Strona 26 z 71 [ Posty: 1402 ] Przejdź na stronę Poprzednia 124 25 26 27 2871 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 mar 2013, 10:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2013, 10:35
Posty: 7
Samochód: Volvo s80

Cytuj:
Tego spojlera nigdy nie zrozumiem. Ciekaw jestem co stało na przeszkodzie by go ładnie wykończyć (połączyć bok z lotką na dachu).
Witam jestem tu nowy . Postanowiłem założyć konto z racji tego ze nudne się robi narzekanie odnośnie spojlera (że nie jest spojony z resztą). Mianowicie widać nie wiecie ze MB Actros MPIII miał takie samo rozwiązanie i jakoś nikomu to nie przeszkadzało . Odnośnie wyglądu zgadza się jest kontrowersyjne jednemu sie podoba drugiemu nie . Ja to sobie tłumaczę w ten sposób ze Volvo miało zawsze własny "styl" nie to co MB Actros MPIV który ma kokpit jak w Scanii po lekkim tunningu .

Pozdro :]


Post Wysłano: 03 mar 2013, 11:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Mianowicie widać nie wiecie ze MB Actros MPIII miał takie samo rozwiązanie i jakoś nikomu to nie przeszkadzało.
Który spojler w Actrosie MP3 (a więc MP1 i MP2) był taki sam jak teraz w FH? Były bodajże dwie odmiany spojlerów - sztywna oraz z ruchomą lotką. Ale ta z ruchomą lotką wyglądał tak:
Obrazek
Różnica jest taka, że tu jest przejście z "boku" na "dach", a w FH tego nie ma.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 03 mar 2013, 11:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2013, 10:35
Posty: 7
Samochód: Volvo s80

Faktycznie jest różnica i wiem o co chodzi bynajmniej nadal nie ma tej spójności ale skoro jej nie ma widocznie musi tak być pomimo że nie wygląda do końca estetycznie


Post Wysłano: 03 mar 2013, 11:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Faktycznie jest różnica i wiem o co chodzi bynajmniej nadal nie ma tej spójności ale skoro jej nie ma widocznie musi tak być pomimo że nie wygląda do końca estetycznie
Nie ma się o co kłócić ale dla mnie to jest bez sensu, zwłaszcza że w kabinie Globetrotter XL są dwie wersje spojlerów i jedna jest taka: http://www.flickr.com/photos/mikealaska ... olvofh2012

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 03 mar 2013, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Tomasosss zgadzam się z Tobą odnośnie tematu spojlera jako idealnego rozwiązania do szykanowania pojazdu..... Skoro ten model przejeździł wiele tysięcy kilometrów, skoro był testowany w tunelu aerodynamicznym i w efekcie czynniki wytwarzające opory powietrza są jeszcze niższe niż w poprzedniku to znaczy, że ten element działa i to ma się liczyć. Liczy się efektywność. Kierowca i tak 80% czasu spędza w kabinie i co zbliżając się do nowego FH zawsze będzie podnosił głowę w górę i mówił "Boże co oni zrobili z tym skrzydłem?". Ludzie trochę obiektywizmu.......

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Ostatnio zmieniony 03 mar 2013, 11:48 przez Levuss, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 03 mar 2013, 11:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Kierowca i tak 80% czasu spędza w kabinie i co zbliżając się do nowego FH zawsze będzie podnosił głowę w górę i mówił "Boże co oni zrobili z tym skrzydłem?". Ludzie trochę obiektywizmu.......
Ale co to zmienia powiedz? Auto jest po prostu oszpecone tym spojlerem i mamy wszyscy prawo o tym mówić, szczególnie, że np. mi poza tym mankamentem podoba się niemiłosiernie.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 11:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Kierowca i tak 80% czasu spędza w kabinie i co zbliżając się do nowego FH zawsze będzie podnosił głowę w górę i mówił "Boże co oni zrobili z tym skrzydłem?". Ludzie trochę obiektywizmu.......
Ale co to zmienia powiedz? Auto jest po prostu oszpecone tym spojlerem i mamy wszyscy prawo o tym mówić, szczególnie, że np. mi poza tym mankamentem podoba się niemiłosiernie.
Odpowiedź jest banalnie prosta. Padła już we wcześniejszej wypowiedzi. Po paru chwilach do tego spojlera przyzwyczaisz się i nawet na niego uwagi nie będziesz zwracał. Sam spojler nie tworzy auta, nie jest wyznacznikiem jego jakości, funkcjonalności. Samochód to indywidualny twór a takie akcenty jak spojlery, deska rozdzielcza z płaskim blatem, linie nadwozia nie spójne z niczym to pewnego rodzaju dodatki.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 mar 2013, 11:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Według Twojej teorii mógłbym się również przyzwyczaić do designu Renault Premium, Iveca Stralisa II czy III, a nawet DAFa, a tych aut po prostu nie dzierżę i nie pomaga mi w zmianie tego patrzenie na nie od kilku ładnych lat.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 12:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Sorry Levuss ale twoich wypowiedzi nie można traktować obiektywnie.
Obojętnie kto by cokolwiek skrytykował w tym volvie to i tak postawisz na swoje i powiesz że to jest najlepsze na świecie, nic poza tym volvem nie widzisz bo według ciebie to auto jest naj... :mrgreen:
Osobiście nowy robur bardziej mi się podoba od volva czy to na zewnątrz czy w środku.
Mam się podniecać bo w volvie zrobili płaską pułkę na której mam trzymać laptopa podczas jazdy bo bez niego czasem nie trafię do celu :lol:
Widocznie w volvie byli projektanci z IKEA dlatego im takie kanty wyszły :lol:
Tyle za OT :]

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 03 mar 2013, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Według Twojej teorii mógłbym się również przyzwyczaić do designu Renault Premium, Iveca Stralisa II czy III, a nawet DAFa, a tych aut po prostu nie dzierżę i nie pomaga mi w zmianie tego patrzenie na nie od kilku ładnych lat.
Stąd napisałem "pewnego" rodzaju dodatki, które w mniejszym bądź większym stopniu budują powiedzmy sympatię. Nie mniej jednak ja oceniam coś jako całokształt a wiadome w danej skali są elementy punktujące i elementy działające ujemnie na punktację. Dla mnie liczy się praktyka, pozycja za kierownicą, komfort wypoczynku, ekonomika i inne aspekty. Podczas jazdy na pewno nie będę pamiętał o tym jak wygląda górny spojler jakieś 2 metry nad moją głową. Są ważniejsze elementy skupiające uwagę w tym czy każdym innym samochodzie.

Nawiązując do Twojej wypowiedzi nasunęła mi się jeszcze jedna myśl. Ilu to z nas właśnie mając swoje wypaczone gusta pracuje za kierownicą samochodu, którego w ogóle by się nie spodziewalo?. Samochodu, który po prostu jest dla nich czymś rażącym?. W pewnym momencie w życiu dochodzi do sytuacji, że bardzo lubiane przeze mnie formowe hasło „piękna misa Cię nie wyżywi” dochodzi do racji bytowania. Powtórzę może raz jeszcze do czego cały czas dążę są ważniejsze czynniki, elementy na których tak naprawdę powinniśmy skupić uwagę.

MAN staram się być obiektywny. Przeczytaj co napisałem w tym poście. Pewnie przysłowie głosi modrą treść 'nie wierz gębie dopóki nie położysz na zębie". Sam ostatecznej oceny dokonam po obcowaniu z tym autem, wtedy w sposób konstruktywny będę mógł się wypowiedzieć.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 mar 2013, 12:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
W pewnym momencie w życiu dochodzi do sytuacji, że bardzo lubiane przeze mnie formowe hasło „piękna misa Cię nie wyżywi” dochodzi do racji bytowania.
To też bez sensu. Ta misa może trafić do lepszego i gorszego pracodawcy. Tutaj dywagujemy o wyglądzie auta, tylko i wyłącznie, nie o funkcjonalności, ekonomii, ani nawet nie o prowadzeniu, tylko o wyglądzie. A ten spojler ZNACZNIE wpływa na odbiór wizualny auta. In minus.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 12:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
W pewnym momencie w życiu dochodzi do sytuacji, że bardzo lubiane przeze mnie formowe hasło „piękna misa Cię nie wyżywi” dochodzi do racji bytowania.
To też bez sensu. Ta misa może trafić do lepszego i gorszego pracodawcy. Tutaj dywagujemy o wyglądzie auta, tylko i wyłącznie, nie o funkcjonalności, ekonomii, ani nawet nie o prowadzeniu, tylko o wyglądzie. A ten spojler ZNACZNIE wpływa na odbiór wizualny auta. In minus.
Przeczytałeś dokładnie to co wyżej napisałem?. Chyba nie do końca. Wydawało mi się, że czytelnie zaznaczyłem co np. ja uważam za główną wytyczną. Dwa sam napisałeś "szczególnie, że np. mi poza tym mankamentem podoba się niemiłosiernie.". Czyli jakby nie patrząc jesteś w stanie zaakceptować coś bo ogólny całokształt po prostu Ci się podoba. Sytuacja ta ma analogię w życiu każdego z nas tylko chyba nie zawsze możemy to przełożyć na realia. Mi się w tym aucie też nie podobają pewne akcenty, ale jako całość wygląda dobrze. Moje uniesienie podyktowane było tym, że pierwsze strony tematu przedstawiały ostrą nagonkę na "płaski blat deski" tak teraz ostatnie strony znowu są trendy bo zawierają polemikę o spojlerze. Ty oceniłeś to mogąc przyglądać się autu z bliska i ja to szanuje, jednak wielu z Nas nie widziało tego samochodu a jeszcze większe grono nie dotykało wnętrza (tutaj analogia dotycząca deski rozdzielczej) także każdy z nas powinien to zweryfikować w najlepszy możliwy sposób a droga ku temu jest tylko jedna.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 mar 2013, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Panowie
Większych problemów na tym forum nie ma niż mniej lub bardziej "podobający" się spojler...
Jedni lubią rybki , drudzy akwarium , ja w ogóle nie zwracam na ten bardzo mały szczegół uwagi.
Wydaje mi się że takie "coś" jest kwestią gustu nie wartą poświęcania kilku stron forum , a na pewno nie wpływającą na generalną ocenę auta.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 13:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Ponoć na dniach ma przyjść do firmy nowe Volvo FH 500 EEV z automatem ale czy będzie to dwusprzęgłowa to się okaże.

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Post Wysłano: 03 mar 2013, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Ponoć na dniach ma przyjść do firmy nowe Volvo FH 500 EEV z automatem ale czy będzie to dwusprzęgłowa to się okaże.
O proszę. Testówka?.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 mar 2013, 13:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Obrazek
5 minut roboty w paincie.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Rossi na stylistę!!! Miliard razy lepiej niż oryginał... :roll:


P.S Levuss - jeszcze parę miesięcy temu też narzekałeś, że nowe FH będzie brzydkie i do dupy - zdecyduj się :]

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Ostatnio zmieniony 03 mar 2013, 14:36 przez wojtas92, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 03 mar 2013, 14:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Rossi na stylistę!!! Miliard razy lepiej niż oryginał... :roll:
A mi się na przykład podoba logo na podszybiu i akurat tego bym nie zmieniał. Ogólnie Volvo mega na plus, oprócz spojlera... Jeden nieszczęsny mankament, który działa podobnie jak resztka pysznego jedzenia między zębami...

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 14:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
A mi się na przykład podoba logo na podszybiu
No i tak już będzie - mnie nowy actros i stralis urwą tyłek, a Levussowi i Tobie nowe FH.
Dobrze wiesz "bałaganiarzu" o czym mówię :mrgreen:
Dla mnie logo na podszybiu wygląda tandetnie, jeśli element jest niepomalowany.

Pozdro. :wink:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 03 mar 2013, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
P.S Levuss - jeszcze parę miesięcy temu też narzekałeś, że nowe FH będzie brzydkie i do dupy - zdecyduj się :]
Mówię otwarcie tak było. Przed premierą foto pewnego egzemplarza wstawił Bred Last i miałem wtedy bardzo mieszane uczucia. Powoli jednak zacząłem się przekonywać do tej stylistyki. Analogiczna sytuacja miała miejsce z nowym Actrosem. Także w przypadku obydwu tych modeli jestem na tak.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 26 z 71 [ Posty: 1402 ] Przejdź na stronę Poprzednia 124 25 26 27 2871 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: