Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 35 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 133 34 35 36 3751 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 gru 2012, 18:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2009, 16:07
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer
Lokalizacja: Łódź

Post Wysłano: 28 gru 2012, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Link nie trybi za bardzo.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 28 gru 2012, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2008, 12:21
Posty: 488
Samochód: DAF XF 106.460
Lokalizacja: Rybnik

Cytuj:
Link nie trybi za bardzo.
Trybił tylko przez chwilę. Może autor sobie go tutaj nie życzył.


Post Wysłano: 12 sty 2013, 15:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Daker zapodaj jakieś nowe foty Scanii, jeździ już masz jakąś naczepe?
Cytuj:
Witam, kolego - przydała by się aktualizacja tematu, na pewno nie tylko ja jestem ciekawy co tam słychać u Ciebie w "garażu".
Pozdrawiam ! :)
Cytuj:
Jak tam czwórka i czerwone FH, modzisz coś? Czy nawał kursów nie pozwala?
Czołem

Generalnie scanią polatałem troszkę z chłodnią kolegi co by ją sprawdzić i jak na tą chwilę poza pękniętą spiralą od powietrza między ciągnikiem a naczepą odpukać nic się nie działo ... Jeśli chodzi o spalanie to mieści się średniu w 32-34l także jest według mnie super . Co do naczepy mam zamiar kupić firanę w przeciągu najbliższych dwóch tygodni , nawet jest już coś na oku . Co do modzenia to pogoda i przeziębienie które trzyma mnie już od miesiąca nie zabardzo pozwala na działania :) , ale kilka rzeczy ogarnąłem :

Pułka w kabinie
Pomarańczowa burdelówka
Dekle na szpilki
Nowe dywany w kabinie
Naprawiona listwa świetlna na globie
Chlapacze na przednich kołach
Diody w światłach cofania
Diody w pozycjach z przodu
Nowe Cb radio
Owiewki na boczne szyby SCANIA VABIS :D
Cztery obrysy pod tablicą
Pomarańczowe podświetlenie chłodnicy :)
I jakieś tam pierdoły

Kilka fotek robionych płynem do naczyń ... :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cytuj:
http://szukaj.pl.mobile.eu/
ciezarowka-ogloszenia/volvo-fh12-380ps-
globetroter-top-klima-veb-webasto-
bydgoszcz/171307720.html?useCase=Search
Session&__lp=1027&scopeId=STT&sort
Option.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOr
der=DESCENDING&makeModelVariant1.searchInFre
etext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext
=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false
&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false
&vehicleCategory=SemiTrailerTruck&segment=Truck&siteId
=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&grossPrice=false&cross
BorderSearchEnabled=true&lang=pl&pageNumber=7

Czemu sprzedajesz Fh-cza?
Jest taki plan - wymiana na nowsze FH , zobaczymy jak będzie :)

Pozdro :)

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 12 sty 2013, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Wszystko moim zdaniem bardzo przyjemnie się prezentuje.

A te e46 co na imageshacku masz to twoje ? Bo bardzo ładne :>

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 12 sty 2013, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Tak - było moje , w wolnych chwilach handluje beemkami :) to moja druga zajawka ... :)

Mam jeszcze parę fotek pykniętych w nocy :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 12 sty 2013, 23:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2009, 9:50
Posty: 103
GG: 0

Daker, jak zawsze wielki szacunek za Twoją pracę włożoną w te auta. Tak jak zresztą mówiłem na zlocie :) Co planujesz jeszcze zrobić w Scanii?


Post Wysłano: 24 sty 2013, 16:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Super, naprawdę podziwiam Cię za ogrom pracy jaki wkładasz w te pojazdy.
Pozdrawiam !


Post Wysłano: 24 sty 2013, 17:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Może by tak zmienić obrysy w blendzie na te diodowe z nowszych eRek, barwa światła pasowałaby do reszty obrysówek.

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 24 sty 2013, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Daker, jak zawsze wielki szacunek za Twoją pracę włożoną w te auta. Tak jak zresztą mówiłem na zlocie :) Co planujesz jeszcze zrobić w Scanii?
Czołem :)

Śliczne dzięki :) W planach mam przedewszystkim wnętrze , materiały już leżą tylko chęci brak z powodu pogody ... chciałem też okleić lampy i halogeny na żółto , tylko nie wiem czy nie będzie się to gryzło z białymi obrysówkami na atrapie i na wiosnę pomalować inaczej felgi , może jakieś halogeny , czas pokażę :)
Cytuj:
Super, naprawdę podziwiam Cię za ogrom pracy jaki wkładasz w te pojazdy.
Pozdrawiam !
Również podziękował :)
Cytuj:
Może by tak zmienić obrysy w blendzie na te diodowe z nowszych eRek, barwa światła pasowałaby do reszty obrysówek.
Mam to w planach z tym że zawsze jak jestem w opoltransie to wiem że o czymś zapomniałem , później jak już wyjdę to mi się przypomina o tych obrysach :)

Z nowości

W przyszłym tyg odbieram naczepę , którą mam przyklepaną . Trafiła się schmidka z 2000r s01 w bardzo ładnym stanie i co najbardziej mnie interesowało na bembnach i ze sprawnym zsówanym dachem :)

Ostatnio przyszło mi pojeździć reniferem , którego kilka stron wcześniej wrzucałem . Auto dość ładnie spisuje się na górkach ( 450km z automatem optidrive ) , automat na suchej drodze jest ok , ale gdy przyjdzie podjeżdżać po oblodzonej nawierzchni na pusto pod górkę , a automat w połowie drogi stwierdza że jednak trzeba zredukować bieg ( chociaż ten na którym idzie mógł by zostać ) robi się kiszka ... Lodówka i schowki pod wyrem są też dość duże co w moim przypadku jest dużym plusem .

Nie obyło się też bez uroków zimy - w naczepie nie ma chlapaczy i cały śnieg wali na zderzak od naczepy . Przy obecnej pogodzie robią się bruzdy które zamarzają i wklejają się np w kable od lampy , które są na zderzaku . W moim przypadku uzbierała się dość konkretna bruzda ( z 10kg) ,która zamarzła i spadła ze zderzaka i zawisła na kablach od lamp i obrysów , by w późniejszym czasie powyrywać je w pi...dziet z oprawek lampy , w efekcie w nocy straciłem całą prawą stronę postojówek .

Co do renifera to szczerze co do życia w kabinie , spalania , webasta , które ma wydmuch w najgorszym miejscu w jakim mogło by mieć i przedewszystkim automatycznej skrzyni , która jest w tą pogodę średnio pomocna wolę starą scanie :)

poniżej kilka fotek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj moja wybranka :)
Obrazek

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 02 lut 2013, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Joł

Troszkę przycichło tutaj :) Tak na ożywienie to dziś odebrałem wkońcu naczepę do Scani . Szukałem naczepy około miesiąca . Obejrzałem wsumie z 15 naczep w przedziale cenowym od 10000 do 20000 pln i szczerze powiem w każdej było coś nie tak . Jak chodził dach to opony zero , jak opony ładne to dach nie żył , albo podłoga pozarywana itp... Ważne było też dla mnie żeby była na bębnie bo jest tańsza w obsłudze ... Wkońcu znalazłem coś sensownego co miało nawet ładne opony , równą podłogę , sprawny dach itp . Jest Schmitza s01 z 1999/11r. Z wyposażenia to dach edsha , dwa kosze na koła zapasowe , abs , obrysy diodowe osłony na rowerzystów itp ... Oczywiście było by zbyt pięknie żeby wszystko grało , muszę wymienić tulejkę na końcu szyny od kurtyny co wchodzi do grzechotki napinającej cały bok i dokupić kilka desek na kunice bo trochę łyso jest :) Jednak wydaje mi się to żadną tragedią patrząc na resztę osprzętu naczepy ... :) Tak więc od poniedziałku będę ciągnął wkońcu swoją naczepę :)

Z planów to :
- założyć skrzynkę na pasy
- jak będzie cieplej wymyć ją porządnie
- pomalować felgi na biało
- fartuch na tył
- obrysy na zderzak i górną belkę


Kilka fotek :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 03 lut 2013, 6:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Nikt nie pisze bo wszystkich zatkało.

W mojej skromnej opinii DAKER ta Scania jest zwyczajnie brzydka i zrobiona bez smaku, w jaki wgl styl tuningu celowałeś?? Lampek w k***ę, wszystko na biało, i te odcienie białego nijak nie pasujące do reszty. A szkoda bo fajna baza jest i miałeś sporo możliwość gdy była rozebrana na warsztacie. Nie obraź się ale ten samochód wygląda na więcej lat niż ma, sprawia wrażenie zaniedbanego.


Post Wysłano: 03 lut 2013, 10:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Czołem

Dobrze i taką opinię przeczytać ... :) Co do stylu to rozumiem że chodzi Ci o to że musiałem zrobić to auto po : Holendersku , skandynawsku czy jeszcze inaczej ... ? bo jak nie ma supera na atrapie i dwóch pomarańczy i tych krowich uszu na lusterku czy jakoś tak :P to jest lipa ... . Nie mówię że mi się nie podoba holenderski styl , ale jak robię sobie auto robię je pod siebie a nie pod publikę ...
Zrobiłem to auto po swojemu , bez żadnych stylów itp tak jak mi pasowało :) Co do odcieni białego to auto jest upier... jak prosie także wygląda jak wygląda ... Jak będzie ładniejsza pogoda to ją przemyje .

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 03 lut 2013, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Jak ta Scania wygląda na więcej lat niż ma to na prawdę pozdrawiam :lol: Sam fakt zrobienia też mnie trochę razi, ale cieszę się że jest ktoś taki, że oprócz tej zarobkowej strony stara się też zadbać o wizualną stronę. Jedno mnie razi niemiłosiernie, Twoje naczepy :D Są zawsze okropne. Życzę powodzenia i jakieś lepsze naczepy (albo chociaż paleciary w obecnej) ;)


Post Wysłano: 03 lut 2013, 12:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2012, 21:27
Posty: 152
GG: 38240430
Samochód: Scania R420

A ja dla Dakera chylę czoła, odmłodził samochód o jakieś 10 lat. Wiadomo nie zaszkodziły by delikatne wstawki czerwonego ale to już jak kto lubi. Mam jedną wielką prośbę zmień ta tabliczkę imienną. :> . A tak na marginesie tej naczepy nie kupiłeś z Lubicza od ziomka co ma zielone i białe Magnum? Pozdrawiam

_________________
Pranie tapicerek samochodowych urządzeniami marki
Kärcher.Ciechocinek trasa Włocławek-Toruń możliwy dojazd do klienta.Kontakt 669-916-374.


Post Wysłano: 03 lut 2013, 13:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Miałem taką naczepę, jedyne co w niej było dobre to osie SAFa, reszta to dno, miękkie badziewie nie nadaje sie na polskie drogi, jak wiozłem butelki do Magi z Jarosławia do Kalisza to 4 palety nie dojechały w całości, aby widać w lusterkach jak idealnie się wygina pod kształt naszych gó..ych dróg. Bębny to porażka, jaka obsługa? co Ty piszesz? za 2miesiące bedzie tylko wspomnienie po tej naczepie, bębny to są do grania a nie do hamowania, dziadowski przeżytek.
Plus dla Ciebie że robisz tea auta tak aby pomimo wieku wygladały lepiej.


Post Wysłano: 03 lut 2013, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Czołem

Dobrze i taką opinię przeczytać ... :) Co do stylu to rozumiem że chodzi Ci o to że musiałem zrobić to auto po : Holendersku , skandynawsku czy jeszcze inaczej ... ? bo jak nie ma supera na atrapie i dwóch pomarańczy i tych krowich uszu na lusterku czy jakoś tak :P to jest lipa ... . Nie mówię że mi się nie podoba holenderski styl , ale jak robię sobie auto robię je pod siebie a nie pod publikę ...
Zrobiłem to auto po swojemu , bez żadnych stylów itp tak jak mi pasowało :) Co do odcieni białego to auto jest upier... jak prosie także wygląda jak wygląda ... Jak będzie ładniejsza pogoda to ją przemyje .

pozdro
Rozumiem masz swój własny styl, każdy go ma. (ja w swojej mam po trochę z każdego stylu :lol: )
Razi mnie tylko, że te odcienie nie pasują do siebie, i nie mów, że to tylko wina nie umytego samochodu.
Standardowa 4 wygląda o niebo lepiej.
Cytuj:
Jak ta Scania wygląda na więcej lat niż ma to na prawdę pozdrawiam :lol:
Dziękuje i pozdrawiam Cię również. Pozdrów, jeszcze swoją rodzinę :]
Cytuj:
A ja dla Dakera chylę czoła, odmłodził samochód o jakieś 10 lat.
Jeśłi przykręcenie białych ledów i pociapanie kilku elementów na biało nazywasz odmładzaniem samochodu to chyba jesteś wirtuozem wiejskiego tuningu :]. Pomijam w mojej wypowiedzi kwestie techniczne.
DAKER wydaje się fajnym gościem, pewnie gdybyśmy się spotkali gdzieś to mielibyśmy sporo tematów do obgadania. :D Ja tylko wyraziłem swoją opinie, bo do tego służy forum. Chwała Ci, za to, że uratowałeś tą Scanie przed śmiercią u Arabów. Ale mi się nie podoba...


Post Wysłano: 03 lut 2013, 15:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
DAKER wydaje się fajnym gościem, pewnie gdybyśmy się spotkali gdzieś to mielibyśmy sporo tematów do obgadania. :D Ja tylko wyraziłem swoją opinie, bo do tego służy forum. Chwała Ci, za to, że uratowałeś tą Scanie przed śmiercią u Arabów. Ale mi się nie podoba...
Zdecydowanie popieram. I o ile FH z grata stało się na prawdę fajną ciężarówką to ta Scania nie jest w ogóle ładna według mnie. TO tylko moje skromne zdanie, nie bierzcie sobie tego do siebie :).

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 03 lut 2013, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 221
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
Miałem taką naczepę, jedyne co w niej było dobre to osie SAFa, reszta to dno, miękkie badziewie nie nadaje sie na polskie drogi, jak wiozłem butelki do Magi z Jarosławia do Kalisza to 4 palety nie dojechały w całości, aby widać w lusterkach jak idealnie się wygina pod kształt naszych gó..ych dróg. Bębny to porażka, jaka obsługa? co Ty piszesz? za 2miesiące bedzie tylko wspomnienie po tej naczepie, bębny to są do grania a nie do hamowania, dziadowski przeżytek.
Plus dla Ciebie że robisz tea auta tak aby pomimo wieku wygladały lepiej.
Co do miękkości to nie za bardzo bym się zgodził (chyba że masz na myśli modele od 2003 roku czyli wszystkie elementy-poprzeczki skręcane).
Moim zdaniem dużo bardziej miękkie z tych lat (co naczepa Dakera) są Kogle, nowsze jeszcze bardziej (szczególnie foxx).
Zbaczając z tematu, wrócę jeszcze do tych Twoich 4 palet które nie dojechały w całości, to wg mnie to w tej naczepie nie było już amortyzatorów albo jazda na odcięciu (dla przykładu takie odcinki jak: Jarosław-Leżajsk, Łask-Błaszki). Dodatkowo spięte drzwi na X sporo usztywniają tył (to zapewne Miałeś).

Odnośnie hamulców to zgadzam się z Tobą w 100% co do bębnów.
Szczególnie osie BPW to jakieś nieporozumienie, żeby przy zdejmowaniu bębna ściągać za każdym razem piastę :shock:
Do tego dochodzi brak samoregulacji (nie wiem jak dokładnie to wygląda w tym modelu), często lubią się sypać grzechotki oraz trzeba pamiętać żeby raz na jakiś czas przesmarować rozpieraki.
Nie wiem jak jest u innych ale ja mam wrażenie że tarcza dużo lepiej hamuje :wink:


Post Wysłano: 03 lut 2013, 16:13

Jeden napisał i teraz reszta ciśnie bo już się nie boi :D

Do zobaczenia znowu w Bydzi :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 35 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 133 34 35 36 3751 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: