Strona 41 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 139 40 41 42 43162 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 maja 2009, 0:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2008, 12:39
Posty: 154
GG: 9459693
Samochód: Nubira

ale odpoczynek tygodniowy musisz rozpoczac po maksymalnie 144h godzinach.
Godzinach zegarowych.
I z ty się zgodzę jeśli chodzi o maksymalny odstęp między odpoczynkami tygodniowymi..
Ale jesli jedziesz (prowadzisz pojazd) 1h dziennie po czym następuje 11h odpoczynku, przez 6 kolejnych dni, to po 72h idziesz na pauzę weekendową.

ciucma102 dobrze piszesz, tylko chodzi o to że tygodniowy musisz rozpocząc po 6 maksymalnie trwających 24h okresach. Jeśli Twój okres prowadzenia pojazdu (pracy) skończy się po 12h (1h prowadzenia plus 11h pauzy dobowej) to po 72h masz pauzę tygodniową.

_________________
viewtopic.php?f=36&t=21733


Post Wysłano: 23 maja 2009, 0:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Szczerze to się pogubiłem uczono mnie ze tygodniowy mam rozpocząć po 6 doby kierowcy czyli jazda plus pauza dobowa ale w ustawie pisze ze po 6 dobach 24h

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 maja 2009, 9:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 14:58
Posty: 38

Kurde greg.gliwice tez logicznie mowi. Bo na tym wykresie http://w451.wrzuta.pl/obraz/powieksz/6n4tQZdCVnB pomiędzy tymi tygodniowkami jest max 6 okresow prowadzenia.

_________________
M.R


Post Wysłano: 23 maja 2009, 9:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
uczono mnie ze tygodniowy mam rozpocząć po 6 doby kierowcy czyli jazda plus pauza dobowa
Z tym, że po ostatniej dobie nie musisz robić odp. dobowego, tylko np. w piątek po piątym okresie, albo w sobotę po szóstym, bezpośrednio po pracy możesz rozpocząć odp. tygodniowy.

_________________
---


Post Wysłano: 23 maja 2009, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 14:58
Posty: 38

Cytuj:
Cytuj:
uczono mnie ze tygodniowy mam rozpocząć po 6 doby kierowcy czyli jazda plus pauza dobowa
Z tym, że po ostatniej dobie nie musisz robić odp. dobowego, tylko np. w piątek po piątym okresie, albo w sobotę po szóstym, bezpośrednio po pracy możesz rozpocząć odp. tygodniowy.
Dokładnie

_________________
M.R


Post Wysłano: 23 maja 2009, 9:58

Tygodniowy okres odpoczynku należy rozpocząć NIE PÓŹNIEJ niż po sześciu 24-godzinnych, licząc od końca poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku.

W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje co najmniej:
- dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku (regularny tygodniowy okres odpoczynku oznacza odpoczynek trwający co najmniej 45 godzin),
- jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co najmniej 24 godziny.

W przypadku wykorzystywania przez kierowcę w ciągu dwóch kolejnych tygodni jednego regularnego i jednego skróconego okresu odpoczynku, skrócenie to należy zrekompensować równoważnym odpoczynkiem wykorzystanym jednorazowo przed końcem trzeciego tygodnia następującego po tygodniu, w którym skrócenie nastąpiło.
Odpoczynek wykorzystywany jako rekompensata za skrócony odpoczynek tygodniowy wykorzystuje się łącznie z innym okresem odpoczynku trwającym co najmniej dziewięć godzin.


Post Wysłano: 23 maja 2009, 17:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 14:58
Posty: 38

Mam cos ciekawego panowie.

Urywek z calego art.

Obecnie nie ma już takiej możliwości. Odpoczynek tygodniowy musi zawsze przypadać po maksimum 6 okresach prowadzenia pojazdu, co wynika z art. 8 ust. 6 rozporządzenia WE nr 561/2006.

Koncowka

Łukasz Prasołek
asystent sędziego w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego,
były pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy,
specjalista w zakresie czasu pracy kierowców

Calego art. juz nie wklejalem. Mozecie go przeczytac tutaj viewtopic.php?f=45&t=20033

_________________
M.R


Post Wysłano: 23 maja 2009, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2008, 12:39
Posty: 154
GG: 9459693
Samochód: Nubira

no właśnie

a okres prowadzenia rozpoczyna się po odpoczynku dobowym i kończy się następnym odpoczynkiem dobowym. Jeśli w tym czasie prowadziłeś 1h to nikogo to nie obchodzi. Zakończyłeś 1 okres prowadzenia pojazdu.

_________________
viewtopic.php?f=36&t=21733


Post Wysłano: 25 maja 2009, 9:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 14:58
Posty: 38

Doczytalem się bardzo waznej informacji w ksiazce od OZPTD.
"W umowie AETR odpoczynek tygodniowy wykoszystuje sie po maksymalnie 6 okresach prowadzenia.
Z pozoru niewielka roznica w konstrukcji przepisu w rozporzadzeniu 561 i Umowie AETR powoduje dosc znaczace skutki w odniesieniu do mozliwosci wykorzystania pelnego mozliwego okresu jazdy dziennej.
Stosujac zapis rozporzadzenia 561, kierowca niezaleznie od ilosci okresu prowadzenia w danym tygodniu jest zobowiazany do rozpoczecia odpoczynku tygodniowego po maksymalnie 6 okresach 24-godzinnych"


W podwojnej obsadzie rowniez obowiazuje max 6 okresow 24h=144h. Rozmawialem ze specjalistą z tachospeed.pl

Panowie, drobna aktualizacja czas pracy w pigulce >> http://tachospeed.pl/pliki/Rozporzadzen ... erowcy.pdf

_________________
M.R


Post Wysłano: 02 cze 2009, 7:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

A może ja z innej beczki, moim zdaniem przepis mówiący o czasie pracy kierowcy czyt. 4,5 godz - jazda, 45 minut - przerwa, i zaraz potem 4,5 godziny jazda, a następnie 9 godz. przerwy (no wiem że raz lub dwa na tydzień można przedłużyć jazde o godz. jeśli sie mylę proszę o sprostowanie), jest do bani, i tu mam taki projekt: nie mam na myśli zniesienia go , ale przedłużenie czasu jazdy do np: 16 godz jazdy i w tym 2 x po 45 minut przerwa oraz 30 minut poza tym czasem na przerwe, daje to 16 godzinn jazdy, a w zupełności wystarcza 8 godzin na odpoczynek. Teraz popre tą teze przykładem, moim zdaniem i widzę to na przykładzie mojego ojca, że jest bardziej zajechany jak wraca z trasy jak kiedy nie było tego rozporządzenia. Myśle, że po tych 9 godz za kólkiem niektórzy kierowcy nie czują aż takiego zmęczenia, a z kolei nie zawsze w tych 9 godzinach odpoczynku chce sie spać, nieraz jeździłem z ojcem w trasy, i wiem ze przez te 9 godzin przerwy nie jest sie zmęczonym, a po drugie czasami wypada przerwa w środku upalnego dnia, i jak tu wytrzymać w dusznej kabinie, oczywiście klima jest, ale silnik musi chodzić, zimą troche lepiej bo webasto tak nie hałasuje. I na koniec dodam, że chyba doba jest lepiej rozplanowana, oczywiście zależy to od pory dnia kiedy kierowca rozpocznie trasę, a dorosły człowiek to nie dziecko i chyba wystarczy 8 godzin snu. Proszę o komentarze co o tym myślicie, wszelkie uwagi przyjmę z pokorą.

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Post Wysłano: 02 cze 2009, 14:57

Trochę to zamotałeś i ja zrozumiałem tyle, że chciałbyś, żeby wprowadzono 16h czasu JAZDY na dobę? Jeżeli tak, to zapomnij...


Post Wysłano: 02 cze 2009, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Musiał byś zmienić również czas pracy czyli 15h

Po za tym widzisz to na przykładzie swojego ojca a np mojemu bardzo pasuje taki system jak jest jedzie 9h staje i ma wolne a nie musi ganiać jak kiedyś.

Jakieś mądre głowy to wymyśliły i raczej od tak sobie nie wprowadzili takiego a nie innego limitu czasu jazdy. Sadze ze 16h to o wiele za dużo. Jak byś tak jeździł przez miesiąc dzień w dzień 16 jazdy to chyba byś nie wyrobił

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 02 cze 2009, 16:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

Cytuj:
Musiał byś zmienić również czas pracy czyli 15h

Po za tym widzisz to na przykładzie swojego ojca a np mojemu bardzo pasuje taki system jak jest jedzie 9h staje i ma wolne a nie musi ganiać jak kiedyś.

Jakieś mądre głowy to wymyśliły i raczej od tak sobie nie wprowadzili takiego a nie innego limitu czasu jazdy. Sadze ze 16h to o wiele za dużo. Jak byś tak jeździł przez miesiąc dzień w dzień 16 jazdy to chyba byś nie wyrobił
Hm, kłóciłbym sie o te mądre głowy, ale w tych 15 godzinach są 2 przerwy i 30 minut poza tym czasem, myśle że toby wystraczyło, nie mam takiej władzy żeby to wprowadzić ale to czysto hipotetyczna propozycja, ale ok zastanowiłbym sie na 13 godzinami, ale 5 razy na tydzień, week. wolny

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Post Wysłano: 02 cze 2009, 16:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Jakos nie jestem zwolennikiem twoich zmian

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 03 cze 2009, 11:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 11:52
Posty: 13
GG: 0

wszystko o odpoczynkacz tygodniowych.
http://www14.zippyshare.com/v/81069998/file.html
źródłó: PT 4/09


Post Wysłano: 04 cze 2009, 12:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2008, 22:48
Posty: 5
GG: 6431146
Lokalizacja: Rybnik

Witam , pracuje jako kierowca w państwowym firmie. Na co dzień kieruje pojazdem asenizacyjnym. Mam pytanie czy obowiązuje mnie ustawa o czasie pracy kierowców dokładnie chodzi mi o przerwę 45 minut. Kierownik upiera się ze w państwowym przedsiębiorstwie i na pojeździe asenizacyjnym ( Wuko) przerwa 45 minut nie przysługuje .W samochodzie jest zamontowany tachograf jak w każdej ciężarówce ale według przełożonym nie mamy się sugerować tachografem. Dzięki


Post Wysłano: 05 cze 2009, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2008, 12:40
Posty: 141
GG: 0

to ze firma panstwowa tzn że może robić co chce??!!?? Jestes kierowcą, masz umowę o pracę, to obowiazują cie przepisy dotyczace czasu pracy kierowców...

np kierowcy autobusów miejskich też musza pauzy itp


panowie takie pytanko, jak to jest z tymi dyzurami.... jak taki dyzur zaznacza sie na tacho cyfrowym??????


Post Wysłano: 05 cze 2009, 20:19

Cytuj:
np kierowcy autobusów miejskich też musza pauzy itp
Tutaj jest trochę inaczej, ponieważ autobusy miejskie nie muszą być wyposażone w tachograf. Plan pracy w ciągu dnia musi zapewniać odpowiednią ilość pauz oraz nie przekraczać dozwolonej ilości czasu pracy. Niestety często jeżeli są korki, to kierowca jedzie od pętli do pętli, a śniadanie je w czasie jazdy...


Post Wysłano: 05 cze 2009, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 14:58
Posty: 38

Cytuj:
to ze firma panstwowa tzn że może robić co chce??!!?? Jestes kierowcą, masz umowę o pracę, to obowiazują cie przepisy dotyczace czasu pracy kierowców...

np kierowcy autobusów miejskich też musza pauzy itp


panowie takie pytanko, jak to jest z tymi dyzurami.... jak taki dyzur zaznacza sie na tacho cyfrowym??????
Poćwicz na symulatorze http://www.fomento.es/NR/rdonlyres/4D53 ... tor_v4.exe

_________________
M.R


Post Wysłano: 06 cze 2009, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2008, 12:40
Posty: 141
GG: 0

a ma ktos moze instrukcje obslugi do tacho cyfrowe simens????

sorry za offtop :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 41 z 162 [ Posty: 3235 ] Przejdź na stronę Poprzednia 139 40 41 42 43162 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: