Strona 14 z 71 [ Posty: 1402 ] Przejdź na stronę Poprzednia 112 13 14 15 1671 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 gru 2012, 9:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Cytuj:
Ręczny jest po prawej od tej numerycznej klawiatury. Świeci się tam kontrolka na czerwono.
Automatycznie się aktywuje po zgaszeniu silnika.

_________________
:)


Post Wysłano: 02 gru 2012, 13:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Mijałem się z nowym FH. Moje wrażenie: auto idealnie nadaje się na stronę wiejski tuning. Ten grill w plastry miodu jak z biedronki, plastykowe chromy, brakuje tylko naklejki gołej baby na boku. Dla mnie porażka made in china.


Post Wysłano: 02 gru 2012, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1361
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Właśnie fajne jest to,że ręczny sam sie aktywuje po zgaszeniu silnika i dezaktywuje w momencie wciśnięcia pedału gazu.Co ciekawe podobo standardem ma być jedno łóżko i górne schowki z tyłu zamiast 2 łóżka.Mi się coraz bardziej podoba to auto.Jednak chyba kwestia przyzwyczajenia i ''opatrzenia'' jest tu bardzo znacząca.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 02 gru 2012, 16:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2011, 10:43
Posty: 42
GG: 0

Cytuj:
Właśnie fajne jest to,że ręczny sam sie aktywuje po zgaszeniu silnika i dezaktywuje w momencie wciśnięcia pedału gazu.
No według mnie, nie jest to takie fajny, bo jak bedziesz chciał wyskoczyc na chwile z auta,na firmie czy gdzie kolwiek, to za kazdym razem bedziesz musiał go gasic.. Miej słabe baterie, i kłopot gotowy.


Post Wysłano: 02 gru 2012, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Cytuj:
Cytuj:
Właśnie fajne jest to,że ręczny sam sie aktywuje po zgaszeniu silnika i dezaktywuje w momencie wciśnięcia pedału gazu.
No według mnie, nie jest to takie fajny, bo jak bedziesz chciał wyskoczyc na chwile z auta,na firmie czy gdzie kolwiek, to za kazdym razem bedziesz musiał go gasic.. Miej słabe baterie, i kłopot gotowy.
Hamulec postojowy można zaciągać również manualnie tzn. poprzez pociągnięcie tej "kieszeni" co widnieje na zdjęciu na poprzedniej stronie tematu.
Automatycznie zaciąganie hamulca postojowego po unieruchomieniu silnika ma charakter pomocniczy, w razie gdyby kierowca zapomniał tego zrobić samochód zrobi to za niego ...
Ja osobiście to tak rozumiem, aczkolwiek mogę się mylić.
Pozdrawiam !


Post Wysłano: 02 gru 2012, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2011, 10:43
Posty: 42
GG: 0

No jezeli ma to tak wygladać, to bedzie nawet dobry patent :D


Post Wysłano: 02 gru 2012, 17:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Wszystko po kolei się traci-najpierw zniknął drążek zmiany biegów, teraz wajcha hamulca ręcznego...Co będzie następne? kierownica?

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 02 gru 2012, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
Co będzie następne? kierownica?
Kierowca :mrgreen:

Podobnie jak niektórym z Was, auto zaczyna mi się coraz bardziej podobać, czekam aż tylko zobaczę je na żywo. Jedynie co, to nie widzi mi się, one wgl. w białym kolorze.


Post Wysłano: 02 gru 2012, 20:57

Cytuj:
Wszystko po kolei się traci-najpierw zniknął drążek zmiany biegów, teraz wajcha hamulca ręcznego...Co będzie następne? kierownica?
Tak, z pewnością kierownica :) Już nawet J. Clarkson pisał, zastanawiał się nad tym, dlaczego już teraz w samochodach zamiast kierownicy nie ma game-pada rodem z konsoli Play Station.
Cytuj:
Właśnie fajne jest to,że ręczny sam sie aktywuje po zgaszeniu silnika i dezaktywuje w momencie wciśnięcia pedału gazu.Co ciekawe podobo standardem ma być jedno łóżko i górne schowki z tyłu zamiast 2 łóżka.Mi się coraz bardziej podoba to auto.Jednak chyba kwestia przyzwyczajenia i ''opatrzenia'' jest tu bardzo znacząca.
I to właśnie mnie zastanawia. Czy w świetle przepisów dopuszczających samochody do użytku hamulec postojowy nie powinien być uruchamiany "bezpośrednio"? Mam na myśli hipotetyczną sytuację, w której jesteśmy zmuszeni zatrzymać pojazd za pomocą hamulca postojowego z uwagi na awarię hamulca roboczego? Bo o ile przy "dźwigni" jeszcze daje się w sposób dość precyzyjny regulować siłę hamowania to przy "czymś-takim" to już chyba nie bardzo i działa to na zasadzie armia stój, armia cała naprzód.


Post Wysłano: 05 gru 2012, 17:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:56
Posty: 21
GG: 13642293

Cytuj:
Tak, z pewnością kierownica :) Już nawet J. Clarkson pisał, zastanawiał się nad tym, dlaczego już teraz w samochodach zamiast kierownicy nie ma game-pada rodem z konsoli Play Station.
A znowu ja sądzę, że kolejnym etapem urozmaicania deski będzie zmniejszenie liczby przycisków. Tak aby było ich najmniej. Zresztą oglądając te filmy od Volvo Trucks z 2009, który pokazuje ich koncept na 2020 rok można wywnioskować, że właśnie do tego dążą producenci czyli do hologramów wyświetlających nam wszystko. Zresztą Chevrolet nawet zastosował prędkościomierz w, którejś generacji Corvetty. I właśnie sądzie, że do tego będzie się branża pojazdów użytkowych przybliżać. Tak aby na desce było jak najmniej przycisków. Bo kierownica to wątpię aby szybko znikła... :)

_________________
Dajemy radę


Post Wysłano: 05 gru 2012, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Tak, z pewnością kierownica :) Już nawet J. Clarkson pisał, zastanawiał się nad tym, dlaczego już teraz w samochodach zamiast kierownicy nie ma game-pada rodem z konsoli Play Station.
A znowu ja sądzę, że kolejnym etapem urozmaicania deski będzie zmniejszenie liczby przycisków. Tak aby było ich najmniej. Zresztą oglądając te filmy od Volvo Trucks z 2009, który pokazuje ich koncept na 2020 rok można wywnioskować, że właśnie do tego dążą producenci czyli do hologramów wyświetlających nam wszystko. Zresztą Chevrolet nawet zastosował prędkościomierz w, którejś generacji Corvetty. I właśnie sądzie, że do tego będzie się branża pojazdów użytkowych przybliżać. Tak aby na desce było jak najmniej przycisków. Bo kierownica to wątpię aby szybko znikła... :)
W świecie motoryzacji te "hologramy" nazywa się Head-up Display czyli HUD'ami. Takie rozwiązanie stosuje np. BMW od serii E60. Wszystko to zaczerpnięto z lotnictwa :D .

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 06 gru 2012, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2084
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
I to właśnie mnie zastanawia. Czy w świetle przepisów dopuszczających samochody do użytku hamulec postojowy nie powinien być uruchamiany "bezpośrednio"? Mam na myśli hipotetyczną sytuację, w której jesteśmy zmuszeni zatrzymać pojazd za pomocą hamulca postojowego z uwagi na awarię hamulca roboczego? Bo o ile przy "dźwigni" jeszcze daje się w sposób dość precyzyjny regulować siłę hamowania to przy "czymś-takim" to już chyba nie bardzo i działa to na zasadzie armia stój, armia cała naprzód.
Wszystko znając życie sprzęgnięte jest z modułami ABS, czy też retardera, i w przypadku awarii roboczego układu, po aktywacji hamulca postojowego to ABS zadba o zatrzymanie pojazdu bez zablokowania kół.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 06 gru 2012, 14:31

Cytuj:
Wszystko znając życie sprzęgnięte jest z modułami ABS, czy też retardera, i w przypadku awarii roboczego układu, po aktywacji hamulca postojowego to ABS zadba o zatrzymanie pojazdu bez zablokowania kół.
Doczytałem w Polskim Trakerze z tego miesiąca:
Cytuj:
Hamulcem postojowym możemy wspomagać się przy zjazdach z gór, lekko poruszając dźwignią, ale tylko do prędkości 7 km/h
A więc... chyba nie ma możliwości "awaryjnego" użycia tego hamulca.


Post Wysłano: 07 gru 2012, 18:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Dzisiaj miałem okazję do pierwszego spotkania z nowym Volvo FH :)
Obrazek

oraz filmik z odjazdu:
http://youtu.be/nl0OyzyOO6M

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Post Wysłano: 07 gru 2012, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

W123 ktoś strzelał, że Ty jako pierwszy z naszych paparazzi ustrzelisz nowe FH i miał rację :). Biały nie wygląda tak źle. Dalej można usłyszeć charakterystyczny grzechot silnika :). Podzielasz to zdanie, że na żywo auto wygląda lepiej jak na fotkach?.

Kolejny białas tym razem w średniej kabinie i na małych laczkach
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=8HgzMHJTbkg

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 07 gru 2012, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

To prawda - auto wygląda lepiej niż na fotkach - ale jeszcze chyba sporo czasu minie zanim przyzwyczaję się do jego stylizacji - jedno trzeba przyznać - bardzo zwraca na siebie uwagę.
Chciałbym go spotkać w barwach jakiejś firmy to pewnie zupełnie się przekonam do tego Volviaka.

Ps. Akurat za kierownicą zasiadała urocza pani :)

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Post Wysłano: 07 gru 2012, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

W123 !

Gdzie go ustrzeliłeś?. Musze przyznać , że w realu prezentuje
się naprawdę dobrze.
Czy to nie ten sam pojazd co na stronie z linkiem poniżej? Jakieś testy?

http://forum.trucksfoto.pl/index.php?topic=6399.10


Post Wysłano: 07 gru 2012, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Krzysiek zapewne złapał go w Suwałkach :wink:

Co do drugiego pytania, zgadza się to jest ten sam pojazd. Na jednym ze zdjęć, widać kobietę siedzącą na fotelu pasażera.

P.S.
Te Volvo w medze wygląda bardzo ładnie, lepiej niż te w standardzie.


Post Wysłano: 07 gru 2012, 20:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Dokładnie tak jak pisze Szaki, złapałem go w Suwałkach.
Auto jeździ jako "samochód testowy" i już sporo świata zwiedziło - ustrzelono go m.in. w Wielkiej Brytanii, Słowacji - a dziś przyszedł czas na Polskę :)

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Post Wysłano: 07 gru 2012, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Ps. Akurat za kierownicą zasiadała urocza pani

Zgadza się widziałem na fotkach.
Trzeba było jeszcze z bliska ustrzelić tę panią, byłby ładny duet z efhaczem :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 14 z 71 [ Posty: 1402 ] Przejdź na stronę Poprzednia 112 13 14 15 1671 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: