Strona 55 z 112 [ Posty: 2228 ] Przejdź na stronę Poprzednia 153 54 55 56 57112 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lis 2013, 18:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Ja podziwiam jeżdżących z obniżonym zawieszeniem po Gorzowie Wielkopolskim to jest wyzwanie.


Post Wysłano: 06 lis 2013, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 133
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Cytuj:
Cytuj:
Bywam często w Krakowie i nie rozumiem jak można po tych drogach jeździć obniżonym autem.
Czytając twoje posty odnosze wrażenie że wszystko po 1995r to zło
I ma racje :mrgreen:

_________________
Giovane vagabondo.


Post Wysłano: 06 lis 2013, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Ja sam zastanawiam się po co ta cała dyskusja o obniżaniu pojazdów. Jeśli ktoś ma potrzebę obniżania lub usztywniania zawieszenia to niech sobie to robi. Tylko nie zapomnicie o zabezpieczeniu miski olejowej. Co do wykorzystania takiego zawieszenia to niestety jest ono ograniczone na Polskich drogach. Za to doradzał bym zastosowanie zawieszenia hydropneumatyczne-go gdzie jest kilka możliwości ustawienia prześwitu. Miałem do czynienia z takim wynalazkiem w BMW 5 Turing (nie dziwcie się nie tylko Citroeny mają takie zawieszenie), czy to było oryginalne czy nie tego nie wiem, ale komfort prowadzenia w trybie sport dużo lepszy niż na usztywnianym zawieszeniu. I pojazd faktycznie lepił się do asfaltu, co było ciekawe nie było odczucia szarpania na ostrych zakrętach. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 06 lis 2013, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 kwie 2007, 20:24
Posty: 39
Samochód: VW Polo 6n
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Bywam często w Krakowie i nie rozumiem jak można po tych drogach jeździć obniżonym autem.
Nie tankuję na BP przy cmentarzu Rakowickim i problem się sam rozwiązuje - całe miasto objeżdżam bez problemu ;)

Co do hydropneumatyki, to chodzi za mna ciągle Airride, ale to wydatek prawie równy wartości mojego auta, a fajny zestaw w dobrych pieniądzach przeszedł mi koło nosa na początku sezonu, bo akurat konto wyczyściłem przygotowaniami do zlotu Polo Klub Polska ;)

_________________
Na klockowym warsztacie: MAN Bussing F8 Colonia Schwertransport, VW T1 "Eye Scream", Jelcz 317 + Zremb N162


Post Wysłano: 06 lis 2013, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2009, 13:17
Posty: 44
GG: 3269138
Lokalizacja: Bogatynia

Air ride wcale nie musi być kosztowny i trudny w skompletowaniu. Ludzie którzy się tym zajmują i na tym zarabiają w większości używają poduszek rubena które idą do wielu autobusów... Przewody zawory i złączki mogą być takie jak w ciężarówkach.Do tylnych zawieszeń można zaadoptować poduchy od kabiny ze scanii.Potrzeba matką wynalazków,podstawą przy budowie aira jest dobry tokarz.


Post Wysłano: 06 lis 2013, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Kolego w bmw na pewno było nivo z tyłu samopoziomujące się zawieszenie, które było nawet w w124 trochę inna budowa ale zasada ta sama.


Post Wysłano: 08 lis 2013, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Miałem do czynienia z takim wynalazkiem w BMW 5 Turing (nie dziwcie się nie tylko Citroeny mają takie zawieszenie), czy to było oryginalne czy nie tego nie wiem, ale
Citroeny mają zawieszenie hydrauliczne, nivo to system pneumatyczny.
Cytuj:
komfort prowadzenia w trybie sport dużo lepszy niż na usztywnianym zawieszeniu. I pojazd faktycznie lepił się do asfaltu, co było ciekawe nie było odczucia szarpania na ostrych zakrętach. Pozdrawiam Wilk 09 8) .
Jeździłeś taką samą piątką na gwincie, że twierdzisz że dużo lepszy ? :> Przez rok i 7 msc jeździłem w220 na pełnej pneumatyce (airmatic). Tam zamiast sprężyn są miechy pneumatyczne, miałem też w211 z nivem z tyłu. I według mnie te zawieszenia są fajne, wygodne, ale najnowsza klasa E (W/S212) na zwykłych sprężynach prowadzi się dużo, dużo lepiej niż na pneumatyce.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 08 lis 2013, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Citroeny mają zawieszenie hydrauliczne, nivo to system pneumatyczny.
To prawda mój błąd, chodziło mi raczej o zasadę zawieszenia.
Cytuj:
Jeździłeś taką samą piątką na gwincie, że twierdzisz że dużo lepszy ? :>
Tak tylko że z innymi silnikami model E39 Turing. Co do sprawdzania to moje testy były robione na górskich drogach gdzie są ostre zakręty (patelnie) i napiszę jeszcze raz że ma lepsze trzymanie model z nivo niż z gwintem. Po drugie nie ma odczucia szarpania na wyjściu z zakrętu co ma duży wpływ na prędkość. Nie jestem jakimś zagorzałym fanem marki BMW co nie zmienia faktu że mam takie odczucia. A odczucia to rzecz gustu, każdy ma własny.
ps. Co do tych pojazdów to były to modele z przebiegami grubo ponad 200 tyś. też mogły mieć inne szerokości opon (zużycia), ten gwint był też nie wiadomo przez kogo robiony w Niemczech itp. Dla tego też trzeba na to brać poprawkę. Co do nowych modeli klasy E to nie mam dostępu więc nie mam porównania :( . Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 13 lis 2013, 17:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2010, 17:54
Posty: 54
Samochód: X9
Lokalizacja: Sandomierz

No to i ja się pochwalę choć nie wiem czy jest czym :wink:

Opel Combo C Tour
2003 r 1.7 Dti Isuzu (ponoć niezniszczalny)
Skrzynia malualna
Wyposażenie: el. szyby, orginalne radio, centralny zamek, wspomaganie kierownicy i 2 poduszki.

Samochód był kupiony w 2008 roku i miał nie całe 100 tys. teraz ponad 200 i wymieniane poza olejami i paskiem rozrządu, to tylko sprężyny przedniego zawieszenia i akumulator (od nowości czyli 10 lat!) i 2 tys. klocki (raczej tez od nowości) i w sumie tyle. Mocą nie powala choć turbo robi robotę lecz już przydał by mu się jakiś poważniejszy przegląd bo kopci na czarno i dosyć mułowaty się zrobił (choć może to moja odczucia)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przebieg wydaje się być orginał
Obrazek

Oraz najbardziej profesjonalne zabezpieczenie drzwi made in garaż:
Obrazek


Post Wysłano: 13 lis 2013, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2013, 10:50
Posty: 11
Samochód: BMW 528
Lokalizacja: Dolsk

Cytuj:
nivo to system pneumatyczny.
Akurat Nivomat to hydraulika, dopiero później była pneumatyka w Mercedesie, już jako Airmatic :)
Mam W124 z tym zawieszeniem, fajna zabawka :twisted:
Obrazek


Post Wysłano: 14 lis 2013, 9:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2009, 13:17
Posty: 44
GG: 3269138
Lokalizacja: Bogatynia

Cytuj:
Cytuj:
nivo to system pneumatyczny.
Akurat Nivomat to hydraulika, dopiero później była pneumatyka w Mercedesie, już jako Airmatic :)
Mam W124 z tym zawieszeniem, fajna zabawka :twisted:
Piękna sztuka :D Auto stoi na RH ZW2?? idealnie ta felga leży.


Post Wysłano: 16 lis 2013, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lis 2007, 19:58
Posty: 121
GG: 5348040
Lokalizacja: Piła

Wszyscy dookoła mnie zakładają zimówki, a ja zarzuciłem letnie. Czy jestem jakiś inny? :lol:
Obrazek


Post Wysłano: 16 lis 2013, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
. Mocą nie powala choć turbo robi robotę lecz już przydał by mu się jakiś poważniejszy przegląd bo kopci na czarno i dosyć mułowaty się zrobił (choć może to moja odczucia)
Pada sterownik pompy lub zawór podcisnieniowy za silnikiem.

To isuzu to badziew.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 16 lis 2013, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Widzę ze znajomy wozik się pojawił czyli
Cytuj:
Opel Combo C Tour
2003 r 1.7 Dti Isuzu (ponoć niezniszczalny)
Skrzynia malualna
Mam takie pytanie jak często zjada Ci opony na przedniej ośce :?: Widzę że jeszcze śmigasz z tym rozwalonym zamkiem, czy już go wymieniłeś :?: Autko na zdjęciach dobrze się prezentuje. Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 17 lis 2013, 23:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2010, 17:54
Posty: 54
Samochód: X9
Lokalizacja: Sandomierz

Cytuj:
Widzę ze znajomy wozik się pojawił czyli
Cytuj:
Opel Combo C Tour
2003 r 1.7 Dti Isuzu (ponoć niezniszczalny)
Skrzynia malualna
Mam takie pytanie jak często zjada Ci opony na przedniej ośce :?: Widzę że jeszcze śmigasz z tym rozwalonym zamkiem, czy już go wymieniłeś :?: Autko na zdjęciach dobrze się prezentuje. Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów Wilk 09 8) .

Opony mam BfGoodrich już 3 sezon i jeszcze dużo bieżnika i równo się ściera. Na zamek chwilowy brak funduszy lub problem z dostępnoćią (bo to lewe).


Łukasz: Dlaczego mówisz że badziew skoro 5 lat chodzi bez problemu?


Post Wysłano: 06 gru 2013, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

A ja pokierowałem się zasadą, że jeśli chcesz mieć udany prezent to musisz go sobie sam kupić :)
Obrazek Obrazek Obrazek


Post Wysłano: 06 gru 2013, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5913
Samochód: Volvo FH

Na pierwszym zdjęciu cos maska odstaje od reszty zbieraniny, i szczeliny widać że są nie równe ... :/

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 06 gru 2013, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

Spokojnie, wszystkie szczeliny są równe, nie miał przygód. Żaden element nie malowany :)
Oglądaliśmy dużo aut i w komisach były tragiczne rozbitki, a ten kupiony od prywatnego właściciela, który jest pasjonatem i miał to autko wychuchane, więc jest w stanie idealnym.


Post Wysłano: 06 gru 2013, 18:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5913
Samochód: Volvo FH

Żartowałem :wink: , piękna maszyna. Radości z jazdy życzę.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 06 gru 2013, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

No to mnie nabrałeś :D Tak się zastanawiałem czy to żart czy objaw zazdrości :)
Oczywiście dziękuje. Ale naprawdę większość takich aut, szczególnie w komisach jest tak poskładana że masakra. Ja się na tym nie znam, ale na szczęście mam dobrych mechaników, którzy wszystko wyłapią. Szczytem jest to BMW: http://otomoto.pl/bmw-320-cabrio-salon- ... 21026.html, które było tak polakierowane że były zacieki na lakierze na lewym tylnym nadkolu :D Poprostu nie ogarniam czegoś takiego...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 55 z 112 [ Posty: 2228 ] Przejdź na stronę Poprzednia 153 54 55 56 57112 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: