Strona 94 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 192 93 94 95 96162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Cytuj:
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Można mieć mnóstwo pauz 24 godz. w tygodniu, ale tylko jedna z nich może zostać uznana za skrócony odpoczynek tygodniowy, art. 8 pkt 6 rozp. 561/2006/WE
Na jakiej podstawie tylko jedna moze byc uznana za taka?I kto o tym decyduje?
Przepis ktory przytoczyles nic nie mowi na ten temat
Cytuj:
Cytuj:
To teraz podajcie mi przepis który zabrania zrobienia mi 6 razy a nawet i więcej na upartego w tygodniu odpoczynku dziennego skróconego (pauzy 9h), aż nie mogę się doczekać i chyba nie powinno być z tym problemu bo pauzy 9h to przecież podstawy przepisów kierowcy
Podstawowy dzienny czas odpoczynku to 11 godzin, inaczej czas między 9 a 11 godz. nie nazywałby się "skróconym dziennym okresem odpoczynku" - art. 8 pkt. 2 561/2006/WE.
Punkt 4 tego artykułu to przepis, o który prosisz.
Dlaczego mieszasz ludziom w głowach?
Tutaj tez zle zinterpretowales kastyk, ten przepis

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Tutaj tez zle zinterpretowales kastyk, ten przepis
Ale ja mam dziś zacięcie, hehe :D

Visitors, czy potrafisz rozwijać swoje myśli, czy poprzestaniesz na jednozdaniowych wtrąceniach? Dyskusja z Tobą jest męcząca. Który przepis źle zinterpretowałem? O podstawowym odpoczynku?

Czy podstawowym czasem odpoczynku dziennego można nazwać odpoczynek 9-ciogodzinny, który sam przepis nazywa "skróconym czasem odpoczynku dziennego" i reglamentuje jego użycie do maksymalnie 3 razy pomiędzy odpoczynkami tygodniowymi? Czy logicznie jest uznać za takowy raczej okres 11-stogodzinny, który można stosować bez ograniczeń?

Poza tym, odnośnie art. 8, może go po prostu zacytuję w części potrzebnej, żeby lepiej zrozumieć:
Cytuj:
6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje
co najmniej:
— dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
— jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden
skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co
najmniej 24 godziny. Skrócenie to należy jednak
skompensować równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym
jednorazowo przed końcem trzeciego tygodnia
następującego po danym tygodniu.
Jeśli uważasz, że nie ma tu mowy o zakazie dwukrotnego stosowania skróconego odpoczynku tygodniowego, to ja się poddaję.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Cytuj:
Cytuj:
To teraz podajcie mi przepis który zabrania zrobienia mi 6 razy a nawet i więcej na upartego w tygodniu odpoczynku dziennego skróconego (pauzy 9h), aż nie mogę się doczekać i chyba nie powinno być z tym problemu bo pauzy 9h to przecież podstawy przepisów kierowcy
Podstawowy dzienny czas odpoczynku to 11 godzin, inaczej czas między 9 a 11 godz. nie nazywałby się "skróconym dziennym okresem odpoczynku" - art. 8 pkt. 2 561/2006/WE.
Punkt 4 tego artykułu to przepis, o który prosisz.
Dlaczego mieszasz ludziom w głowach?

Tutaj tez zle zinterpretowales kastyk, ten przepis
Ten przepis nic nie mowi ze nie mozna zrobic 6 skroconych odpoczynkow dziennych, wiec po co go przytoczyles? Wedlug mnie, to Ty macisz w glowach, a nie Bulkowski
Jak rowniez nic nie ma o podstawowych odpoczynkach. Bywaja regularne i skrocone
Cytuj:
Cytuj:
6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje
co najmniej:
— dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
— jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden
skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co
najmniej 24 godziny. Skrócenie to należy jednak
skompensować równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym
jednorazowo przed końcem trzeciego tygodnia
następującego po danym tygodniu.
Jeśli uważasz, że nie ma tu mowy o zakazie dwukrotnego stosowania skróconego odpoczynku tygodniowego, to ja się poddaję.
Pokaz palcem, lub tlusta czcionka wskaz gdzie pisze ze nie moge zrobic dwoch odpoczynkow sroconych z rzedu.

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...)
Jak rowniez nic nie ma o podstawowych odpoczynkach. Bywaja regularne i skrocone
Jedni mówią "zwis męski ozdobny". Ja wolę "krawat".
Z mojej strony EOT.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Pokaz palcem, lub tlusta czcionka wskaz gdzie pisze ze nie moge zrobic dwoch odpoczynkow sroconych z rzedu.
Nie wiem, co to są "odpoczynki srocone".
Dobra, sorry za zaśmiecanie. Moderatora proszę o usunięcie tego postu.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Mocne.
zalozylem ze sie domyslisz ze chodzi o odpoczynki skrocone.ups, tez źle.
Odpoczynki skrócone
Juz wiesz?
No to wskaż mi ten zakaz

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Cytuj:
(...) można mieć pauzy 24h parę razy z rzędu a nawet (też kiedyś myślałem że może być z tym problem) można mieć 2 weekendy z rzędu 24h(skrócony odpoczynek tygodniowy).
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Można mieć mnóstwo pauz 24 godz. w tygodniu, ale tylko jedna z nich może zostać uznana za skrócony odpoczynek tygodniowy, art. 8 pkt 6 rozp. 561/2006/WE
Cytuj:
To teraz podajcie mi przepis który zabrania zrobienia mi 6 razy a nawet i więcej na upartego w tygodniu odpoczynku dziennego skróconego (pauzy 9h), aż nie mogę się doczekać i chyba nie powinno być z tym problemu bo pauzy 9h to przecież podstawy przepisów kierowcy
Podstawowy dzienny czas odpoczynku to 11 godzin, inaczej czas między 9 a 11 godz. nie nazywałby się "skróconym dziennym okresem odpoczynku" - art. 8 pkt. 2 561/2006/WE.
Punkt 4 tego artykułu to przepis, o który prosisz.
Dlaczego mieszasz ludziom w głowach?
Ja wprowadzam w błąd? Ja mieszam w głowach? to Wy mieszacie pisząc swoje teorie nie wiadomo skąd wzięte. Ja pisze jak jest zgodnie z przepisami (no ale przecież każdy ma swoje) a to mnie nazwano guru... i wykładowcą w szkole parkingowej. To co mi podałeś to nie jest przepis który zabrania mieć 6 9tek w tygodniu bo jesteś w błędzie, więc wina i świateł nie dostaniesz. Przyznam się do tego co mi zarzucono tylko jak w końcu zobaczę ten przepis...
Ktoś chce się dowiedzieć czegoś wchodzi i czyta takie brednie jak pauza 9h 3 razy w tygodniu i potem tak robi.

Visitors rozjaśnił, ale jak widać niektórzy dalej widzą ciemność.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 09 gru 2012, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...)To co mi podałeś to nie jest przepis który zabrania mieć 6 9tek w tygodniu bo jesteś w błędzie, więc wina i świateł nie dostaniesz. Przyznam się do tego co mi zarzucono tylko jak w końcu zobaczę ten przepis...
Ktoś chce się dowiedzieć czegoś wchodzi i czyta takie brednie jak pauza 9h 3 razy w tygodniu i potem tak robi.
Visitors rozjaśnił, ale jak widać niektórzy dalej widzą ciemność.
Mam wielką nadzieję, że Ty i visitors stosujecie swoją wykładnię prawa w praktyce i będziecie mogli skonfrontować je z inspektorem ITD podczas kontroli. Ciekaw jestem jego opinii o waszych interpretacjach.

Z mojej strony EOT.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 09 gru 2012, 17:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

W jakiej formie mam Twa ciekawosc zaspokoic?
Dane z karty? Nie..
O! wiem. Protokol pokontrolny moze byc?

Tylko musimy sie pospieszyc, bo spodziewam sie bana na tym forum.Ban za wytykanie bledow moderatorow a pretekstem jest brak kilku przecinkow w postach :D

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 09 gru 2012, 18:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1613
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
W jakiej formie mam Twa ciekawosc zaspokoic?
Dane z karty? Nie..
O! wiem. Protokol pokontrolny moze byc?

Tylko musimy sie pospieszyc, bo spodziewam sie bana na tym forum.Ban za wytykanie bledow moderatorow a pretekstem jest brak kilku przecinkow w postach :D
Za przecinki to nie, ale za brak PL znaków to i owszem :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 09 gru 2012, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Tak, to definitywnie zmienia postac rzeczy.Bardzo jestem ciekaw ,który pkt regulaminu nakazuje pisać z polskimi znakami diakrytycznymi.

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Ostatnio zmieniony 09 gru 2012, 20:51 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę o ważenie słów oraz trzymanie się tematu. W przeciwnym razie będziesz miał sporo czasu na zaznajomienie się z zasadami Forum.


Post Wysłano: 09 gru 2012, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Cytuj:
(...)To co mi podałeś to nie jest przepis który zabrania mieć 6 9tek w tygodniu bo jesteś w błędzie, więc wina i świateł nie dostaniesz. Przyznam się do tego co mi zarzucono tylko jak w końcu zobaczę ten przepis...
Ktoś chce się dowiedzieć czegoś wchodzi i czyta takie brednie jak pauza 9h 3 razy w tygodniu i potem tak robi.
Visitors rozjaśnił, ale jak widać niektórzy dalej widzą ciemność.
Mam wielką nadzieję, że Ty i visitors stosujecie swoją wykładnię prawa w praktyce i będziecie mogli skonfrontować je z inspektorem ITD podczas kontroli. Ciekaw jestem jego opinii o waszych interpretacjach.

Z mojej strony EOT.
W tym tygodniu miałem tylko jedną 11stke, zaraz startuje i czuje po kościach że w przyszłym tyg. będę miał same 9tki, obiecuje Ci że jak jakiś inspektor będzie miał mi coś do zarzucenia z tego powodu to powiem mu prosto w oczy ze widziałem gdzieś ogłoszenie o prace typu wywożenie gnojówki po smoku wawelskim i tylko tam się nada. Jak juz inspektorzy by takich podstaw nie znali to faktycznie w moich oczach byli by jako zielone darmozjady.
Od mojego wpisu z nagrodą jest dużo więcej wyświetleń i dalej nikt nie znalazł przepisu który zabrania mieć 6 razy w tygodniu pauzę 9h... Dziwne szczególnie że zostałem zjechany jako guru uniwersytetu parkingowego.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 10 gru 2012, 1:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 mar 2011, 23:04
Posty: 12
GG: 0

Tak przeglądając ten temat zapytam
bułkowski410 - czy ty dymasz po 9h na okres dobowy? czy fruwasz wk po 3-4h i pauzujesz?


Post Wysłano: 10 gru 2012, 9:42

Cytuj:
W tym tygodniu miałem tylko jedną 11stke, zaraz startuje i czuje po kościach że w przyszłym tyg. będę miał same 9tki, obiecuje Ci że jak jakiś inspektor będzie miał mi coś do zarzucenia z tego powodu to powiem mu prosto w oczy ze widziałem gdzieś ogłoszenie o prace typu wywożenie gnojówki po smoku wawelskim i tylko tam się nada. Jak juz inspektorzy by takich podstaw nie znali to faktycznie w moich oczach byli by jako zielone darmozjady.
Od mojego wpisu z nagrodą jest dużo więcej wyświetleń i dalej nikt nie znalazł przepisu który zabrania mieć 6 razy w tygodniu pauzę 9h... Dziwne szczególnie że zostałem zjechany jako guru uniwersytetu parkingowego.
Kolego, ja nadal widzę, że nic nie rozumiesz.
Z kolei widzę, że śmigasz "stopiątką" więc na tacho cyfrowym. Weź proszę oddaj swoją kartę do analizy pod kątem prawidłowości odpoczynków dziennych i tygodniowych, gdzie masz "naście" razy pod rząd skrócony odpoczynek dzienny i wykonujesz skrócone odpoczynku tygodniowe. Ciekaw jestem, ile kar naliczy Ci program do ewidencji czasu pracy.
No chyba, że jeździsz i pomiędzy dziennymi odpoczynkami masz jeszcze w czasie dnia zrobione minimum 3h nieprzerwanego odpoczynku. Tak, jak marinoz napisał. To wtedy do bólu możesz tak sobie robić.
Pytałeś o podstawę prawną, otóż:
WE561/2006 z dnia 15 marca 2006:
Rozdział I, art. 4, podpunkt g:
g) „dzienny okres odpoczynku” oznacza dzienny okres, w którym kierowca może swobodnie dysponować swoim czasem i obejmuje „regularny dzienny okres odpoczynku” lub „skrócony dzienny okres odpoczynku”:
— „regularny dzienny okres odpoczynku” oznacza nieprzerwany odpoczynek trwający co najmniej 11 godzin. Alternatywnie, regularny dzienny okres odpoczynku można wykorzystać w dwóch częściach, z których pierwsza musi nieprzerwanie trwać co najmniej 3 godziny a druga co najmniej 9 godzin,
— „skrócony dzienny okres odpoczynku” oznacza nieprzerwany odpoczynek trwający co najmniej 9 godzin, ale krócej niż 11 godzin;
Następnie
Rozdział II, art. 8:
2. W każdym 24 godzinnym okresie po upływie poprzedniego dziennego okresu odpoczynku lub tygodniowego okresu odpoczynku kierowca musi wykorzystać kolejny dzienny okres odpoczynku.
Jeśli część dziennego okresu odpoczynku zawarta w 24 godzinnym okresie wynosi co najmniej 9 godzin, ale mniej niż 11 godzin, wówczas ten dzienny okres odpoczynku uznaje się za skrócony dzienny okres odpoczynku.

4. Kierowca może mieć najwyżej trzy skrócone dzienne okresy odpoczynku pomiędzy dwoma tygodniowymi okresami odpoczynku.

6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje co najmniej:
— dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
— jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co najmniej 24 godziny. Skrócenie to należy jednak skompensować równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym jednorazowo przed końcem trzeciego tygodnia następującego po danym tygodniu.

Jaśniej chyba się już nie da...


Post Wysłano: 10 gru 2012, 10:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Panowie, przeczytałem post bułkowskiego i tam jasno wynika, że on nie trzaska samych dziewiątek, a po prostu dzieli regularny odpoczynek, a tego mu nikt nie może zabronić nawet 6 razy między tygodniowymi. Przy czym nie wiem dlaczego upiera się nasz kolega, że robi dziewiątki ile razy chce w tygodniu, bo robi tej przerwy 12 godzin, a to już znacząca różnica.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 10 gru 2012, 10:36

Być może nie doczytałem. Ale jeśli już tak pisze, to niech zacznie pisać poprawnie, tzn. nazywać rzeczy po imieniu, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i sprzeczek.
Jak mawiał mój profesor na politechnice
Cytuj:
Panowie, jesteście inżynierami. Od inżynierów wymaga się określania rzeczy zgodnie z ich prawidłowym nazewnictwem
dlatego też uważam, że kierowca zawodowy powinien również używać odpowiednich sformułowań, określeń.


Post Wysłano: 10 gru 2012, 11:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Zarzucacie jemu ( bulkowskiemu ), że czytać nie potrafi, a ja mam wrażenie że to Wy nie potraficie.
Przecież on wyraźnie napisał : odpoczynki dobowe 9h ( nie regularne dzielone )
Wyraźnie też napisał że można zgodnie z prawem zrobić ile się chce odpoczynków dobowych skróconych w ciągu tygodnia.
Prościej chyba już się nie da napisać.

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 10 gru 2012, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 maja 2012, 22:22
Posty: 22

Cytuj:
Czy podstawowym czasem odpoczynku dziennego można nazwać odpoczynek 9-ciogodzinny, który sam przepis nazywa "skróconym czasem odpoczynku dziennego" i reglamentuje jego użycie do maksymalnie 3 razy pomiędzy odpoczynkami tygodniowymi?
Niekoniecznie, taki sam 9-cio godzinny odpoczynek moze byc rowniez odpoczynkiem regularnym - jesli jezdzi sie w zalodze.

Raczej łatwo można wskazać przepis, który zabrania więcej, niż 3 skróconych odpoczynków w tygodniu. Natomiast tak jak panowie powyżej napisali, można zrobić 6 dziewiątek w tygodniu - choćby 3 razy skracając odpoczynek i 3 razy jadąc w załodze - wychodzi jak nic.

Natomiast co do możliwości zrobienia dwóch skróconych odpoczynków tygodniowych pod rząd - to szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak by to mogło działać. Chyba jedynie tylko wtedy taki 'manewr' przejdzie, jeśli pomiędzy dwoma tymi odpoczynkami 'oddamy' brakujące godziny do skróconego odpoczynku.

Niemniej nie rozumiem, po co te głupie zagadki, czy nie lepiej jest napisać wprost - jeśli sytuacja wzbudza kontrowersje?


Post Wysłano: 10 gru 2012, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Cytuj:



Raczej łatwo można wskazać przepis, który zabrania więcej, niż 3 skróconych odpoczynków w tygodniu.

Natomiast co do możliwości zrobienia dwóch skróconych odpoczynków tygodniowych pod rząd - to szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak by to mogło działać. Chyba jedynie tylko wtedy taki 'manewr' przejdzie, jeśli pomiędzy dwoma tymi odpoczynkami 'oddamy' brakujące godziny do skróconego odpoczynku.

Niemniej nie rozumiem, po co te głupie zagadki, czy nie lepiej jest napisać wprost - jeśli sytuacja wzbudza kontrowersje?
Wskaż ten przepis, a ja ze swojej strony gwarantuje ,że wyśle Ci "wiskacza" na Sylwestra.
Jeśli chodzi o zrobienie dwóch lub więcej odpoczynków tygodniowych skróconych z rzędu sytuacja wygląda analogicznie jak do odpoczynków dziennych.I nie chodzi tutaj o jakieś myki z oddawaniem godzin, czy czymś w tym rodzaju.
Chodzi raczej o zrozumienie przepisu.

A brzmi on :
Cytuj:
Art8
4. Kierowca może mieć najwyżej trzy skrócone dzienne
okresy odpoczynku pomiędzy dwoma tygodniowymi okresami
odpoczynku
Czyli , jeśli zrobię odpoczynek tygodniowy w środę (po 3 okresach ) i do środy robiłem same skrócone odpoczynki dobowe, to od czwartku znów mogę robić 3 skrócone odpoczynki dobowe.Czyli w ciągu tygodnia zrobię ich 6 i żadnego przepisu nie złamię.

Teraz odpoczynki tygodniowe
Przepis:
Cytuj:
Art8
6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje
co najmniej:
— dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
— jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden
skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co
najmniej 24 godziny. Skrócenie to należy jednak
skompensować równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym
jednorazowo przed końcem trzeciego tygodnia
następującego po danym tygodniu.
Tygodniowy okres odpoczynku rozpoczyna się nie później niż
po zakończeniu sześciu okresów 24 godzinnych licząc od
końca poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku.
Kluczem do zrozumienia tego przepisu jest wyjaśnienie wyrażenia " W ciągu dwóch tygodni (...) co najmniej "
A czy można więcej ? No oczywiście , że można !
A więc , załóżmy taką sytuację:
Startuję w poniedziałek po 45h odpoczynku tygodniowym.
poniedziałek , wtorek, środa - jazda
środa/czwartek - odpoczynek tygodniowy skrócony
czwartek, piątek, sobota,niedziela - jazda
niedziela/poniedziałek - odpoczynek tygodniowy skrócony

W tym tygodniu miałem dwa różne odpoczynki tygodniowe- regularny i skrócony.Ale że jest przepis :
Cytuj:
Art8
9. Tygodniowy okres odpoczynku, który przypada na dwa
tygodnie można zaliczyć do dowolnego z nich, ale nie obu.
To ja, jako kierowca, mam prawo wybrać sobie jaki odpoczynek zaliczyć do danego tygodnia.Wybrałem ten z początku tygodnia, czyli 45h.
Jedziemy dalej.
poniedziałek, wtorek, środa - jazda
środa/czwartek - odpoczynek tygodniowy skrócony
czwartek, piątek, sobota,niedziela - jazda
niedziela/.... odpoczynek tygodniowy regularny

W moim przykładzie zrobiłem bez problemu, z zachowaniem Art8 pkt 6 - 3x24h z rzędu.
Przepis mówiacy " co najmniej " został zachowany.
Ci co chcieliby w tym momencie napisać, że godziny jazdy, pracy etc. niech się wstrzymają.
Kto każe mi pracować po 8-10h/dobę?
Może ja pracuję po 7h/dobę a jeżdżę jeszcze mniej ?
Czy teraz już jest dość jasno napisane?Czy kierowca zawodowy już zrozumie?

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 10 gru 2012, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 maja 2012, 22:22
Posty: 22

Cytuj:
Czy teraz już jest dość jasno napisane?Czy kierowca zawodowy już zrozumie?
Nie jestem kierowca zawodowym, ale zrozumialem ;)
Cytuj:
Wskaż ten przepis, a ja ze swojej strony gwarantuje ,że wyśle Ci "wiskacza" na Sylwestra.
Jeśli chodzi o zrobienie dwóch lub więcej odpoczynków tygodniowych skróconych z rzędu sytuacja wygląda analogicznie jak do odpoczynków dziennych.I nie chodzi tutaj o jakieś myki z oddawaniem godzin, czy czymś w tym rodzaju.
Chodzi raczej o zrozumienie przepisu.
Rzeczywiscie, masz racje, przytoczony przepis nie zabrania 6-krotnego skracania odpoczynku dziennego w ciagu tygodnia - ja zasugerowalem sie normalnym tygodniem pracy (poniedzialek-niedziela), bez odpoczynku tygodniowego w trakcie. My mistake - oczywiscie 100% racji.
Jednakze w przypadku, kiedy nasz tydzien pracy (czyli okres miedzy dwoma tygodniowymi odpoczynkami) wynosi wiecej, niz 3 dni to skrocenie odpoczynku dziennego mozemy zastosowac trzykrotnie.

Dzieki za rozjasnienie sprawy, teraz to wszystko wyglada bardzo klarownie i nie ma sie do czego przyczepic.

Dostane łiskacza?:D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 94 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 192 93 94 95 96162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: