Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 20 z 38 [ Posty: 759 ] Przejdź na stronę Poprzednia 118 19 20 21 2238 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Na liczniku jest niecałe 900 tyś km.
Są różne teorie na ten temat, jak będę miał trochę czasu gdy silnik będzie wymontowany muszę ściągnąć głowice i zobaczyć czy silnik nie wywalił kopyta przez wadliwy wtryskiwacz, po regeneracji wtrysków od czasu do czasu wyświetlało błąd wtryskiwaczy zwarcie do plusa i silnik pracował wtedy na trzech cylindrach :]
No niestety kosztowna impreza :(
Silnik będzie ten sam, szkoda że nie było do kupienia 530 koni :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

480-tki są deficytowym towarem? Nowy silnik będziesz sprawdzał przed wsadzeniem, czy od razu go wkładasz?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak deficytowy towar na rynku ze praktycznie jak się coś pokaże to się sprzedaje jak gorące bułeczki :mrgreen:
Ten silnik jest droższy w kupnie niż silniki D20 czy D26 480 koni który mogłem kupić kompletny za 17 tyś złoty z przebiegiem 250 tyś km.
Tak jak pisałem jest podejrzenie że padł motor przez wtrysk paliwa
Po rozmowie z ludźmi niby typowe dla tych silników że urywa korbę lub pęka wałek rozrządu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Tak jak pisałem jest podejrzenie że padł motor przez wtrysk paliwa
Po rozmowie z ludźmi niby typowe dla tych silników że urywa korbę lub pęka wałek rozrządu
Wypaliło by tłok, ale korby nie urwie, wstawiłeś mu ognia złapał na tulei siła wygieła i złamała korbe. Lub nie dostateczne smarowanie i złapał na główce, to jest koniec magistrali olejowej.


W zimie tego roku szukałem bloku do tego silnika, udało się znaleźć i sprowadzić z brna, wyobrażacie sobie mine ruska który przez 2.5 tyg chodził po placu, gdy dowiedział się że jest dla niego blok do na przeszczep :wink:


Od dawna mówie kupujcie Mercedesy tam 90% częsci w silniku jest takich samych w euro 2 i euro 5 :mrgreen:

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Przez dziurę w bloku widać same wykorbienie na wale bez śladu korby czy panewek, co ciekawe przy okazji wygięło miskę olejową do środka.
Dlatego mnie ciekawi czy korba gdzieś leży w misce olejowej czy gdzieś wylatała się na zewnątrz. Bo z tłokiem raczej nie wypadła za mała dziura w bloku :mrgreen:
Co najśmieszniejsze to układ wodny po uszczelnieniu silnika pozostał szczelny, po dłuższych poszukiwaniach okazało się że przynajmniej jedna uszczelka poszła pod głowicą i był minimalny przeciek wody do miski olejowej przez obudowę pośrednią

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Czyli moja taktyka że się przegrzał się sprawdza :wink: Ja bym na twoim miejscu w tym nowym silniku zwalił miske i podłożył nowe panewki.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nastąpiły małe zmiany :D

Nowa firma, nowa naczepa

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oba redła razem z nowymi naczepami :mrgreen:

Obrazek

Ostatnia trasa na nowy silniku Gdynia - Moskwa 3296 km, 20 na środku 16 ton ładunku z powrotem na pusto :D

Obrazek

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Szarego parę razy widziałem na porcie w Gdyni jak jeszcze tam bywałem, kolorowego chyba nigdy.

Pojawiasz się tam czasami ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Autko widziane wczoraj na Lotosie w Uniszkach , podpięte pod tą wlaśnie podkontenerówkę w tym męskim kolorze.. stalo sobie z samą ramą


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Bywam na terminalu, dzisiaj miałem "nie przyjemność" ładować pustą puszke pod załadunek na BCT.
Operator suwnicy na koniec kazał mi spier.... bo był tak rozgarniety że według niego naczepa była za mocno rozciągnieta i trąbił na mnie jak na debila.
Wychodze z auta patrze na kontener stoi na swoim miejscu i się zastanawiam o co mu chodzi i jeszcze mu pokazuje ręka OK że wszystko jest w porządku :evil:

Teraz niebieskiego mana z różową naczepą nikt nie pomyli z innym autem :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, 16:19 przez MAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Ano nie zestaw dość charakterystyczny , jak wjechałem na stację , patrze auto znajome ale naczepa nie pasowała ... dziś wchodzę na forum patrze , i to jednak ten zestaw.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
Bywam na terminalu, dzisiaj miałem "nie przyjemność" ładować pustą puszke pod załadunek na BCT.
Operator suwnicy na koniec kazał mi spier.... bo był tak rozgarniety że według niego naczepa była za mocno rozciągnieta i trąbił na mnie jak na debila.
Wychodze z auta patrze na kontener stoi na swoim miejscu i się zastanawiam o co mu chodzi i jeszcze mu pokazuje ręka OK że wszystko jest w porządku :evil:

Teraz niebieskiego mana z różową naczepą nikt nie pomyli z innym autem :mrgreen:
To teraz z PL puchy targacie?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

TczewTomek to musieliśmy się minąć na stacji bo ja wjechałem po Kawę na Lotosa :wink:

Z Rosji wracałem pustą ramą bez kontenera dlatego ładowałem pusty kontener i na powrocie do Niemiec ładuje puszkę w Wejherowie. W Bremerhaven ładuje potem konetenr do Kijowa

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

MAN weź no strzel jakąś fotorelację z UA.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Taa nawet wiem gdzie się mijaliśmy :D W WC ... Wy wychodziliście ja wchodziłem, potem siedziałem w barze czekając na obiadokolację .. A Wy dopiliście kawę i pojechaliście . Moje auto stało zaraz obok Twojego .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Można wiedzieć czym jest spowodowana zmiana firmy? Sporo lat chyba współpracowaliście z ntk z tego co kojarzę.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Można wiedzieć czym jest spowodowana zmiana firmy? Sporo lat chyba współpracowaliście z ntk z tego co kojarzę.
Po krótce zmiany personalne w NTK, stara ekipa przeszła do GLOMBA a my razem z nimi, w NTK jeżdzieliśmy jakieś 15 lat
Teraz kierownikiem polskiej sekcji jest była kierowniczka GLOMBA :lol: i próbuje sie wykazać właścicielowi NTK i zaczyna wymyślać jakieś dziwne zasady, jakieś dziwne obciążenia za spóźnienia itp.
To samo dotyczyło naczep NTK-owskich, jak się dowie że zrobimy chociaż jeden kurs dla GLOMBA naczepą NTK to nałoży na nas karę 5000 euro :lol: dlatego są nowe naczepy.


Film z załadunku kontenera na BCT

http://www.youtube.com/watch?v=WaDbdE6t ... e=youtu.be

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 20 lip 2013, 23:04 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia, staraj sie używać polskich znaków.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1319
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Przy okazji oglądania filmu dojrzałem, że antenę CB masz wyprowadzoną z tyłu kabiny. Ja zrobiłem tak w ubiegłym tygodniu, niestety różnica prawie żadna w porównaniu z fabryczną. Szumi i zakłóca tak samo. U ciebie podobnie, czy masz jakiś patent na polepszenie odbioru?
Chodzi mi po głowie żeby pociągnąć zasilanie z jednej baterii prosto do radia, może to wyeliminuje zakłócenia.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Na próbę możesz podłączyć CB prosto z aku, jeśli wtedy szumienie zmniejszy się lub ustanie to masz problem z przetwornicą a nie wina samej anteny
Ja mam przykręcony aluminiowy kontownik do fabrycznych śrub od chwytu powietrza do silnika na tych śrubach niema masy więc dałem na wszelki wypadek dodatkowa masę do tego kontownika. Antena to Alaska 150 cm
Jest jeszcze jedna sprawa jeśłi sztukowałeś przewód antenowy to wywal go i załóż jeden dłuższy cały, miałem podobny problem na sztukowanym przewodzie radio nie miało pełnej mocy nadawania i odbioru i przy okazji mocno szumiało.
Teraz Sqel mogę ustawić na godzinę 10-11 czasem na 9 i nic nie szumi.
Z mocowania na dachu zrezygnowałem bo antena 90 cm waliła po wiaduktach lub po gałęziach

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1319
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Mam mniej więcej zamontowaną tak samo jak ty. Przewód jest w całości od anteny do radia. Stawiam na przetwornice, bo włączone radio bez pracującego silnika nie szumi, uruchomię silnik jest szum przez ok. minute potem się uspokaja. Spróbuje dać zasilanie z akumulatora - może pomorze.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 20 z 38 [ Posty: 759 ] Przejdź na stronę Poprzednia 118 19 20 21 2238 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: