Strona 21 z 71 [ Posty: 1402 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2371 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 sty 2013, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2012, 21:58
Posty: 13
GG: 0
Samochód: magnum 460

Silnik są dobrze znane, mnie bardziej ciekawi jak sprawnie wybiera biegi dwu sprzęgłowy i-shift, ma ktoś jakieś video?


Ostatnio zmieniony 31 sty 2013, 23:28 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Interpunkcja!


Post Wysłano: 02 lut 2013, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Witam

Ciekawy filmik. Prezentacja FH Globetrotter po Estońsku. Gość non stop coś nawija (ni w ząb go zrozumieć :))
ale przynajmniej niezły filmik...

http://www.youtube.com/watch?v=O0ZV-SNMprs


Post Wysłano: 03 lut 2013, 0:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

i kolejny
http://www.youtube.com/watch?v=qm5HT4XswB0

ciekawe ujęcia, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że to auto na żywo wygląda po prostu zadziornie.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 lut 2013, 3:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Cytuj:
i kolejny
http://www.youtube.com/watch?v=qm5HT4XswB0

ciekawe ujęcia, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że to auto na żywo wygląda po prostu zadziornie.
Teee, Zachary!!! Trzymaj zawór :)

Oglądałem w realu dokładnie nowe FH i Actrosa i mimo początkowego zniechęcenia do nowego Volva stwierdzam, że FH lepiej się prezentuje od MB.

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 03 lut 2013, 11:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
i kolejny
http://www.youtube.com/watch?v=qm5HT4XswB0

ciekawe ujęcia, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że to auto na żywo wygląda po prostu zadziornie.
Teee, Zachary!!! Trzymaj zawór :)

Oglądałem w realu dokładnie nowe FH i Actrosa i mimo początkowego zniechęcenia do nowego Volva stwierdzam, że FH lepiej się prezentuje od MB.
Spokojnie dude. Ostateczna weryfikacja modelu będzie miała miejsce po spotkaniu go na żywo. Na razie potwierdzić można, że w ruchu czyli na filmach wygląda lepiej niż zaklęty w obiektywie aparatu.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 lut 2013, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 17:42
Posty: 191
GG: 4511173
Samochód: Fiat Doblo/Motorynka
Lokalizacja: Meszna

Volvo Ocean Race
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

_________________
Pozdrawiam
Jakub Szlósarczyk


Post Wysłano: 03 lut 2013, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2010, 17:03
Posty: 140
GG: 0

Cytuj:

To się zbytnio nie napracowali, tylko napis naklejka i tyle, starsze wersje miały chociaż jakieś malowanie fajne, ciekawe jak ze środkiem...
Chyba że to tylko autko które obsługuje Ocean Race, a sama wersja limitowana wyjdzie troszkę później.

_________________
Pie..ol wszystko, zostań kierowcą zawodowym.
Rób to co kochasz...


Post Wysłano: 04 lut 2013, 1:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Witajcie,

po krótce opiszę pierwsze wrażenia po spotkaniu z nowym FH:

-na żywo wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach - wyglądem robi wrażenie - nie widziałem go jedynie w ruchu bo nie mogłem jednocześnie jechać i patrzeć na niego z zewnątrz :P

-Jedyne co mi nie pasuje w Globie XL w wyglądzie zewnętrznym to krótszy spoiler dachowy - nie jest spasowany z resztą kabiny i spoilerów zakabinowych więc nie przypadł mi do gustu w tej formie - dłuższy spoiler dachowy, który "zlewa" się ze spoilerami bocznymi lepiej wygląda....

Teraz kilka wrażeń z wnętrza - bo to jest w sumie najważniejsza zmiana w FH

-optycznie nie wydaje się "dużo" większe od poprzednika - w takim sensie, że oczywiście widać różnicę ale nie jest ona radykalna - głównie za sprawą tego, że dzięki powiększeniu kabiny i obniżeniu tunelu radykalnie powiększyły się schowki - i to należy podkreślić, że kabina jest większa ale w środku nie jest to znacznie zauważalne za sprawą obszernych schowków... Mam 174cm wzrostu - na tunelu stanąłem z niemal wyprostowaną w górę ręką dosięgając dachu. W KOŃCU da się swobodnie poruszać po kabinie! Bardzo niski tunel, przednie schowki odsunięte do przodu poprzez wyprostowaną przednią ścianę kabiny sprawiają, że na wysokości ramion jest bardzo dużo miejsca... Gdy stanąłem wyprostowany i plecami oparłem się o przednie schowki, to trudno mi było sięgnąć schowków na tylnej ścianie. Schowki są bardzo pojemne i teraz już chyba nie będzie powodów do narzekań. W tej wesji, którą oglądałem był wysoki górny schowek na tylnej ścianie tak więc miejsca na łóżkach nie było "za bogato" :/ No ale coś kosztem czegoś - można zamówić niższy schowek, w którym i tak będzie sporo miejsca i mieć więcej miejsca na łóżkach - to już kwestia tego, czy wóz będzie jeździł w pojedynczej obsadzie czy w podwójnej... gdybym miał jeździć w pojedynczej to bym zrezygnował z górnego łożka i dał wysoki górny schowek i byłoby idealnie.

-rzecz najważniejsza - pozycja za kierownicą - różnica jest ogromna w stosunku do poprzednika! Kierownica ma mega szeroki zakres ustawień i przy maksymalnie "pochylonym" kole czułem się jak w osobówce - bardzo dobra czytelność zegarów, przyciski na kokpicie w bardzo bliskim zasięgu ręki. Lusterka mimo różnie odbieranego wyglądu dają bardzo dobry obraz wstecz (duży zakres widoczności) no i przede wszystkim mało zasłaniają widoku w martwych polach. No i obniżenie bocznych szyb daje świetną widoczność na boki w najbliższym otoczeniu pojazdu - starałem się te cechy pokazac na filmie. Co do kokpitu - myślę, że nikt się nie przekona, dopóki sam nie doświadczy - płaski blat jest strzałem w 10! Siedząc na prawym fotelu można na blacie jeść siedząc jak przy stole! Jest na tyle szeroki, że zmieści się tam bogata zastawa ;) Jeśli chodzi o jakość materiałów tapicerki to nie można mieć zastrzeżeń. Masę dobrej roboty robi wielki szyberdach - dzięki niemu w kabinie jest cholernie jasno. Niestety odchyla się tylko kilka centymetrów w górę - nie ma takiej możliwosci, jak w poprzednich generacjach, żeby go "odsunąć".

-jesli chodzi o prowadzenie to nie mam zbyt wiele do powiedzenia bo miałem okazję tylko chwilę się przejechać tym sprzętem po terenie serwisu więc nie da się tu obiektywnie ocenić jazdy samochodem. W każdym razie był na resorach z przodu i kabina z przodu na sprężynach więc można było porównać do wcześniejszej wersji.

Poniżej krótki film z przejazdu nowym FH - film trochę bez ładu i składu ale nie miałem czasu na coś dłuższego :)
http://www.youtube.com/watch?v=wrrKPbX8Ivg


Post Wysłano: 04 lut 2013, 23:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Ktoś kiedyś pytał jakby wyglądała wersja XXl, oto ona:
Obrazek

prawdopodobnie zabawa w ps.


Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 05 lut 2013, 0:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Globetrotter wygląda świetnie w każdym wydaniu. Nieco gorzej wypada XL za sprawą górnego spojlera, aż dziw bierze, że Volvo coś takiego wypuściło.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 05 lut 2013, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 19:25
Posty: 144
GG: 24669342

Levuss Ta XXL ma podobnie jak Scania Longline,chodzi mi o miejsce w środku,może trochę mniej ale też czy też coś w tym stylu ?


Post Wysłano: 05 lut 2013, 20:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 15:05
Posty: 33

Photoshop jak nie wiem, gdzie naczepa się zmieści?


Post Wysłano: 05 lut 2013, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

To jest specjalna wersja mozna tylko z cementonaczepa jezdzic albo samym ciagnikiem...:)
W serwisie na wylocie z Pragi stoi nowy model przy samej obwodnicy, jakos szalu nie robi na zywo.


Post Wysłano: 06 lut 2013, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

W ubiegłym tygodniu widziałem na A9 w D nowe Volvo na szwedzkich tablicach z wywrotką Wieltona. Naczepa był na polskich tablicach, chyba EWI. Na kabinie była naklejka z informacją, że pojazd jest testowany.


Post Wysłano: 08 lut 2013, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 08 lut 2013, 1:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

A fe, wygląda jak powypadkowy. To zasługa stylistów Volvo!
A tego duńczyka jeszcze nie widziałem, będę polował :twisted:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 10 lut 2013, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Nowe VOLVO jest "fajne"...
Białe wygląda tak jakby chińczok jakiś projektował je zalewając się w trupa a na drugi dzień już na kacu je składał...
Czarne z tym świecącym przodem może brzydkie nie jest ale jakiś dziwne, nie pasuje coś w nim.
Za to w tym zielonkowatym wygląda naprawdę dobrze, chyba najlepiej ze wszystkich siedmiu wspaniałych.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 10 lut 2013, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
A fe, wygląda jak powypadkowy. To zasługa stylistów Volvo!
A tego duńczyka jeszcze nie widziałem, będę polował :twisted:
Musiał byś się wybrać na A2, tylko kwestia czasu kiedy staną "na gabarytach" na Borde albo Buckautalu ze śmigiełkami. :mrgreen:

Widziałem już jednego w ruchu, białego pod chłodnią z N&K, określenie "odkurzacz" pasuje jak ulał.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 10 lut 2013, 19:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Musiał byś się wybrać na A2, tylko kwestia czasu kiedy staną "na gabarytach" na Borde albo Buckautalu ze śmigiełkami. :mrgreen:
Na E45 przed Flensburgiem pewnie ich spotkam - z Esbjerg z fabryki Simensa ciągną w ilościach hurtowych do D i wszędzie dalej, w tym pewnie i do nas.
Cytuj:
Widziałem już jednego w ruchu, białego pod chłodnią z N&K, określenie "odkurzacz" pasuje jak ulał.
Widywałem u mnie na E20 w Odense i przed premierą i po, i rzeczywiście nic więcej dodawać nie trzeba. Nic tylko zmienić filtr i worek pod maską, żeby lepiej ciągnął :lol:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 10 lut 2013, 21:26

Cytuj:
Widziałem już jednego w ruchu, białego pod chłodnią z N&K, określenie "odkurzacz" pasuje jak ulał.
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 21 z 71 [ Posty: 1402 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2371 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: