczej liczą tak jak wyżej opisują


Post Wysłano: 27 maja 2012, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
cyfrowe to inaczej liczą tak jak wyżej opisują
a to kierowce co jeździ autem z cyfrowym tachografem obowiązują inne przepisy??? :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 27 maja 2012, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
cyfrowe to inaczej liczą tak jak wyżej opisują
a to kierowce co jeździ autem z cyfrowym tachografem obowiązują inne przepisy??? :lol:

przepisy chyba obowiazują te same, ale zegarki mają bardziej elektroniczne :lol: :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 maja 2012, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Jak dla mnie włączony silnik nie jest jazdą ;)
Mało to razy pada webasto w ciężarówce i chodzi ona całą noc - i to niby ma być jazda jak kierowca smacznie śpi ? :roll:


Post Wysłano: 28 maja 2012, 0:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3292
Lokalizacja: eu

Cytuj:
kolego ja też jeżdze na analogowym tacho jak mam rozładunki HDS-em na budowach normalnie wliczam to w czas jazdy a w korku jak stoisz to silnik chodzi więc licz też jako jazdę inaczej nie będzie cyfrowe to inaczej liczą tak jak wyżej opisują

Nie wiem na jakim parkingu Ciebie uczyli, ale wg mnie jazda jest wtedy, gdy tacho rejestruje aktywność jako Obrazek.

//PS: Zacytuję Twój podpis:
Cytuj:
Kurs na przewóz rzeczy-2011
Zamiast chodzić na kurs kamieniami w okna rzucałeś?


Post Wysłano: 28 maja 2012, 10:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2009, 23:05
Posty: 81
GG: 0

Kolego tacho cyfrowe ma już w sobie tak że jak stoisz 4 min i ruszysz to one od razu zaliczy ci ten postój do jazdy a powyżej 5 min do innej pracy ( sprawdz sobie na tachu cyfrowym), a na analogowym jak ITD wezmą na skaner tarczkę to widzą ile masz postoju.


Post Wysłano: 28 maja 2012, 11:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Kolego tacho cyfrowe ma już w sobie tak że jak stoisz 4 min i ruszysz to one od razu zaliczy ci ten postój do jazdy a powyżej 5 min do innej pracy ( sprawdz sobie na tachu cyfrowym), a na analogowym jak ITD wezmą na skaner tarczkę to widzą ile masz postoju.
Jak już jeżdżę, a robię to rzadko, to betoniarką, z racji rodzaju transportu jaki się tym wykonuje często przychodzi mi stać na włączonym silniku i podjeżdżać podczas rozładunków i tacho łapie bez problemu nawet minutowy postój jako inną pracę i widać to doskonale na wydrukach. Spójrz:

Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 maja 2012, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2009, 23:05
Posty: 81
GG: 0

U nas na scaniach testowałem wszystkie tacha i jak stoję w korku 2 min to przeskakuje na inna prace ale jak ruszę to odrazu widzę że ten postój zaliczyło mi do jady. Widocznie każde tacho ma inne oprogramowanie. Bajzel a jaki masz ogólny czas jazdy z tego wydruku?


Post Wysłano: 28 maja 2012, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4070
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
U nas na scaniach testowałem wszystkie tacha i jak stoję w korku 2 min to przeskakuje na inna prace ale jak ruszę to odrazu widzę że ten postój zaliczyło mi do jady. Widocznie każde tacho ma inne oprogramowanie. Bajzel a jaki masz ogólny czas jazdy z tego wydruku?
2 a 4 to chyba różnica.

Tobie się wydaje, że stoisz 2 a naprawdę stoisz mniej niż 2 zahaczając tym samym jazdą na każdą z tych minut dlatego tacho zalicza do jazdy.

Nowe urządzenia robią to inaczej, ale o tym już było.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 28 maja 2012, 16:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2009, 23:05
Posty: 81
GG: 0

Cytuj:
2 a 4 to chyba różnica.

Tobie się wydaje, że stoisz 2 a naprawdę stoisz mniej niż 2 zahaczając tym samym jazdą na każdą z tych minut dlatego tacho zalicza do jazdy.

Nowe urządzenia robią to inaczej, ale o tym już było.
Kolego na TC to widzę ile stoję,ja testowałem do pięciu minut i zawsze miałem to zaliczane do jazdy. A jak naprawdę paczy na to kontrola to już nie wiem bo nie miałem okazji tego przetestować.


Post Wysłano: 29 maja 2012, 10:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Obrazek

Tutaj masz z podliczeniem.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 01 cze 2012, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2010, 16:53
Posty: 45
GG: 0

witam. nie wiem czy był ten temat poruszany ale nie chce mi sie szukac. chodzi mi o cofanie czasu w tacho na tarczki. wiadomo o co chodzi..cofam czas o 12 h potem daje do przodu i zmieniam tarcze a z tyłu rysuje pauze. jak podchodzi do tego inspekcja? da rade sie jakos to wytlumaczyć czy nie ma szans?

_________________
B 2.07.2007 za drugim
C 17.08.2010 za pierwszym
C+E 9.03.2012 za pierwszym:-D
Kw jest
KK jest


Post Wysłano: 01 cze 2012, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
witam. nie wiem czy był ten temat poruszany ale nie chce mi sie szukac. chodzi mi o cofanie czasu w tacho na tarczki. wiadomo o co chodzi..cofam czas o 12 h potem daje do przodu i zmieniam tarcze a z tyłu rysuje pauze. jak podchodzi do tego inspekcja? da rade sie jakos to wytlumaczyć czy nie ma szans?
a co zrobisz jak w czasie jazdy będziesz uczestnikiem wypadku??? albo pijany rowerzysta wjedzie ci pod auto?? zastanowiłeś sie nad tym?? a i nie zapominaj że mamy Viatoll a tam zegara nie przestawisz

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 01 cze 2012, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
witam. nie wiem czy był ten temat poruszany ale nie chce mi sie szukac. chodzi mi o cofanie czasu w tacho na tarczki. wiadomo o co chodzi..cofam czas o 12 h potem daje do przodu i zmieniam tarcze a z tyłu rysuje pauze. jak podchodzi do tego inspekcja? da rade sie jakos to wytlumaczyć czy nie ma szans?
inspekcja patrzy na to jak na fałszowanie dokumentów.
przecież tam nie pracują idioci może im powiesz, że zegar "sam sie przestawił"?
a poza tym tak jak krzysiekjx1 napisał - tarczka to najczęściej jedyny ratunek i dowód niewinności.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 cze 2012, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1320
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ostatnio zmieniły mi sie kierunki i muszę korzystać z 10 godzinnego czasu jazdy. Stąd moje pytanie, załóżmy że po wykorzystanych 7 godzinach robię 45 pauzę i chce wykorzystać 10 godzinny czas, to mogę to zrobić za jednym podejściem 3 godziny jazdy, czy po 2 godzinach robię znowu 45 minut i jadę 1 godzinę.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 02 cze 2012, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Ostatnio zmieniły mi sie kierunki i muszę korzystać z 10 godzinnego czasu jazdy. Stąd moje pytanie, załóżmy że po wykorzystanych 7 godzinach robię 45 pauzę i chce wykorzystać 10 godzinny czas, to mogę to zrobić za jednym podejściem 3 godziny jazdy, czy po 2 godzinach robię znowu 45 minut i jadę 1 godzinę.
zasada jest jedna MAX 4 godziny i 30 minut jazdy i MINIMIUM 45 minut pauzy a jak to podzielisz to twoja sprawa.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 cze 2012, 18:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
Ostatnio zmieniły mi sie kierunki i muszę korzystać z 10 godzinnego czasu jazdy. Stąd moje pytanie, załóżmy że po wykorzystanych 7 godzinach robię 45 pauzę i chce wykorzystać 10 godzinny czas, to mogę to zrobić za jednym podejściem 3 godziny jazdy, czy po 2 godzinach robię znowu 45 minut i jadę 1 godzinę.

po 45min pauzie możesz dobić te 3h jazdy


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 86 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 184 85 86 87 88162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: