Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 sie 2011, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Tak się składa, że to jest jedna z pierwszych fotek nowego FH, gdzie nie było jeszcze tych śmiesznych wypustek. Wróć do 1,2 i 3 strony tematu to będzie wszystko jasne. Globetrotter i Globetrotter XL będą miały właśnie taką linię dachu.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 28 sie 2011, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2007, 11:04
Posty: 42
GG: 1
Samochód: Sprinter
Lokalizacja: Szczecin

Fotki moim zdanie porażki firmy Volvo

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 28 sie 2011, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2008, 20:45
Posty: 28
GG: 0
Samochód: VOLVOFH12

Zobaczcie na ostatnią fotkę i auto obok tego nowego FH. Znajome?
Poprzednie FH miały szybę pod skosem, a teraz zabierają przestrzeń ścinając globa.


Post Wysłano: 28 sie 2011, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Zobaczcie na ostatnią fotkę i auto obok tego nowego FH. Znajome?
Poprzednie FH miały szybę pod skosem, a teraz zabierają przestrzeń ścinając globa.
Przestrzeń którą wykorzystujesz tylko na powietrze...
Na jednym zdjęciu widać paski led w lampie zespolonej. Bardzo podobne do tych z obecnego modelu.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 29 sie 2011, 7:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Może to nie pytanie związane z następcą FH i może trochę głupie ale nie zastanawia was jak żyje taki kierowca prototypu tylu ludzi pewnie go zaczepia i pyta co jak i kiedy.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 29 sie 2011, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Może to nie pytanie związane z następcą FH i może trochę głupie ale nie zastanawia was jak żyje taki kierowca prototypu tylu ludzi pewnie go zaczepia i pyta co jak i kiedy.
Skoro ktoś testuje prototypowe auto na pewno musi zachować milczenie w tej kwestii. Na pewno podpisana jest jakaś umowa z tego tytułu bo tak to już pewnie byśmy wszystko o nowym FH wiedzieli. Tak samo było z Actrosem przed premierą. Myślę, że większe pojęcie w tej sprawie będzie miał Bred Last stąd może on nam coś podpowie. Swoją drogą bardzo ciekawe pytanie.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 29 sie 2011, 13:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Tak się składa, że to jest jedna z pierwszych fotek nowego FH, gdzie nie było jeszcze tych śmiesznych wypustek. Wróć do 1,2 i 3 strony tematu to będzie wszystko jasne. Globetrotter i Globetrotter XL będą miały właśnie taką linię dachu.
Jesteś na 200% pewien że tak będzie wyglądał? Levuss, mamy tu do czynienia z konstruktorem/designerem Volvo pochwal się jaki stołek zajmujesz w hierarchi Volvo Trucks :> A tak na poważnie, mój tata od 20 lat jeździ pojazdami marki Volvo i od kiedy pamiętam to nigdy ten koncern nie zawiódł i zawsze wypuszczali piękne ciężarówki, trochę zaufania, a nie odrazu :"jakie to Volvo chińskie" poczekajmy z sądami do premiery a na razie to domysły :)


Post Wysłano: 29 sie 2011, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Tak się składa, że to jest jedna z pierwszych fotek nowego FH, gdzie nie było jeszcze tych śmiesznych wypustek. Wróć do 1,2 i 3 strony tematu to będzie wszystko jasne. Globetrotter i Globetrotter XL będą miały właśnie taką linię dachu.
Jesteś na 200% pewien że tak będzie wyglądał? Levuss, mamy tu do czynienia z konstruktorem/designerem Volvo pochwal się jaki stołek zajmujesz w hierarchi Volvo Trucks :>
Nie jestem designerem Volvo :D lecz oceniam to co widzę. Pierwsze fotki przedstawiały Globetrottera bez tych wypustem. Potem pojawiły się pierwsze foto nowego XL'la, który posiadał te śmieszne, nazwijmy to "daszki". Dalej pojawiały się fotki Globetrottera również z tymi daszkami w celu zmylenia :)
Foto poglądowe:
(pierwsze foto nowego FH Globetrotter)
Obrazek
(kolejne w sieci foto Globetrottera)
Obrazek
(potem pojawiły się foty XL'la z "daszkami")
Obrazek
(gdy po jakimś czasie i Globetrotter dostał "zbrojenie" znane z XL'la)
Obrazek
(i tu ten sam zestaw z drugiej fotki tylko posiada "wypustki")
Obrazek
Teraz powinno to być jaśniejsze :)

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 31 sie 2011, 2:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

No właśnie i nie dziwi to Cb Levuss że najpierw nie było a potem były? Nagle im się przypomniało żeby założyć? Nie rozumiem polityki tej firmy :shock:
Pewnie jest tak jak mówisz :)


Post Wysłano: 31 sie 2011, 8:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 11:41
Posty: 146
GG: 0
Samochód: MB Actros MP2 MS i tak MAN lepszy
Lokalizacja: Łódź

Post Wysłano: 31 sie 2011, 8:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Czy ja dobrze słyszę? Nowy silnik? Ma całkiem inną pracę jak obecne jednostki Volvo.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 31 sie 2011, 9:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Czy ja dobrze słyszę? Nowy silnik? Ma całkiem inną pracę jak obecne jednostki Volvo.
Nie wykluczone, że jest to nowy silnik (i tak też pewnie będzie) jednak dla mnie ta jednostka przypomina bardziej pracę 16- litrowego motoru znanego min z FH16. Gdyby filmik był nagrany bez muzyki w aucie i gdyby na autostradzie nie było ruchu słyszelibyśmy klekot na jałowym. W ruchu silnik jak dla mnie bardziej ryczy :twisted: (sound a'la V8), nie mniej jednak pracuje w podobnym tonie jak jednostki starsze.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 31 sie 2011, 13:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Dla mnie brzmi jak 10-litrowy Stralis.


Post Wysłano: 31 sie 2011, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2007, 21:41
Posty: 154
GG: 0
Samochód: Volvo S80 2.5D
Lokalizacja: Piła

No i wydaje mi się że skrzynia manualna :) bo słychać charakterystyczne 'psiiii' 8) przy włączeniu biegu :P

_________________
B, B+E, C, C+E: W 11 miesięcy i starczy ;)
VOLVO FH440 E5 Globetrotter + Kogel maxx


Post Wysłano: 01 wrz 2011, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
Nawet Magnumka z naczepą na WR z Polski się załapała na filmiku.

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 04 wrz 2011, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 paź 2010, 9:27
Posty: 135
Samochód: VOLVO

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Tak się składa, że to jest jedna z pierwszych fotek nowego FH, gdzie nie było jeszcze tych śmiesznych wypustek. Wróć do 1,2 i 3 strony tematu to będzie wszystko jasne. Globetrotter i Globetrotter XL będą miały właśnie taką linię dachu.
Teraz powinno to być jaśniejsze :)
...

PANOWIE?PROPONUJE troszke spokoju...wszystkie pokazywane zdjecia szpiegowskie sa mocno zamaskowane i nie sposob ich ocenic...
co do silnika- nie oczekuje nowej jednostki napedowej, gdyz volvo ma juz wprowadzona norme EEV, czyli przyszla norme euro VI i do zrobienia,ulepszenia nie wiele mozna zdzialac...
Levuss?jest ciekawy artykul w PT o nowym Actrosie...poczytaj...musze Ci jednak zwrocic honor bo nowy Actros(nad,ktroym rozpisujesz sie okropnie) troszke mnie do siebie przekonal, jednak potrzeba czasu abym byl jego fanem :D

_________________
"Nigdy nie stawaj się aż takim ekspertem, by przestać się dalej uczyć. Postrzegaj życie jako ciągłą naukę...


Post Wysłano: 04 wrz 2011, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 paź 2010, 9:27
Posty: 135
Samochód: VOLVO

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Czy ja dobrze słyszę? Nowy silnik? Ma całkiem inną pracę jak obecne jednostki Volvo.
Nie wykluczone, że jest to nowy silnik (i tak też pewnie będzie) jednak dla mnie ta jednostka przypomina bardziej pracę 16- litrowego motoru znanego min z FH16. Gdyby filmik był nagrany bez muzyki w aucie i gdyby na autostradzie nie było ruchu słyszelibyśmy klekot na jałowym. W ruchu silnik jak dla mnie bardziej ryczy :twisted: (sound a'la V8), nie mniej jednak pracuje w podobnym tonie jak jednostki starsze.
nie zgodze sie z Toba co do pracy silnika...
poprzednie modele maja typowo twarde brzmienie i charakterystyczne pssst przy wlaczaniu biegu jak napisal kolega powyzej...

_________________
"Nigdy nie stawaj się aż takim ekspertem, by przestać się dalej uczyć. Postrzegaj życie jako ciągłą naukę...


Post Wysłano: 05 wrz 2011, 7:56

Cytuj:
PANOWIE?PROPONUJE troszke spokoju...wszystkie pokazywane zdjecia szpiegowskie sa mocno zamaskowane i nie sposob ich ocenic...
co do silnika- nie oczekuje nowej jednostki napedowej, gdyz volvo ma juz wprowadzona norme EEV, czyli przyszla norme euro VI i do zrobienia,ulepszenia nie wiele mozna zdzialac...
Zgadzam się. Przy ruszaniu słychać charakterystyczne "miauczenie" silnika. Słychać na pewno bardziej turbosprężarkę, co nie było aż tak słyszalne w modelu D13A. Wg mnie będzie to znana jednostka, zmodyfikowana pod potrzeby Euro-6 (D13..?).
Skrzynia manual, charakterystyczne "wycie" przekładni na dolnym zakresie (duża trójka), gwizdnięcie powietrza przy zmianie biegu czas 0:20min - 0:27min, dla porównania FH 480 E5 z manualem czas 0:13min - 0:20 brak świstu powietrza bo zimny olej w skrzyni :twisted:


Post Wysłano: 05 wrz 2011, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
PANOWIE?PROPONUJE troszke spokoju...wszystkie pokazywane zdjecia szpiegowskie sa mocno zamaskowane i nie sposob ich ocenic...
Porównując można mniej więcej spekulować, od tego jest forum żeby na ten temat dyskutować...
Cytuj:
co do silnika- nie oczekuje nowej jednostki napedowej, gdyz volvo ma juz wprowadzona norme EEV, czyli przyszla norme euro VI i do zrobienia,ulepszenia nie wiele mozna zdzialac...
Takie same spekulacje jak w przypadku fotek, trochę spokojniej PANIE :wink:


Post Wysłano: 06 wrz 2011, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 paź 2010, 9:27
Posty: 135
Samochód: VOLVO

z ta rożnica PANIE,ze silnik moglismy uslyszec na filmiku...
niestety plachty nikomu do glowy nie przyszlo sciagnac :lol:

_________________
"Nigdy nie stawaj się aż takim ekspertem, by przestać się dalej uczyć. Postrzegaj życie jako ciągłą naukę...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: