Strona 94 z 3490 [ Posty: 69790 ] Przejdź na stronę Poprzednia 192 93 94 95 963490 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 mar 2014, 23:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Napiszę kilka zdań co do imprez typu wyścigi na torze własnym samochodem, jak zadaliście takie pytanie. Sam brałem udział w takiej imprezie. Tylko w innym miejscu bo na Torze Kielce organizowane są tam zawody dla amatorów pod nazwą Kryterium Toru Kielce. Co do wpisowego to było dwa lata temu coś w okolicach 100 zł. Impreza jest jedno dniowa zaczyna się od badania technicznego wiele nie sprawdzają dowód pojazdu, badanie techniczne, ubezpieczenie OC (dobrze mieć rozszerzone na udział w tego typu imprezach), oraz PJ, czystość pojazdu oraz brak bagażu. Kierowca musi posiadać kask można zgłosić też pilota, ale nie ma takiego obowiązku. Potem kilku minutowa pogadanka na temat bezpieczeństwa i regulaminu na obiekcie i do pojazdów. Pojazdy dzielą na klasy. Tak to wygląda od strony organizacyjnej. Pierwszy przejazd jest poglądowy bez mierzenia czasu. Następnie mierzone są 5 kolejnych najlepszych czasów. Od siebie napiszę że zabawa jest przednia i można z niej wynieść wiele pomocnych na co dzień nawyków i doświadczeń. Po prostu szkoli się w ten sposób technikę prowadzenia pojazdu i widzi się gdzie jeszcze brakuje umiejętności. Przy tego typu zabawie widać bardzo łatwo niedomagania sprzętu jak choć by miękkie zawieszenie, wybity układ kierowniczy, napędowy (w szczególności silni, skrzynia, oraz sprzęgło) itp.

Co do wypowiedzi Kolegi na temat opon to nie warto bawić się z ciśnieniem bo zaczyna nie pracować przy tego typu jeździe. Nie warto śmigać też na zimowych bo po kilku takich próbach je zdegradujesz. Po trzecie opona lepiej trzyma jak jest zagrzana niż zimna. Co do hamulców jazda na przysłowiowego cha..a nic nie daje jak chodzi o czas. Bo tu właśnie chodzi o dobranie odpowiedniego toru jazdy do szykany, a nie dociskanie na końcu na hamulec. Jak chodzi o spalanie to jednak z większym trzeba się liczyć bo to nie jest jazda emerycka, ani ekojazda :wink: .

Co do startujących pojazdów i stanu technicznego. Powiem tylko jedno że większość tych pojazdów sportowych, które jeżdżą po naszych drogach to ulepy składane z kilku. Powód jest prosty cena zakupu takiego pojazdu i utrzymania. Co do testu wytrzymałościowego spawacza to większe przeciążenia na konstrukcje będą na zwykłej dziurawej drodze przy większej prędkości niż na płaskim torze w zakręcie.
A wracając do tematu to porażka goni następną, czyli taka moja norma :( .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 26 mar 2014, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Odnośnie imprezy w której uczestniczył bułkowski410, to pokazywali skrót dzisiaj w Raport Turbo, czy jak to się tam nazywa. W sumie fajna zabawa, z tym, że komplet nowych opon ciut drogi, a szrotów nigdy nie kupuję. :mrgreen:


Post Wysłano: 26 mar 2014, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Bulkowski ty oblukany w sprawach tych imprez jesteś, to zdzwonie się z tobą na tyg. 8) Może okazja będzie odebrać flache. Ulepilem sobie jak to niektórzy twierdzą ładny mocny samochód, to wkońcu muszę go wykorzystać do czegoś innego niż latanie na niskich biegach na odcince po mieście, aczkolwiek komin eisenmann'a robi raban na dwie wsie, :mrgreen: Mała benzynka z turbina jest jak zabawka przy v8:)


Sukces :?: Uciekła komuś kiedyś ciężarówka ;?: dzisiaj przy opuszczaniu kabiny na odpalonym silniku w integralce wszedł bieg.... A ręczny słabo trzymał... Dobrze, że na dworze bo bym miał przejazdowy warsztat 8) BHP poziom expert. Albo mi się wydaje albo chlopki ciągle chcą mnie czymś rozjechac, zrzucić coś na głowe lub przypadkiem czymś przy**bać 8)

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 23:54 przez MechanikSochaczew, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 mar 2014, 23:53
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Masakra.. dwa dni auto stoi u mechanika, żeby zdiagnozował problem dlaczego nie dochodzi prąd do sprężarki przez co nie działa klimatyzacja, a na koniec rozkłada ręce i mówi, żeby jechać do elektryka..

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 26 mar 2014, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Przekaznik? A dmuchawe na pierwszy bieg wlaczyles?.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 27 mar 2014, 0:02
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Włączyłem, włączyłem :D

Na łączeniu wtyczek prąd dochodzi i później o nim słuch ginie, a w drugiej wtyczce jest jeden plus, a drugiego już nie ma..

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 27 mar 2014, 0:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Niech ci zrobią tak jak jest u mnie w vito. Włączona, wylaczona zawsze chlodzi.... Żeby wyłączyć, otwieram maskę i wyciagam bezpiecznik od sprzęgła sprezarki, bo zawsze po włączeniu zapłonu mam na sprezarce prąd, wyjmuje bezpiecznik prądu nie ma. Wszyscy wlacznie z moją Żoną wiedzą który bezpiecznik steruje klimatem

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 27 mar 2014, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Widziałem dzisiaj jak wieźli do Arabusów 126p. W ogóle to chyba pierwszy raz widziałem Malucha na lorze.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 mar 2014, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2012, 16:15
Posty: 124
GG: 6498883
Samochód: VW LT z lawetą
Lokalizacja: Szprotawa DK12

Dziś w Jeleniej Górze zatrzymuje mnie policjant. Opuszczam szybę a ten mi od razu świeczkę do środka wkłada i z mordą " Dmuchaj " :/
Chciałem nauczyć buraka kultury i w efekcie przeszukiwali mi auto :lol:
Pozdrawiam pana policjanta

_________________
Busiarz
Volkswagen Audi Group


Post Wysłano: 27 mar 2014, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Dziś w Jeleniej Górze zatrzymuje mnie policjant. Opuszczam szybę a ten mi od razu świeczkę do środka wkłada i z mordą " Dmuchaj " :/
Chciałem nauczyć buraka kultury i w efekcie przeszukiwali mi auto :lol:
Pozdrawiam pana policjanta
Panie to wanilia tak pachnie, żadne konopie.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 28 mar 2014, 1:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Dziś w Jeleniej Górze zatrzymuje mnie policjant. Opuszczam szybę a ten mi od razu świeczkę do środka wkłada i z mordą " Dmuchaj " :/
To jego zasrany obowiązek i przywilej, więc nie wiem o co się burzysz. Nie musi być dla Ciebie miły jak pani w kasie. Wręcz przeciwnie, uważam, ze w Polsce policja i tak jest za miła, przez to szerzy się cwaniactwo i wszechobecne przyzwolenie na wszystko.
Cytuj:
Chciałem nauczyć buraka kultury i w efekcie przeszukiwali mi auto :lol:
Wcale im się nie dziwie.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 28 mar 2014, 1:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Wojtas częściowo się z Tobą zgadzam, ale pewne zasady obowiązują funkcjonariuszy publicznych podczas pełnienia obowiązków służbowych ale także i poza. Sprawa podstawowa to powinien się przedstawić i poinformować o powodzie kontroli itd. Ja raz jak zadałem pytanie o powód kontroli usłyszałem "ustawa o policji" zatem dałem spokój dyskusji. Także z jednej strony krzyczeniem na policjanta nic się nie zdziała ale i policjanci też muszą pewne standardy zachowywać


Post Wysłano: 28 mar 2014, 1:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Także z jednej strony krzyczeniem na policjanta nic się nie zdziała ale i policjanci też muszą pewne standardy zachowywać
Zgadza się. Temat rzeka, można by ciągnąć setki stron o tym. Dla mnie doskonałym przykładem funkcjonowania policji jest Ameryka Północna - jeśli nasi by choć odrobinę mogli funkcjonować tak jak tamci, to inaczej by tu wyglądało...

Dla mnie po prostu ludzie, którzy się obruszają, gdy przychodzi do kontroli są zwyczajnie śmieszni. "Na jakiej podstawie", "nie ma pan prawa", "blebleble, srasrasra". Po to jest Policja żeby kontrolować, sprawdzać i egzekwować - amen. To, że w Polsce nic nie może (a niektórzy funkcjonariusze się z ziemniakiem na rozumy pozamieniali) to też temat rzeka, który nawet szkoda poruszać...

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 28 mar 2014, 8:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3166
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Popieram, Wojtku.
Jak wszędzie i w każdym zawodzie są ludzie i parapety. Ale nie ciągnijmy tematu bo zaraz nam tu Krzysztof poleci z elaboratem jak to mu ukradli radio i do teraz go szukają :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 mar 2014, 8:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2012, 16:15
Posty: 124
GG: 6498883
Samochód: VW LT z lawetą
Lokalizacja: Szprotawa DK12

Nie chodzi mi o samą kontrole ale o prostackie zachowanie. Ani dzień dobry nie powiedział ani nie wylegitymował się i jeszcze mi na Ty mówi. Jakieś zasady jednak go obowiązują.
Jak mu zwróciłem uwagę to zaprosił mnie na przeszukanie, a to już moim zdaniem nadużycie władzy bo gdybym nie podskakiwał to nie byłoby tego.
Są policjanci i są psy.

_________________
Busiarz
Volkswagen Audi Group


Post Wysłano: 28 mar 2014, 9:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3166
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Jak mu zwróciłem uwagę to zaprosił mnie na przeszukanie, a to już moim zdaniem nadużycie władzy bo gdybym nie podskakiwał to nie byłoby tego.
:lol:
http://www.youtube.com/watch?v=AmNRf5phQX8

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 mar 2014, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Mam kolege w policji ktory wyjasnil mi jak powinna wygladac kontrola i kiedys mialem podobna sytuacje. Podjechalem do kolegow autem i siedzielismy na laweczce i po pewnym czasie podjechaly policjanty. Podeszli zaczeli nam swiecic po oczach i odrazu mowia wyciagac dowody. No to ja grzecznie . Dobry wieczor Panie wladzo nazywam sie ..... a Pan bo nie doslyszalem? Moja ciekawosc spowodowala najdluzsze przeszukanie w zyciu... tylko w odbyt mi nie zajrzeli a Tam zobaczyli by swoje odbicia ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 28 mar 2014, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Co prawda to nie sukcesu dnia dzisiejszego, ale: Bora sprzedana, nowszy samochód kupiony :mrgreen: .

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 28 mar 2014, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Co prawda to nie sukcesu dnia dzisiejszego, ale: Bora sprzedana, nowszy samochód kupiony :mrgreen: .
Wybór padł na Focusa z tego co widzę.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 28 mar 2014, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Zgadza się.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 94 z 3490 [ Posty: 69790 ] Przejdź na stronę Poprzednia 192 93 94 95 963490 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: