Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 32 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 130 31 32 33 3451 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 paź 2012, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Może coś w ten deseń? Pomyśl.
Obrazek

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 18 paź 2012, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

ją to widzę jedno: czego być daker nie zrobił to i tak brakować bedzie jednego jedynego w swoim rodzaju kuraka na zderzeku:)


Post Wysłano: 18 paź 2012, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2010, 12:59
Posty: 8
Samochód: Man Tga 480+Krone
Lokalizacja: Nowe/n wisłą (CSW)

Nie wiem czy mówiliście już o tym,ale napisze co jeszcze by upiększyło autko.
A więc nie myślałeś o zmianie błotników na tyle?
Bo są jakieś obszarpane i trochę się to ciska w oczy.
Jeszcze dwie sprawy to nie lepsze by były pełne międzyosie?
I podwójne lustereczko by się przydało od strony kierowcy :D
I na koniec chciałbym ci pogratulować doprowadzenia auta do takiego stanu.
Na początku nie wyglądało ono za dobrze,ale teraz mi się podoba.
Szanuje Cię za to że włożyłeś tyle pracy w auto.
Aby ci się spisywało.
Powodzenia :]


Post Wysłano: 18 paź 2012, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2011, 18:35
Posty: 41
GG: 2901452
Samochód: SCANIA
Lokalizacja: Toruń

No Daker co raz lepiej Scaniula się prezentuje. Nadkola też by się przydały.

P.S Haha jak otworzyłem tą stronę to myślałem że na zdjęciu to twoja lala :mrgreen:


Post Wysłano: 19 paź 2012, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2012, 21:36
Posty: 8
Samochód: SCANIA

Cytuj:
No Daker co raz lepiej Scaniula się prezentuje. Nadkola też by się przydały.

P.S Haha jak otworzyłem tą stronę to myślałem że na zdjęciu to twoja lala :mrgreen:
Haha , pewno gdyby nie mniejszy garaż nie dostrzegłbyś różnicy :]
Oby tak dalej Daker :) Wielki szacunek , za to co robisz!
Pozdrawiam


Post Wysłano: 19 paź 2012, 17:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

A ja odważę się na słowo krytyki.
Autu brakuje wyraźnie drugiego koloru, prócz tej bieli, co starało Ci się zasugerować kilka osób przede mną. Biały wbrew pozorom nie jest "łatwym" kolorem. Żeby samochód w nim dobrze wyglądał, musi to być zrobione ze smakiem. W chwili obecnej samochód nie ma żadnych elementów charakterystycznych, prawie jak samochody z szarymi zderzakami.
Druga rzecz - te lampki. Kiepsko wyglądają. Nie wiele lepiej od V-ek, które wozi co drugi samochód na masce. Sądzę, że lepiej wyglądałaby wersja minimalistyczna, z pomarańczowymi lampkami, np. dwiema na grillu. Inna opcja - zostawić dwa, pionowe rzędy tych lampek, które są, lecz bez góry i dołu.

Miej na uwadze, że to tylko moja opinia ;)


Post Wysłano: 22 paź 2012, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2008, 15:48
Posty: 152

Nie wchodziłem od dosyć dawna a tu zonk ! Daker sprzedał Renault a w jego miejsce przywędrowała Scania :] Fajnie to wszystko wygląda , podoba mi się twój zapał do pracy ale muszę przyznać że brakuje na kabinie jakiegoś koloru , może coś w deseń czerwieni którą podał kolega Tomek ew. coś działać jak będzie naczepa i wtedy pod kolor ramy czy tam plandeki ?


Post Wysłano: 22 paź 2012, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Napis SCANIA i emblematy na czarno, gryf na bok i lusterka, oczywiście też czarny :]

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 22 paź 2012, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Ja proponuje jeszcze pod zderzak taką dokładkę.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 22 paź 2012, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Takiej dokładki nigdzie nie można kupić , sam szukam , i wydaje mi się że to prawie nie możliwe do zdobycia , ale fakt taki gadżet wgląda zacnie


Post Wysłano: 22 paź 2012, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ja myślę, że dokładkę można kupić tylko trzeba udać się do ASO a tam cena może powalić z nóg, ale fakt efekt jest bardzo dobry. Znana firma z Włocławka Pa-Wel miała w kilku swoich taki gadżet i efekt był. Kolory na kabinie, jak właściciel uzna za stosowne to na pewno dodadzą uroku. Jak pisał któryś z poprzedników - zdjęcie kilku światełek z przodu znacząco wpłynie na estetykę;] Pozdrawiam


Post Wysłano: 22 paź 2012, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 221
GG: 0
Samochód: Volvo

Taką "dokładkę" można dostać jedynie na szrocie.

Razem z tą dokładką trzeba się również zaopatrzyć w zderzak główny (ten metalowy pod plastikami) jeżeli ktoś chce żeby to było zrobione jak fabrycznie. Można również dorobić samemu uchwyty i dospawać tą "dokładkę".

Do tego wszystkiego trzeba się jeszcze zaopatrzyć w nowe plastiki na zderzaku (te 3 części) ponieważ przy "dokładce" są inne.

Koszt takiego przedsięwzięcia 1500zł. :wink: (z taką ceną ja się spotkałem)


Post Wysłano: 23 paź 2012, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Jak ktoś by miał taką dokładkę to można zrobić z niej odlew z żywicy i odpowiednio rzeźbiąc nie wchodzi w koszty typu 1500 pln tylko koło 300 :) Znane mi patenty z przygód z Hondą :)


Post Wysłano: 27 paź 2012, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2008, 15:48
Posty: 152

Wystarczy aby jakiś dobroduszny posiadacz Scani z takową dokładką pomierzył długość i kąty a potem osoba która to chce zrobiła sobie takie coś z żywicy :)


Post Wysłano: 28 paź 2012, 9:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Witam, może szczęśliwy posiadacz Scanii pokusiłby się o jakąś skromną aktualizację ? :)
PS Przydała by się też zmiana nazwy tematu na bardziej aktualną.
Pozdrawiam !


Post Wysłano: 28 paź 2012, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Siemanko

Myślę cały czas nad jakimiś naklejkami , lub innym kolorem który doszedł by na auto . Jak na tą chwilę to kończę skrzynię biegów ponieważ auto nie miało pierwszego i czwartego biegu w chwili zakupu , liczyłem się z wymianą skrzyni na jakąś używkę ... Wyjąłem tą skrzynię , rozebrałem i okazało się że poza synchronizatorem pierwszego biegu wszystko w skrzyni wygląda jak nowe i żal by było ją oddawać na przetop , a wkładać jakąś inną niewiadomego pochodzenia i w niewiadomym stanie ... Tak więc zapadła decyzja o zakupie wszystkiego co składa się na pierwszy bieg i wymiany :) Na dzień dzisiejszy siedzę w domu i odchorowuję się już 2gi dzień bo jakieś badziewie mnie dopadło . Wszystkie klamoty już mam , tak więc jutro zaczynam składać tą układankę :) :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 29 paź 2012, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Witam, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny samochodu to ja bezwzględnie usunąłbym lampki na atrapie, średnio mi się widzą - ale jest to tylko moja opinia :)
Jestem pod wrażeniem ogromu pracy jaki wkładasz w samochody, nie każdemu by się chciało, a na pewno nie każdy by potrafił wszystko naprawić, a jak widać na Twoim przykładzie dajesz sobie świetnie radę ...
W związku z tym mam do Ciebie pytanie, jesteś mechanikiem z wykształcenia czy po prostu samoukiem ?
Pozdrawiam !


Post Wysłano: 29 paź 2012, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2009, 9:50
Posty: 103
GG: 0

Daker kończył technikum samochodowe w Bdg, w którym się aktualnie uczę :q


Post Wysłano: 29 paź 2012, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Witam, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny samochodu to ja bezwzględnie usunąłbym lampki na atrapie, średnio mi się widzą - ale jest to tylko moja opinia :)
Jestem pod wrażeniem ogromu pracy jaki wkładasz w samochody, nie każdemu by się chciało, a na pewno nie każdy by potrafił wszystko naprawić, a jak widać na Twoim przykładzie dajesz sobie świetnie radę ...
W związku z tym mam do Ciebie pytanie, jesteś mechanikiem z wykształcenia czy po prostu samoukiem ?
Pozdrawiam !
Cytuj:
Daker kończył technikum samochodowe w Bdg, w którym się aktualnie uczę :q
Tak jak Jockey wyżej napisał - kończyłem samochodówkę ... :) Moje najlepsze czasy w życiu - szczerze to nie wyniosłem ze szkoły za dużo z dziedziny motoryzacji poza dobrą imprezą przez 4 lata ...:) Jeśli chodzi o jakiekolwiek umiejętności jakie nabyłem to tylko i wyłącznie praktyka - czasami niestety metodą prób i błędów ale człowiek z czasem się uczy i jest tych błędów coraz mniej :) Ja wychodzę z założenia : człowiek złożył to i ja złożę ... i jak na tą chwilę jakoś to idzie :) .

Dziś niestety zabrakło jakiś 15 min i scania by wyjechała : skrzynia poskładana , na swoim miejscu zalewam olej i nagle prąd w garażu wysiadł - strzelił bezpiecznik główny i dupa . Jutro przychodzi elektryk a ja o 6 rano startuję ( jak już będzie jasno ) dokończe składanie i będę widział efekty mojej pracy :)

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 30 paź 2012, 16:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Dziękuje kolego za wyczerpującą odpowiedź, jeśli chodzi o naukę to wychodzę z podobnego założenia :)
Pozdrawiam !


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 32 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 130 31 32 33 3451 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: