Strona 116 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1114 115 116 117 118162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 sty 2014, 17:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Jak opisać tarczę jak rano zapomniałem jej włożyć do tacho i po 30 min jazdy recznie wykreśliłem jazdę i dopiero włożyłem ją do tacho? :oops:

jak można ręcznie wykreślić jazdę? - tak można zrobić wyłącznie gdy jest uszkodzony tachograf.

tak naprawdę możesz tylko napisać że zapomniałeś - i cierpliwie czekać na ......ewentualną kontrolę.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 sty 2014, 12:20

Dwa szybkie pytania:

Czy jeśli mam odpoczynek trwający powyżej 24h, to koniecznie muszę mieć "urlopówkę"? Opieramy się na wpisach manualnych, a "urlopówkę" otrzymuję tylko w przypadku kiedy jestem na urlopie.

Druga kwestia:

2 min jazdy, 15 min przerwy (bagaże ładuje bagażowy, rezerwacje sprawdza osoba z obsługi więc rzeczywiście mam przerwę), następnie po 4,5h jazdy 30 min i z powrotem jazda. Jak na to zapatruje się ITD?


Post Wysłano: 08 sty 2014, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1320
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Dwa szybkie pytania:

Czy jeśli mam odpoczynek trwający powyżej 24h, to koniecznie muszę mieć "urlopówkę"? Opieramy się na wpisach manualnych, a "urlopówkę" otrzymuję tylko w przypadku kiedy jestem na urlopie.

Druga kwestia:

2 min jazdy, 15 min przerwy (bagaże ładuje bagażowy, rezerwacje sprawdza osoba z obsługi więc rzeczywiście mam przerwę), następnie po 4,5h jazdy 30 min i z powrotem jazda. Jak na to zapatruje się ITD?
W/g mnie jest ok jeśli po 15 minutach pauzy zrobisz maksymalnie 4.28 jazdy.
Odnośnie urlopówki, to kołata mi się po głowie, że za pauzę powyżej 24 godzin musisz mieć urlopówkę. Jeśli nie wyjmowałeś karty z tacho to słyszałem, że przymykają oko.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 09 sty 2014, 11:02

Spróbuję rozpisać ten przykład dokładnie jak było:

- 2 min jazda
- 15 min przerwa
- 3 h 53 min jazdy
- 32 min przerwa

Tutaj zostaje mi 32 min do powrotnego kursu. Przyjechałem trochę spóźniony, dlatego nie mógłbym wykręcić 45 min i musiałbym opóźniać powrotny kurs o 15 min, dlatego wykręciłem sobie na samym początku 15, żeby robić tylko 30 przerwy i potem móc wracać na strzał do Wrocławia z Łodzi (3h 25min) tak, żeby nie stawać z pasażerami na trasie na te 45 min po 4,5h jazdy.

Później było 3 h 25 min jazdy i ok 10 min innej pracy.

Chodzi mi o fakt, czy ITD nie przyczepia się, że już po dwóch minutach jazdy robię sobie 15 min przerwy?

Co do urlopówek przy odpoczynku powyżej 24h, to kolega miał kontrolę, ITD dowaliło mu mandat, ale go nie przyjął, bo w firmie powiedzieli, że robimy wpisy, a urlopówka wystawiana jest tylko za urlop. Sąd przyznał rację ITD i mandat zapłaciła firma.


Post Wysłano: 09 sty 2014, 13:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 21:10
Posty: 202
GG: 8460279
Samochód: 1848
Lokalizacja: Kątownia obok narzędziowni

Cytuj:
Spróbuję rozpisać ten przykład dokładnie jak było:

- 2 min jazda
- 15 min przerwa
- 3 h 53 min jazdy
- 32 min przerwa

Chodzi mi o fakt, czy ITD nie przyczepia się, że już po dwóch minutach jazdy robię sobie 15 min przerwy?
Wszystko jest w porządku, często kierowcy na dworcu zachodnim w W-wie ruszają 30 min przed odjazdem z parkingu robią dwa kółka dookoła placu, potem 15 min przerwy i podjazd pod stanowisko po pasażerów.


Post Wysłano: 09 sty 2014, 14:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2012, 7:40
Posty: 183

Cytuj:
Co do urlopówek przy odpoczynku powyżej 24h, to kolega miał kontrolę, ITD dowaliło mu mandat, ale go nie przyjął, bo w firmie powiedzieli, że robimy wpisy, a urlopówka wystawiana jest tylko za urlop. Sąd przyznał rację ITD i mandat zapłaciła firma.
Wygląda na to, że kierowniki PB muszą się jeszcze podszkolić 8)


Post Wysłano: 10 sty 2014, 4:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Spróbuję rozpisać ten przykład dokładnie jak było:

- 2 min jazda
- 15 min przerwa
- 3 h 53 min jazdy
- 32 min przerwa

Tutaj zostaje mi 32 min do powrotnego kursu. Przyjechałem trochę spóźniony, dlatego nie mógłbym wykręcić 45 min i musiałbym opóźniać powrotny kurs o 15 min, dlatego wykręciłem sobie na samym początku 15, żeby robić tylko 30 przerwy i potem móc wracać na strzał do Wrocławia z Łodzi (3h 25min) tak, żeby nie stawać z pasażerami na trasie na te 45 min po 4,5h jazdy.

Później było 3 h 25 min jazdy i ok 10 min innej pracy.

Chodzi mi o fakt, czy ITD nie przyczepia się, że już po dwóch minutach jazdy robię sobie 15 min przerwy?

Co do urlopówek przy odpoczynku powyżej 24h, to kolega miał kontrolę, ITD dowaliło mu mandat, ale go nie przyjął, bo w firmie powiedzieli, że robimy wpisy, a urlopówka wystawiana jest tylko za urlop. Sąd przyznał rację ITD i mandat zapłaciła firma.

Najważniejsze jest to, że musi być 1 minuta.
Zawszę mówię krótko, każda pauza 45min lub 15+30 daje nam 4.5h jazdy, i można ją zrobić w obojętnie jakim czasie min. 1 minuta, max 4.5h.
Kiedyś wyszedłem z domu ruszyłem na minutę i postawiłem klamota, za 3h w nocy wyjeżdżałem i już miałem pauze 3+9=11.
Trzeba pamiętać że należy ruszyć aby wskoczyła jazda, bo jeśli np. włożymy kartę, damy młotki na 10min potem pauza 16min potem jazda 4h30min i pauza 30min to nie jest prawidłowe, pomimo tego że tacho zaliczy pauze i niby będzie ok. Ale nie będzie.

Ja mogę nie mieć zaświadczenia na dwa tygodnie przerwy i mi wpis manualny wystarczy... po prostu nie mam możliwości mieć zaświadczenie więc mam wpis, ewentualnie wyrysowaną pauze na wydruku lub tarczce. I nie muszę się tłumaczyć nikomu z tego dlaczego tak, mogę być 1km od bazy u znajomej i już, bo tak.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 10 sty 2014, 11:47

Z "urlopówką" sprawa wygląda tak, że siedziba firmy i miejsce zatrudnienia to Warszawa, a ja pracuję w oddziale we Wrocławiu, zatem nie ma fizycznej możliwości otrzymania "urlopówki" kiedy chcę. Ponoć ITD w takich przypadkach przymyka oko.


Post Wysłano: 10 sty 2014, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Z "urlopówką" sprawa wygląda tak, że siedziba firmy i miejsce zatrudnienia to Warszawa, a ja pracuję w oddziale we Wrocławiu, zatem nie ma fizycznej możliwości otrzymania "urlopówki" kiedy chcę. Ponoć ITD w takich przypadkach przymyka oko.
http://www.gitd.gov.pl/content/dokument ... ia-pojazdu

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 10 sty 2014, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Cytuj:
Cytuj:

Ja mogę nie mieć zaświadczenia na dwa tygodnie przerwy i mi wpis manualny wystarczy... po prostu nie mam możliwości mieć zaświadczenie więc mam wpis, ewentualnie wyrysowaną pauze na wydruku lub tarczce. I nie muszę się tłumaczyć nikomu z tego dlaczego tak, mogę być 1km od bazy u znajomej i już, bo tak.


A niby dlaczego kolego?masz się nie tłumaczyć??
Jeżeli mam przerwę poza bazą to wystarczy manualny na odwrocie?


Post Wysłano: 11 sty 2014, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1320
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Mój kumpel miał taki przypadek w listopadzie. Brakowało mu kilku łikendówek. Powiedział inspektorowi, że mieszka w Kielcach, a firma jest spod Radomia. Sprawdził tylko czy wyciągał kartę na łikedn z tacho i dał mu spokój.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 14 sty 2014, 14:52

Telefonowałem właśnie do ITD.

Jeżeli siedziba firmy jest w innym mieście niż miejsce wykonywania pracy, to same wpisy manualne wystarczą. Niestety nie był w stanie powiedzieć mi jak wygląda to za granicą.


Post Wysłano: 17 sty 2014, 11:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Telefonowałem właśnie do ITD.

Jeżeli siedziba firmy jest w innym mieście niż miejsce wykonywania pracy, to same wpisy manualne wystarczą. Niestety nie był w stanie powiedzieć mi jak wygląda to za granicą.
a ponoć przepisy są unijne :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 17 sty 2014, 15:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

To prawda, że w ciągu 6h od rozpoczęcia pracy musi być zrobiona pauza 45' ? Czy to kolejna parkingowa opowieść ? ;)


Post Wysłano: 17 sty 2014, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
To prawda, że w ciągu 6h od rozpoczęcia pracy musi być zrobiona pauza 45' ? Czy to kolejna parkingowa opowieść ? ;)
ale 6h ciągłej pracy

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 17 sty 2014, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Cytuj:
Telefonowałem właśnie do ITD.

Jeżeli siedziba firmy jest w innym mieście niż miejsce wykonywania pracy, to same wpisy manualne wystarczą. Niestety nie był w stanie powiedzieć mi jak wygląda to za granicą.
a ponoć przepisy są unijne :lol:

No bo są...
Co do firmy gdzie się znajduję to...
A co jeśli firma pracuje od 7:00 do 16:00 a samochody wyjeżdżają w nocy a dokładna decyzja kiedy pojadą też jest podejmowana przez kogoś w nocy? nie ma możliwości legalnie wypisać zaświadczenia więc jeśli nie ma takiej możliwości to zostają inne wyjścia. I nie dotyczy to tylko siedziby firmy. Na parkingu czy ciul wie w jakim dowolnym miejscu mogę sobie zrobić wpis manualny/wyrysować na tarczy pauze.

Cytuj:
To prawda, że w ciągu 6h od rozpoczęcia pracy musi być zrobiona pauza 45' ? Czy to kolejna parkingowa opowieść ? ;)
Nie prawda...
Po 6 kolejnych godzinach PRACY należy wykonać 30min przerwy.
Do czasu pracy wlicza się jazda, inna praca(młotki) i 15min pierwszej przerwy.
wiec jeśli masz:
2h jazdy
4h młotków
tu musisz robić 30min przerwy.

Ale jak masz:
2h jazdy
45min pauzy
4hjazdy
1h pracy
45min pauzy
1h jazdy
To sobie nawet głowy nie musisz zawracać.
w większości przypadków ta przerwa wychodzi przy pauzach wynikających z końcem czasu jazdy... No chyba że ktoś intensywnie używa młotków i ma mało jazdy to trzeba uważać.
Tak w ogóle to jest zapis z KP a nie z rozp.561

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 18 sty 2014, 16:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1320
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Bułkowski dobijasz mnie. Przejrzałem temat na telefonie i sobie pomyślałem, że odpowiem koledze bo akurat to wiem ale w domu na normalnej klawiaturze. Przychodzę do domu chce odpisać i co tu już dałeś czadu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie dasz szansy człowiekowi pochwalić wiedzą. 8)

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 18 sty 2014, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

No chopok, byłem, zobaczyłem, wiedziałem, napisałem 8) trza było se z telefonu napisać i czuł byś dumę a tak... :D

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 20 sty 2014, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 wrz 2012, 13:45
Posty: 12

Koledzy mam pytanko !
Jak to jest : Pracowałem w firmie np 3 miesiące i jezdziłem na karcie , odszedłem z danej firmy . potem mam przerwe 2 miesiące . i znowu zaczynam w nowej firmie . Na tachografie wpisze wpis manualny ze 2 miesiące odpoczywałem , czy to bedzie dobrze ? bo przecież zadnego zaswiadczenia nie bede miał ze nie jeździłem no bo skąd. jak to jest panowie ??


Ostatnio zmieniony 20 sty 2014, 23:49 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Pisz wolniej posty bo zjadasz literki, dużo błędów popełniasz - zainstaluj sobie jakąś przeglądarkę, która Ci będzie te błędy podkreślać.


Post Wysłano: 02 lut 2014, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Taki temat mam Panowie 8)
Przewaliłem tarczę za długo o jakieś 40 minut i...
Pierwszego dnia między 16, a 17 sobie pauzowałem, a następnego dnia na rozładunku zapomniałem zmienic( powinienem duzo wczesniej zakonczyc pracę) i mi naszła praca(młoty).

No i teraz jak to opisac, bo tak rozkminiam, żeby opisac ze spoznilem sie itd, ale jeszcze dorysowac moze z boku date i godziny od do z aktywnosciami. Bo o ile w PL jakos to wytlumacze to za granicą może byc piz**. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 116 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1114 115 116 117 118162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: