Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 37 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3951 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lut 2013, 0:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Siemanko :)

Troszkę się tu przykurzyło :)

A więc pokolei :

Dzięki za miłe słowa na temat mojej harówy przy królowej :) , Na scanie mam już pomysł ale nie będę go zdradzał teraz ... Myślę że za jakiś miesiąc jak się mi troszkę uspokoi z robotą uda mi się go zrealizować :) .
Scania ma się dobrze , fajnie mi się nią jeździ i o dziwo ( odpukać ) nic od kiedy nią wyjechałem nie nawaliło . Podobnie mogę powiedzieć na temat naczepy . Śmiga aż miło ... jedyne co to w pierwszym tygodniu miałem wystrzał na pierwszej osi i zaraz po zakupie musiałem podciągnąć grzechotki bo pod 24t hamowała tak se... :) Na tą chwilę jest ok . Wkońcu ją przerejestrowałem i dzięki dobrym ludzią z urzędu komunikacji :) udało mi się dorwać tablicę w miarę pasujące do auta :)


Co do Volva to podobnie jak Scania nabija km i nic nie wskazuję na to żeby miało się to zmienić :)
Z awarii , jeśli można to tak nazwać to dwa tyg temu wystrzeliła opona na bliźniaku . Podlecieliśmy na wulkanizację - (gdzieś przed poznaniem nie pamiętam dokładnie miejscowości) i pan wukanizator z 20 letnim doświadczeniem ( tak się określił ) podłożył lewarek pod drążek reakcyjny i na 24 tonach podniósł auto . Efekt był taki że wygiął go tak że volvo zaraz po wyjeździe z jego super zaj... firmy zaczęło zostawiać cztery ślady ... Niestety nie było czasu i chęci aby się wracać do niego i zaraz po powrocie do bydgoszczy trzeba było kupić nowy drążek . Przy okazji okazało się że dwie poduchy są już średnie i guma na sierżancie naderwana , tak więc wszystko wymieniliśmy i na jakiś czas będzie spokój :)

Było kilka ciekawych akcji pt:"
1Włącz pan przedni napęd ... ,
2To nie jest betoniarka... ,
1Wy to byśta chcieli tylko po autostradach jeździć , hu... nie auto jak nie ma przedniego napędu
( foto poniżej )

Ostatnio robota dość często tak się układa że latamy z ojcem w duecie na dwa auta :)

Poniżej kilka fotek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 0:32 przez DAKER, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 28 lut 2013, 0:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Niedawno się cała biała Scania na forum pojawiła i wszyscy się nią bardzo podniecają. To V8, więc pewnie dlatego.
Twoja również jest cała biała i nie widzę prawie żadnych różnic, prócz tego, że twoja starsza i bardziej wysłużona, co i tak sprawnie udało Ci się zatuszować.

Biały jest świetnym kolorem do zmian, bo wszystko do niego pasuje.
Ja gdybym miał w niej coś zmienić, to wywaliłbym wszystkie ledy z przodu, dał 4 halo w blendę, i nad malowaniem to dół dałbym cały w czarno (skoro nie masz pełnych międzyosiówek) i na czarno pociągnąłbym także wszystko na szerokości przedniej (dół blendy) i bocznych szyb- aż do końca kabiny, bez spoilerów. Chodzi o to by na boku czarny nie kończył się na przetłoczeniach.
No i Grill - można się pokusić o malowanie jak w duńskich zestawach - albo tak jak wloty - wszystko na czarno - prostokąt pionowo, albo prostokąt poziomo, zaraz pod szybą, tak do połowy grilla.

To tak z obserwacji innych czwórek po tuningu, które spotykałem w DK.

Uwaga! Teraz dopier**ę "de hajest lewel of fotoszop" na miarę XXI wieku:
Obrazek
Nie miałem czasu się z tym pieścić, więc pomazałem pędzelkiem.
Tak bym ją widział - schemat malowania. Nie mówię o dodatkach, górna rura zupełnie nie pasi, natomiast 4 halo na dole już fajnie wyglądają wbudowane.

Oryginał zdjęcia był z V8power.nl

Szerokości.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 01 mar 2013, 3:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

Scania widziana na żywo. Zdjęcia tego nie oddają, polecam obejrzeć na własne oczy.
Białego jest zdecydowanie tyle ile być powinno.

Pozdro Daker


Post Wysłano: 01 mar 2013, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Jakby Daker napisał, że to V8 miał dużo pomarańczowych lampek, napis SUPER to by się wszyscy jarali.


Post Wysłano: 01 mar 2013, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2011, 15:50
Posty: 20
GG: 0

Scania wczoraj widziana na Toruńskiej, akurat wjeżdżałeś na tą prywatną stację a ja śmignąłem koło ciebie iveco busikiem :D

Ekstra wygląda ! I czysta chyba była :D


Post Wysłano: 01 mar 2013, 22:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Scania widziana na żywo. Zdjęcia tego nie oddają, polecam obejrzeć na własne oczy.
Białego jest zdecydowanie tyle ile być powinno.

Pozdro Daker
Domniemam że to Ty byłeś tym leonem :) pozdro
Cytuj:
Jakby Daker napisał, że to V8 miał dużo pomarańczowych lampek, napis SUPER to by się wszyscy jarali.
Hehe to też jest jakiś sposób :)
Cytuj:
Scania wczoraj widziana na Toruńskiej, akurat wjeżdżałeś na tą prywatną stację a ja śmignąłem koło ciebie iveco busikiem :D

Ekstra wygląda ! I czysta chyba była :D
Dzięki :) wjeżdżałem tam bo musiałem opoltrans odwiedzić - walczę od dwóch dni ze spiralami od powietrza do naczepy ... jedna wytrzymała aż jeden zakręt ... . Ciągnik był wypucowany bo dzień wcześniej wjechałem na myjkę ręczną i dałem sobie godzinkę na doprowadzenie go do ładu , naczepa uświniona że aż wstyd ,ale nie mam kiedy jej umyć . Cała moja robota z myciem na g... się zdała bo jakieś dwie godziny później dojechałem na rozładunek , który był na podmokłej murawie boiska ... Efekt był taki że auto wygląda jak ciągnik ursus po ostrej akcji w polu ...

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 08 mar 2013, 23:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2012, 21:27
Posty: 152
GG: 38240430
Samochód: Scania R420

Daker już sprzedaję http://tablica.pl/oferta/scania-124l-40 ... 2qWoz.html :>

_________________
Pranie tapicerek samochodowych urządzeniami marki
Kärcher.Ciechocinek trasa Włocławek-Toruń możliwy dojazd do klienta.Kontakt 669-916-374.


Post Wysłano: 08 mar 2013, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Co sprzedajesz? Scanie Dakera?

Tak poza tym kilka razy już wystawiał swoje wozy, żeby sprawdzić "wzięcie"...

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 08 mar 2013, 23:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Wczoraj odświeżałem ogłoszenia na tablicy to przy okazji też to odświeżyłem :P szczerze to jestem strasznie z niej zadowolony i nie ciśnie mnie do sprzedaży jej :) Jeśli jednak by się ktoś nawinął ... :) następna będzie taka sama tylko v8 :)

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 09 mar 2013, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2011, 15:45
Posty: 171
GG: 112
Samochód: Duzy?
Lokalizacja: Olsztyn czy jakoś tak

Jeżeli będziesz miał "fał 8" w obskurnej budzie to większość gimbusów i tak Cię będzie błogosławić :wink:
Była jakaś namiastka w Twoich wypowiedziach o "nowszym" modelu FH12?To jak to w końcu będzie :D
Do bydgoszczy nie mam daleko więc może jakąś posadkę byś miał wolną 8)
Pozdrawiam i zrób porządny aktual białej damy.


Post Wysłano: 16 mar 2013, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Jeżeli będziesz miał "fał 8" w obskurnej budzie to większość gimbusów i tak Cię będzie błogosławić :wink:
Była jakaś namiastka w Twoich wypowiedziach o "nowszym" modelu FH12?To jak to w końcu będzie :D
Do bydgoszczy nie mam daleko więc może jakąś posadkę byś miał wolną 8)
Pozdrawiam i zrób porządny aktual białej damy.
Zawsze chciałem mieć pod dupą V8 chodzi o brzmienie , pracę silnika i moment obrotowy ... W tej scani zrobiłem pusty wydech , niestety na stałe i wytrzymałem tydzień czasu ... Huk niemiłosierny a dźwięk średni ... Wróciłem do orginału . Co do nowszego fh to owszem były takie plany z tego względu że mam dobrego kolegę który ma firmę leasingową i jeden z jego klientów już się " wysypywał " i w planach było zabranie mu właśnie fh nowszej generacji i odkupienie go przezemnie w okazyjnej cenie . Jednak jego klient się jakoś obronił i kula się dalej .
Co do aktuala Scani to owszem będzie , bo na założenie czeka już szeroki laczek z tym że muszę pomalować felgi , a ostatnio z czasem na " dłubanie " przy aucie średnio . Dziś coś tam pogrzebałem : podregulowałem hamulce przy ciągniku , założyłem skrzynkę narzędziową na pasy , przesmarowałem siodło i porobiłem inne pierdoły eksploatacyjne . :)

Co do posadki to marzy mi się trzecie auto ... :) zobaczymy jak to w tym roku w transporcie będzie :)

Pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 11:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Siemka

Troszkę się przykurzyło :)

Scania standardowo nabija kilometry i ma się dobrze . W ostatnim czasie miałem tylko z nią mały problem bo po powrocie z którejś trasy policzyłem ją i wyszło mi że spaliła 45l ... przy w miarę spokojnej jeździe . Zacząłem szukać przyczyn i zlokalizowałem : pękniętą rurkę od smoku dokładniej od powrotu do zbiornika . Paliwo zamiast " wracać " do kotła wracało na błotnik , ramę itp ... Założyłem nowy smok i wszystko wróciło do normy czyli w okolicach 31-32l . Pozatym dorobiłem uchwyt na ramie do bańki z wodą , bo drażniła mnie pod nogami pasażera . Co do naczepy to ciągnie się bez problemowo za autem :) Czekam aż zrobi się cieplej bo chcę pomalować felgi przy naczepie i od nowa na ciągniku bo niestety zima ich nie oszczędziła . Myślę o pomalowaniu całych felg na czarno a piast na czerwono , tym bardziej że leżą mi jeszcze " balony " na przód , które czekają aż dotychczasowe koła na przodzie się troszkę podjadą .
Przez ostatnie kilka dni miałem okazję trochę pośmigać na zmianę z chłodnią i jak ją wczoraj odstawiałem to aż żal mi było znów zapinać moją firankę ... :) Jazda z chłodnią w porównaniu do szmaty to czysta przyjemność jeśli chodzi o rozładunki/załadunki , sztywność budy itp ...
Wczoraj też wziąłem się wkońcu za mycie naczepy . Troszkę przejrzała ale tak jak pisałem felgi psują cały efekt ...

Co do volva to zapadła definitywna decyzja o sprzedaży . Następcą ma być scania 4 :)

Kilka fotek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2011, 11:28
Posty: 155
Samochód: VOLVO

Z tą chłodnią ładnie się prezentuje, jeszcze jak to słońce ładnie doświetla samochód to ten kolor pasuje do tej scani. W środku też nie ma syfu, ogólnie zestaw godny pozazdroszczenia.


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 707
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Z tą chłodnią ładnie się prezentuje
jestem tego samego zdania :)
Dakar malujac felgi na czarno zostaw bialy rant :wink:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2011, 15:50
Posty: 20
GG: 0

Zdjęcia z chłodnią robione na trasie Bydgoszcz -> Toruń, gdzieś tak w połowie drogi nie ? Nie polecam tego sklepu :? Zobaczymy scanię na zlocie w Bydgoszczy ?


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Z tą chłodnią ładnie się prezentuje, jeszcze jak to słońce ładnie doświetla samochód to ten kolor pasuje do tej scani. W środku też nie ma syfu, ogólnie zestaw godny pozazdroszczenia.
Dziękuje :)
Cytuj:
Cytuj:
Z tą chłodnią ładnie się prezentuje
jestem tego samego zdania :)
Dakar malujac felgi na czarno zostaw bialy rant :wink:
Właśnie o tym myślałem , ale mam trochę uraz do białego lakieru na felgach po tym jak widzę co stało się z nim po zimie ... :) Chyba że znajdę jakąś normalniejszą farbę i podkład - teraz mam dwie warstwy podkładu i nalane trzy warstwy lakieru , a ruda i tak gdzieniegdzie wychodzi ...
Cytuj:
Zdjęcia z chłodnią robione na trasie Bydgoszcz -> Toruń, gdzieś tak w połowie drogi nie ? Nie polecam tego sklepu :? Zobaczymy scanię na zlocie w Bydgoszczy ?
Co do sklepu to nie zagłębiałem się głębiej w repertuar jaki tam mieli :P w takich miejscach staram się nie kupować nic innego poza hermetycznie zapakowanymi fajkami :)
Jeśli chodzi o zlot to będę się starał być :)


pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 14 kwie 2013, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 22:25
Posty: 5
GG: 10864400
Samochód: golf V
Lokalizacja: NADARZYN

Gustownie ozdobiona i nieźle się prezentuje... 8)
Mam pytanko dotyczące podświetlenia blendy bo wcześniej pisałeś że ją poprawiłeś a powiedz mi jakie tam założyłeś żarówki rurkowe zwykłe czy ledowe ? :U
Szerokości życzę !


Post Wysłano: 15 kwie 2013, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Gustownie ozdobiona i nieźle się prezentuje... 8)
Mam pytanko dotyczące podświetlenia blendy bo wcześniej pisałeś że ją poprawiłeś a powiedz mi jakie tam założyłeś żarówki rurkowe zwykłe czy ledowe ? :U
Szerokości życzę !
Czołem

Jeśli chodzi o listwę świetlną to odkręciłem ją , rozebrałem i klosze włożyłem do miski z wodą z mydłem , ludwikiem , chemią do plandek :) , tak sobie odleżały dwa dni i po dwóch dniach doszorowałem je szczotką i złożyłem wszystko do kupy . Powkładałem rurkowe żarówki jak narazie zwykłe , ale w planach mam włożyć diodowe bo już dwie mi się przepaliły , a wymiana ich bez drabiny to wyższa szkoła jazdy :)

Pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 06 maja 2013, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2012, 8:02
Posty: 193
Samochód: Volvo Fh16 700
Lokalizacja: Bydgoszcz-UE

Widzę na bieżąco postępy przy aucie szacun :) musimy pomyśleć nad sesją z moją padaczką. Pozdro


Post Wysłano: 08 maja 2013, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Volvo i Twojego ojca widziałem dzisiaj na wylocie z Bydgoszczy w stronę Gniezna,mijaliśmy się chwilę po 8 :D Fakt,autko trzyma się całkiem nieźle,w stosunku do stanu zaraz po przyprowadzeniu jest postęp :wink: ! Pozdrawiam ! :wink:

_________________
"And nothing else matters..."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 37 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3951 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: