Strona 101 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 199 100 101 102 103162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lut 2013, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

A ja mam takie pytanko. Dajmy na to, że zacząłem pracę w poniedziałek o godzinie 7:00. Po 3 godzinach jazdy mam odpoczynek, 7 godzin. Czyli po tym odpoczynku mam jeszcze 5 godzin na jazdę i inne prace, bo do 7:00 we wtorek muszę zmieścić minimum 9-cio godziny dobowy odpoczynek, czy mam rację?

Druga sprawa dotyczy tygodniowego cyklu. Jeśli zacząłem tydzień o 7:00 w poniedziałek to znaczy, że muszę swój odpoczynek tygodniowy zacząć nie później niż w sobotę o 10:00 (pomijam fakt, że można zastosować skrócony odpoczynek)? Do tego czasu mogę mieć nie więcej niż 6 cykli dobowych. A co jeśli pracuję np. 12 godzin(jazda i inne prace) a odpoczywam potem np. 20 godzin? Wtedy jestem w stanie wykonać mniej więcej 3 takie cykle w okresie tygodniowym i teoretycznie więcej odpoczywam niż pracuję, ale pauze tygodniową i tak muszę zrobić do 7:00 do poniedziałku następnego tygodnia, czy mam rację?


Post Wysłano: 25 lut 2013, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Cytuj:
A ja mam takie pytanko. Dajmy na to, że zacząłem pracę w poniedziałek o godzinie 7:00. Po 3 godzinach jazdy mam odpoczynek, 7 godzin. Czyli po tym odpoczynku mam jeszcze 5 godzin na jazdę i inne prace, bo do 7:00 we wtorek muszę zmieścić minimum 9-cio godziny dobowy odpoczynek, czy mam rację?
Masz.Możesz nawet wtedy policzyć ten odpoczynek, jako odpoczynek regularny dzielony ( min 3+9h )
Cytuj:
Druga sprawa dotyczy tygodniowego cyklu. Jeśli zacząłem tydzień o 7:00 w poniedziałek to znaczy, że muszę swój odpoczynek tygodniowy zacząć nie później niż w sobotę o 10:00 (pomijam fakt, że można zastosować skrócony odpoczynek)?
Nie.Jeśli zacząłeś w poniedziałek o 7.00( załóżmy że po odpoczynku tygodniowym ) to odpoczynek tygodniowy musisz rozpocząć najpóźniej w niedziele o 6.59.
Cytuj:
Do tego czasu mogę mieć nie więcej niż 6 cykli dobowych. A co jeśli pracuję np. 12 godzin(jazda i inne prace) a odpoczywam potem np. 20 godzin?
Wtedy masz liczony regularny odpoczynek dobowy ( 11h ) + ewentualna rekompensate.O ile miałeś do oddania 11h.
Cytuj:
Wtedy jestem w stanie wykonać mniej więcej 3 takie cykle w okresie tygodniowym i teoretycznie więcej odpoczywam niż pracuję, ale pauze tygodniową i tak muszę zrobić do 7:00 do poniedziałku następnego tygodnia, czy mam rację?
Odpoczynek ( pauze ) tygodniowy masz zrobić:
1 - maksymalnie po 6okresach 24h liczonych od zakończenia odpoczynku tygodniowego
2 - aby w każdym z dwóch tygodni "zmieścić " co najmniej 1 odpoczynek regularny i 1 skrócony , lub dwa regularne.
Liczy się o której zaczynasz odpoczynek robić, a nie o której kończysz ( w przypadku odpoczynku tygodniowego)

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 26 lut 2013, 0:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

Dzięki, już prawie wszystko jasne, mam jednak jeszcze dwa pytania. Jeśli zacząłem o 7:00 w poniedziałek i miałem np te 12 godzin pracy a potem 20 godzin odpoczynku to czy następny cykl dobowy liczy się po zakończonym odpoczynku czyli od 15:00 we wtorek?

Druga sprawa dotyczy oddawania skróconego odpoczynku tygodniowego. Jeśli np. skończyłem owy odpoczynek w wymiarze powiedzmy 30 godzin w poniedziałek o 7:00, to brakujące 15 godzin muszę oddać tylko jednorazowo wraz z którymś odpoczynkiem dobowym? Czyli np. 11h+15h lub też 9h+15h? Co jeśli w ciągu np. tygodnia będę odpoczywał dwukrotnie po 45h, czy wtedy jeden z tych odpoczynków będzie policzony jako rekompensata za skrócony odpoczynek?


Post Wysłano: 26 lut 2013, 0:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Cytuj:
. Jeśli zacząłem o 7:00 w poniedziałek i miałem np te 12 godzin pracy a potem 20 godzin odpoczynku to czy następny cykl dobowy liczy się po zakończonym odpoczynku czyli od 15:00 we wtorek?
Zawsze cykl prowadzenia zaczyna sie z chwilą zakończenia odpoczynku,a nie po tym jąki odpoczynek zostanie zaliczony.
Po chłopsku - kończysz pauze, zaczynasz prace
Cytuj:
Jeśli np. skończyłem owy odpoczynek w wymiarze powiedzmy 30 godzin w poniedziałek o 7:00, to brakujące 15 godzin muszę oddać tylko jednorazowo wraz z którymś odpoczynkiem dobowym? Czyli np. 11h+15h lub też 9h+15h?
tak.musisz oddać jednorazowo z dowolnym odpoczynkiem trwajacym co najmniej 9h ( nie musi to być 11h )
przykładowo.
wykorzystałeś już 3 skrócone odpoczynki dobowe, czyli 9h
robisz następną 24h ( 9+15=24h ). możesz to traktować jako rekompensate ( 15h) lub jako odpoczynek tygodniowy skrócony
Cytuj:
Co jeśli w ciągu np. tygodnia będę odpoczywał dwukrotnie po 45h, czy wtedy jeden z tych odpoczynków będzie policzony jako rekompensata za skrócony odpoczynek?
To zależy tylko od Ciebie.a sciślej - od tego jak będziesz pracował po tych odpoczynkach

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 26 lut 2013, 0:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

Wszystko jasne, dzięki :)


Post Wysłano: 26 lut 2013, 0:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Luz.
Flaszka, dwa piwa, cztery jabole i bedziemy kwita.

ps.moderator, Jak ten wpis Jest zbyt irytujący, to kasuj.

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 10:17 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest :)


Post Wysłano: 26 lut 2013, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Kurde troche te przepisy sa smieszne a zwlaszcza w czasach kryzysu gdy na zaladunek trzeba czekac nawet pol albo caly dzien.
Zgodnie z tym co napisal kolega wyzej to gdy konczymy pauze to zaczynamy prace wiec w sytulacji gdy rano konczy sie nam pauza zaczynamy prace a zaladunek dopiero w nocy to powiedzmy ze po zaladunku albo juz musimy krecic kolejna pauze albo niewiele zostalo czasu.
To jest beznadziejne????
Wez czlowieku dograj zaladunki z czasem tacho??
Ja osobiscie krece pauze na otwartym tacho i wkaldam tarczke gdy ruszam,jak wy robicie?na tatczkach?a jak na karcie?
Wiadomo ze ITD moze sie przyczepic tej luki godzinowej miedzy puzowaniem a rozpoczeciem jazdy ....mieliscie juz ztakie sytuacje gdzie musieliscie sie tlumaczyc z takiego problemu co opisalem??


Post Wysłano: 26 lut 2013, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Wbrew pozorom na cyfrowym jest łatwiej.
Wykorzystuje się do tego opcje OUT.
Oczywiście KK wyciągamy przy rozpoczęciu kręcenia odpoczynku.Potem, po załadunku a przed jazdą wkładamy KK do tacha, wpis manualny i wpieriod
Z tarczkami jest ciut gorzej..
Cytuj:
Wiadomo ze ITD moze sie przyczepic tej luki godzinowej miedzy puzowaniem a rozpoczeciem jazdy ..
Tylko i wyłącznie wtedy jak nie masz "pokrycia" na tą godzinę.

Oczywiście jest to opcja dla tych co nie cenią siebie, ani swojego zdrowia.

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 27 lut 2013, 12:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

A na cyfrowym mozna krecic pauze bez karty?
Co do tarczki to wiadomo ze jak czekam pol dnia to nie mam pokrycia na te godziny bo jak bym wlozyl tarczke to bym zaczal dobe kierowcy i potem po zaldunku zaraz znowu musial bym krecic pauze .
Ponawiam pytanie jak wy to robicie ? I jak na karcie jak czekacie na zaladunek ? Karta wlozona i liczy wam prace ?czyli doba rozpoczeta???


Post Wysłano: 27 lut 2013, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Cytuj:
A na cyfrowym mozna krecic pauze bez karty?
A dlaczego nie?
Jest gdzieś zapisane że MUSZĘ mieć włożoną kartę lub tarczkę do tacho podczas robienia pauzy ?

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 27 lut 2013, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 wrz 2012, 13:45
Posty: 12

MAM PYTANKO :D jezeli 7-00 zaczynam prace i podjeżdzam pod rampe czekając na załadunek , to przełanczam na "inna prace " tak? ten czas nie wlicza mi sie do czasu jazdy tylko do pracy ? tak, i pozniej jak rozwoze ten towar i rozładunek trwa 50min to moge przełaczyc sobie na pazue przerwe zebym juz miał odbembniąna pzuze na dzien ?


Post Wysłano: 27 lut 2013, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Cytuj:
jezeli 7-00 zaczynam prace i podjeżdzam pod rampe czekając na załadunek , to przełanczam na "inna prace " tak?
Jeśli chcesz być w zgodzie z przepisami to tak
Cytuj:
ten czas nie wlicza mi sie do czasu jazdy tylko do pracy ?
No trudno jechać jak się stoi.Liczysz do pracy ten czas.
Cytuj:
i pozniej jak rozwoze ten towar i rozładunek trwa 50min to moge przełaczyc sobie na pazue przerwe
Nie.
Jeśli jesteś w aucie powinieneś przełączyć na " praca "( młotki ) lub " dyspozycja " ( koperta)
Cytuj:
zebym juz miał odbembniąna pzuze na dzien ?
Tego nie rozumiem

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 27 lut 2013, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2013, 15:50
Posty: 14

mam pytanko odnosnie kontroli IDT
z jakiego okresu moga kontrolowac kierowcow?


Post Wysłano: 27 lut 2013, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

28 dni + dzień bieżący
Oczywiście kontrola na drodze

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 27 lut 2013, 16:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2013, 15:50
Posty: 14

heh to wiem na czym oblalem egzamin :/


Post Wysłano: 27 lut 2013, 16:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Mogłeś dopisać że to pytanie egzaminacyjne ;P
Miałbym większy stres ;)
Jak Ty odpowiedziałeś?

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 27 lut 2013, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2013, 15:50
Posty: 14

dwa tygodnie :lol:
gdzies tam kiedys wyczytalem ze IDT mogla kontrolowac z tygodnie i zwiekszyli na dwa bo weszla nowa ustawa


Post Wysłano: 27 lut 2013, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
dwa tygodnie :lol:
gdzies tam kiedys wyczytalem ze IDT mogla kontrolowac z tygodnie i zwiekszyli na dwa bo weszla nowa ustawa
Rzeczywiście była jakiś czas temu zmiana, ale nie z tygodnia, a z 21 dni i nie na dwa tygodnie, a na 28 :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 27 lut 2013, 18:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Cytuj:
pozniej jak rozwoze ten towar i rozładunek trwa 50min to moge przełaczyc sobie na pazue przerwe zebym juz miał odbembniąna pzuze na dzien ?
Według prawa nie możesz bo pracujesz a nie odpoczywasz. W praktyce, zwłaszcza jeśli masz dużo załadunków i rozładunków, jeśli jeden z nich zarejestrujesz jako pauzę, a gdzie indziej na tarczce masz wyrysowaną pracę to nikt Ci głowy nie urwie :P

Z zaliczeniem pauzy na dzień, chodzi Ci o kolejny cykl 4,5h jazdy do wykorzystania?


Post Wysłano: 27 lut 2013, 18:40

Cytuj:
dwa tygodnie :lol:
gdzies tam kiedys wyczytalem ze IDT mogla kontrolowac z tygodnie i zwiekszyli na dwa bo weszla nowa ustawa
"gdzieś-tam, kiedyś-tam" to bardzo precyzyjne określenie. Ale do rzeczy. Było: bieżący tydzień plus 15 dni wstecz (Czas pracy - Vademecum kierowcy i pracodawcy, Szczecin 2006, S. Paluch str. 72 - stan prawny na dzień 1.05.2006), teraz jest 28 dni wstecz plus bieżący dzień - zmiana ta weszła z dniem 1 stycznia 2008 roku.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 101 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 199 100 101 102 103162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: