Strona 74 z 3490 [ Posty: 69787 ] Przejdź na stronę Poprzednia 172 73 74 75 763490 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 mar 2014, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Możesz zrobić jakiś dodatek za rozsądne spalanie coś w postaci premii, ale na końcu wyjdzie, że dodatek dałeś po znajomości itp. Jak wymyślisz kary to zobaczysz dopiero ile potrafi ciężarówka spalić jak zobaczysz z 55l to stwierdzisz, że to był głupi pomysł. Wszystko zależy jeszcze od pracowników bo jak są zgrani to zrobią taką szopkę ze spalaniem, że w ramki się nie zmieścisz.


Post Wysłano: 07 mar 2014, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2012, 21:26
Posty: 316
GG: 0
Samochód: VOLVO

Nie rozumiem , skoro 12/18 nie ma z tym problemu( sa na + lub bez zmian ) , tylko pozostala 6 , malo tego 4 wykroczylo nieznacznie ok 0,5-0,6 litra to dlaczeog maja sie buntowac?? Nie ma w tym logiki. Znajomosci odpadaja bo to prosta matematyka , malo tego jestem spokrewniony z szefem wiec walki nie wchodza w gre.


Post Wysłano: 07 mar 2014, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Bajzel, nam gwiazdorzy na facebóku :lol:

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 07 mar 2014, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Możesz zrobić jakiś dodatek za rozsądne spalanie coś w postaci premii, ale na końcu wyjdzie, że dodatek dałeś po znajomości itp. Jak wymyślisz kary to zobaczysz dopiero ile potrafi ciężarówka spalić jak zobaczysz z 55l to stwierdzisz, że to był głupi pomysł. Wszystko zależy jeszcze od pracowników bo jak są zgrani to zrobią taką szopkę ze spalaniem, że w ramki się nie zmieścisz.
Jak nie masz pojęcia o transporcie... To po co te teorie.


Reflektuje ktoś na rx8 za 9kpln?
Ciężko pali.... Sam bym to kupił i zapodal normalny 250-300 konny silnik, ale klamotow mam już za dużo.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 07 mar 2014, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Reflektuje ktoś na rx8 za 9kpln?
Ciężko pali.... Sam bym to kupił i zapodal normalny 250-300 konny silnik, ale klamotow mam już za dużo.
Daj jakieś zdjęcia, bo kumpel by się szykował na takie coś :D

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 07 mar 2014, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Cytuj:
Reflektuje ktoś na rx8 za 9kpln?
Ciężko pali.... Sam bym to kupił i zapodal normalny 250-300 konny silnik, ale klamotow mam już za dużo.
Daj jakieś zdjęcia, bo kumpel by się szykował na takie coś :D
Ja to widziałem jak na lawecie stało....

Ale zobacze co da się zrobić, 231km chyba 2005r silnik raczej do wymiany.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 08 mar 2014, 0:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Zazdroszczę Wam spalania po mieście bo w mojej A3 spalanie po mieście dochodzi do 10 litrów :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 08 mar 2014, 0:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Moja była A3 1.8 benzyna to po mieście i 12 lubiła wziąć. Ale motor miał już swoje najechane. Na osiągi nigdy nie mogłem narzekać.


Post Wysłano: 08 mar 2014, 0:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Zazdroszczę Wam spalania po mieście bo w mojej A3 spalanie po mieście dochodzi do 10 litrów :D
E350cdi po mieście 8 lyknie a jeżdżę normalnie, nie emerycko.

ML'em jeżdżę raczej weekendowo. Któregoś razu jeszcze latem wyjezdzilem benzyne, aż komputer pokazał "---0". Stał dobę pod warsztatem, to już nawet odpalac nie chciał, wlalem 30l z bańki. Po 160kilometrach w kolo komina, na 4-6tyś obr znów pokazał "---0" Nigdy nie jestem w stanie sprawdzić ile on naprawdę pali. Podejrzewam, że C-S pali trochę mniej. Ale raz na jakiś czas się człowiekowi należy, motocykl spali 10, a tu jest trochę bezpieczniej to i jazda jest droższa.


1.8 podobno dużo pali i nie jedzie.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 08 mar 2014, 0:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Tak sobie czytam na temat waszego spalania i się zastanawiam ile w tym prawdy. Od siebie napiszę tylko tyle że można, zejść do naprawdę niskiego spalania stosując kilka zasad. Ale musicie pamiętać że każdy kij ma dwa końce. Co przez to rozumiem po przekroczeniu pewnych granic rozsądku eko jazda niesie za sobą uszkodzenia pojazdów, a w szczególności układu napędowego, czujnika nox itp. Ja sam stosuje połączenie kilku zasad prowadzenia defensywny styl jazdy wraz z eko jazdą i kilka dodatkowych elementów.
Co do tego pytania Kolegi:
Cytuj:
.Mianowicie chodzi o dosc wrazliwy temat jakim jest spalanie. Zamierzamy wprowadzic premie za spalanie i w jednym przypadku kare. Moze po krotce opisze jak ma to wygladac i prosze o szczera ocene , sugestie , uwagi itp. wszystkie odp. mile widziane.
Na wstępie napiszę że zrobisz jak będziesz uważał, ale pomysł premiowania kierowców od samego zużycia paliwa jest nie do rzeczny. W wielu firmach działa taki system sam się z nim spotkałem i działa on na zasadzie kolesiostwa. Pamiętaj o jednym każdy samochód jest inny, oraz inaczej układany przez kierowców. Przy tego typu zabawie jeśli masz pracowników stałych zaczną się między nimi zagrywki typu dolewania paliwa od siebie i zgłaszania usterek technicznych itp. Pamiętaj premia jest elementem uznaniowym i powinna się składać z kilku elementów całokształtu pracy gdzie jednym z czynników jest zużycie paliwa nigdy na odwrót. Co do obciążeń że by były one prawne musiał byś je wpisać w umowę i nie każdy na to się tak łatwo zgodzi. Co do rozwiązania sprawy przepałów doradzał bym rozmowę i podanie przez tych kierowców przyczyn większego spalania. Jeśli to nie pomoże szkolenie z eko jazdy. A po tym dopiero obciążenia lub zmiana pracowników. Bo same obciążenia w transporcie to jedna z większych patologii tej branży. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to na PW. Na otwartym forum nie napiszę jak potrafi działać kolesiostwo w firmach za dużo osób to czyta.
A z sukcesów to zaczął mi się weekend 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 08 mar 2014, 1:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

No to,najlepszego kobietki :)


Post Wysłano: 08 mar 2014, 3:10

Cytuj:
Cytuj:
Pobiera, ale mniej.
Na cut off'ie nie pobiera nic.
Cytuj:
Ja nie wiem jak wy jezdzicie ze wam te autka po 5l pala...
Właśnie, ciekawe. Fabia 1.6TDI 75KM w trasie wychodzi koło 5 / 100, to gdzie po mieście tyle passatem 1.9?
Megane 1.5dCi 105KM w trasie 6 / 100
Pobiera mimo wszystko, kup plaka, zalej w bańkę i wypal wachę do końca, chociażbyś się toczył z górki na biegu to zgaśnie. Sprawdzone na własnej skórze :lol: To jest tzw. mgiełka wtryskowa.

Co do 5 w mieście 1.9 - :lol: No chyba, że miasto to teren zabudowany i 3 domy.

Co do RX8 - swapują na silniki z Hondy i to jedyne wyjście. Pomijam fakt, że to rdzewieje.


Post Wysłano: 08 mar 2014, 8:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

-300zł za spalanie powyżej 30l? :lol: Wystawcie kierowcy notę obciążeniową za spalanie powyżej 30l, a nie tak na chama z wypłaty, zobaczymy kto w sądzie będzie górą... Psiewoźniki :lol:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 08 mar 2014, 9:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Lol. Latamy głównie po słowacji i węgrach. Głównie krajówkami bo tak akurat trasa pasuje. Trasyi około 70% 20-24t. Auto wychodzi mi między 31-32l/100. Zawsze się srałem że mam cięzką nogę i ciągle przepalam bo scania wiecej jak 30 nie spali... Wczoraj szef mne oświecił dając mi 600zł premii i oraz pytanie "ja to robie że już kolejny miesiąc z rzędu mam najniższe spalanie ze wszystkich"... :shock:

P.S. Najlepszego laski. By Was chopy dziś nie wkulfiały :twisted:

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 08 mar 2014, 10:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2012, 21:26
Posty: 316
GG: 0
Samochód: VOLVO

Cytuj:
-300zł za spalanie powyżej 30l? :lol: Wystawcie kierowcy notę obciążeniową za spalanie powyżej 30l, a nie tak na chama z wypłaty, zobaczymy kto w sądzie będzie górą... Psiewoźniki :lol:
Spokojnie , wszystko jest jeszcze w trakcie projektu.Dlatego wlasnie chcialem poznac wasze zdanie. Spojrz na to realnie a nie tylko z tej zlej strony.Jak pisalem wyzej , nie chodzi o pojedyncze trasy a o okres rozliczeniowy 30-60dni.


Post Wysłano: 08 mar 2014, 10:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:

bo patrza na komputer a do komputera trzeba litra doliczyc
Kolego moje auto jest inne :mrgreen: możecie nie wierzyć ale zawsze kompa kasuje przy tankowaniu, i zawsze komp pokazuje okolo 1-1.5litra więcej niz dystrybutor :D szok :mrgreen:

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 08 mar 2014, 12:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Spojrz na to realnie a nie tylko z tej zlej strony.Jak pisalem wyzej , nie chodzi o pojedyncze trasy a o okres rozliczeniowy 30-60dni.
a jaka jest dobra strona tego? Proponuje osobom które to chcą wprowadzić aby poświeciły przykładem i pokazały jak się to robi.


Post Wysłano: 08 mar 2014, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2012, 21:26
Posty: 316
GG: 0
Samochód: VOLVO

Cytuj:
Cytuj:
Spojrz na to realnie a nie tylko z tej zlej strony.Jak pisalem wyzej , nie chodzi o pojedyncze trasy a o okres rozliczeniowy 30-60dni.
a jaka jest dobra strona tego? Proponuje osobom które to chcą wprowadzić aby poświeciły przykładem i pokazały jak się to robi.
Nie musimy nic pokazywac bo jak pisalem wyzej wiekszosc ( 12/18 ) naszych kierowcow nie ma z tym problemu.


Post Wysłano: 08 mar 2014, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Cytuj:

bo patrza na komputer a do komputera trzeba litra doliczyc
Kolego moje auto jest inne :mrgreen: możecie nie wierzyć ale zawsze kompa kasuje przy tankowaniu, i zawsze komp pokazuje okolo 1-1.5litra więcej niz dystrybutor :D szok :mrgreen:

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
W ubiegłym roku jak jezdzilem FH zawyżało spalanie o 4l, poki sam nie przeliczylem juz myslalem ze u mnie noga sie popsula :D


Post Wysłano: 08 mar 2014, 12:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1279
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Spojrz na to realnie a nie tylko z tej zlej strony.Jak pisalem wyzej , nie chodzi o pojedyncze trasy a o okres rozliczeniowy 30-60dni.
a jaka jest dobra strona tego? Proponuje osobom które to chcą wprowadzić aby poświeciły przykładem i pokazały jak się to robi.
Nie musimy nic pokazywac bo jak pisalem wyzej wiekszosc ( 12/18 ) naszych kierowcow nie ma z tym problemu.
Samemu jezdzić i sprawdzać. Jak nic nie da to wprowadzać kary i tyle. Nie możliwością jest, że przy takich sprzętach, trasach i ładunkach palą więcej jak 30.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 74 z 3490 [ Posty: 69787 ] Przejdź na stronę Poprzednia 172 73 74 75 763490 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: