Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 45 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 143 44 45 46 4785 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 gru 2015, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Mihu, masz jakieś fotki Scani z podróży na Wyspy? Babcia musi być w dobrym stanie skoro puściłeś ją na taką trasę :)
Niestety nie mam żadnej... Babcia mechanicznie jest bez zarzutu - w ciemno mogę ją wysłać gdziekolwiek. Jedynie wizualnie trzeba trochę przy niej popracować. Sporo klamotów leży już w magazynku, lakiernik czeka w gotowości, jedynie czasu ciągle brak...

Edler, co do nowego FH to jestem jednak mocno sceptyczny. Jesteś pierwszą, i jak na razie jedyną osobą, od której słyszę o relatywnie dobrych wynikach spalania, tak adblue, jak i ON. Dodatkowo ta kabina... Ostatnio zwiedzałem nowego Glob XL - cóż... dalej ciasnota. Osobiście wolę tą prawie 30 letnią budę z Jelcza, w której przynajmniej nie pokazuję wyprzedzającym mnie kierowcom swoich kolan :wink:
Niemniej jednak, nowe FH chętnie przetestuję :wink:
Cytuj:
Rozszerzając flotę o kolejny wóz czy zdecydujesz się zrezygnować z plandek ? ;)
Chciałbym coś dokupić, ale zobaczymy na wiosnę jaka będzie sytuacja :wink:


Post Wysłano: 02 gru 2015, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Volvo to padaka pod względem spalania tak ON jak adblu. Z adblu to porażka totalna. Jedynie fajnie się jedzie "płynie" jak pontonem.
Co do kolan to odkąd jezdze mp4 zacząłem golić nogi :lol:
Dlaczego dafa wziąłeś z kabiną na sprężynie?

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 02 gru 2015, 23:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Co do kolan to odkąd jezdze mp4 zacząłem golić nogi :lol:
Dlaczego dafa wziąłeś z kabiną na sprężynie?
Taaa, MP4 ma ten sam, podyktowany poprawa bezpieczeństwa rowerzystów, problem...
DAF jest na sprezynie, bo przy dużym rozstawienie osi (3800mm) jest naprawdę komfortowy i stabilny. Jeździmy po dobrych drogach, więc pneumatycznie zawieszona kabina była zbędna (zwłaszcza, że jest do tego dość drogą opcją). Po trasie testowka nie dowierzalem na początku, że ma mechanicznie zawieszona kabinę :wink:


Post Wysłano: 03 gru 2015, 0:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Moze i kabina Volvo jest ciasna za to ergonomiczna, przemyslana i cholerenie pojemna dzieki sporym schowkom z przodu i z tylu kabiny no i pod lozkiem :) ja za to dzieki Twojej opini chetnie przetestuje Dafa nowego :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 03 gru 2015, 0:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Moze i kabina Volvo jest ciasna za to ergonomiczna, przemyslana i cholerenie pojemna
Drogi "Edlerzu", dobrze wiesz, że ergonomia... to pojęcie, którego od zawsze i wszędzie, wszyscy uczyli się od Niemców, tego nie zmieni nawet nowe FH...

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 03 gru 2015, 1:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1843
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Moze i kabina Volvo jest ciasna za to ergonomiczna, przemyslana i cholerenie pojemna dzieki sporym schowkom z przodu i z tylu kabiny no i pod lozkiem :) ja za to dzieki Twojej opini chetnie przetestuje Dafa nowego :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Kolego nie chce sie kłócić, ale sam jeżdże Volvem i moge stwierdzić, że kabina chowa się w porównaniu do DAF-a, chociażby w kabinie SC (bo przy SSC to wymiata wszystkie pod względem miejsca i schowków). Czy jest dobrze zaplanowana? Hmmm... Nie powiedziałbym. Żeby coś zjeść musisz talerz trzymać na kolanach, bo inaczej cienko to widze. Przy DAF-iku chociaż jest ładny stoliczek i gra muzyka. Volvo jest paliwożerne, spalanie wbija jak po*ebane, a zbijać już tak chętnie nie chce. :lol: Ogólnie Volvo wygrywa pod względem komfortu jazdy, moge nim jechać tysiąc km. bez przerwy, a nie odczuje takiego zmęczenia jak w Jelczyku... :D Po drugie "sieć" serwisów Volvo to jakiś żart i paranoja, kosmiczne ceny i ciągły brak czasu.

Tak czy inaczej, jeżeli chodzi o mnie, bez zawahań wybrałbym DAF-a.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 03 gru 2015, 2:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1279
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Ja mam i nowego Dafa e6 i FH 500 E6 i powiem, że różnica w spalaniu nie jest współmierna do różnicy w zakupie i pózniejszym odkupie. DAF ma piękne spalanie przy tonażu do 15t i płaskiej drodze. Pojedzcie tym z 22t na ESP albo RUS, KZ i różnicy nie ma.

Tak BTW: Pewien duży przewoznik z Suwałk pojechał z 20t do Moskwy, z powrotem na pusto spalanie 23l w Dafie, 10 razy liczyli :mrgreen:


Post Wysłano: 05 gru 2015, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
Moze i kabina Volvo jest ciasna za to ergonomiczna, przemyslana i cholerenie pojemna
Drogi "Edlerzu", dobrze wiesz, że ergonomia... to pojęcie, którego od zawsze i wszędzie, wszyscy uczyli się od Niemców, tego nie zmieni nawet nowe FH...
Sprzeczałbym się, szczególnie na przełomie wieku, gdzie Scania i Volvo zjadały Actrosa Mp1 i MANa TGA :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 05 gru 2015, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Mowiac o nowym FH w ktory deska jest plaska lecz troche pochyla (chyba moj przekaz jest w miare jasne) nigdy nie trzymam talerza na kolanach a w starym mialem polke :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 09 gru 2015, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4070
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Mignal mi biały Jelcz z linkiem na 60km A4, ale pewności nie mam.

mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 10 gru 2015, 1:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Mignal mi biały Jelcz z linkiem na 60km A4, ale pewności nie mam.

mobil

Dobrze widziałeś, jechał do domu :wink:


Post Wysłano: 16 gru 2015, 23:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

Zazdraszczam Ci strasznie tej roboty na gabarytach. Będę jeszcze pilniej obserwował temat, bo ciekaw jestem jak dalej będzie ta robota wyglądała. Życzę powodzenia w realizacji dalszych planów :)

Przy okazji chciałem zapytać dlaczego kupiłeś taką rozciąganą megę, a nie np. semi? Domyślam się, być może błędnie, że to kwestia kosztów, ale problem zweryfikować, bo ciężko znaleźć taką naczepę jak Twoja, żeby określić jej cenę.


Post Wysłano: 18 gru 2015, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2012, 9:15
Posty: 179
GG: 18174723
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpackie

Królowa widziana dziś około 12 w okolicach Dębicy. Ręki sobie uciąć nie dam, że to był Twój wóz, bo dziwnym trafem wszystkie zdjęcia wyginęły :D
Myślę, że należałoby przypomnieć jak wygląda, i wrzucić kilka fotek ;)


Post Wysłano: 18 gru 2015, 17:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Przy okazji chciałem zapytać dlaczego kupiłeś taką rozciąganą megę, a nie np. semi? Domyślam się, być może błędnie, że to kwestia kosztów, ale problem zweryfikować, bo ciężko znaleźć taką naczepę jak Twoja, żeby określić jej cenę.
Znalezienie semi (a w sumie pół-semi) do low-decka graniczy z cudem niemalże. W grę wchodzą tutaj tylko nowe naczepy praktycznie, a i to nie od każdego producenta.
Cytuj:
Królowa widziana dziś około 12 w okolicach Dębicy. Ręki sobie uciąć nie dam, że to był Twój wóz, bo dziwnym trafem wszystkie zdjęcia wyginęły :D
Myślę, że należałoby przypomnieć jak wygląda, i wrzucić kilka fotek ;)
To dobrze, bo ręki byś już nie miał :wink: Musiałeś widzieć inne auto. Aktualizacja będzie - ale najpierw chcę zrobić kilka zabiegów odświeżających :wink:


Post Wysłano: 19 gru 2015, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

Cytuj:
Znalezienie semi (a w sumie pół-semi) do low-decka graniczy z cudem niemalże. W grę wchodzą tutaj tylko nowe naczepy praktycznie, a i to nie od każdego producenta.
Nie znam się praktycznie na takich naczepach, ale po co Ci taka naczepa do low-decka? I tak stoją one na 17,5" kółkach, więc pokład załadunkowy jest całkiem nisko. Jedyna różnica to (na moje oko) wysokość łabędziej szyi.
Wiem, że już masz ciągnik low-deck, ale myślę, że po prostu byś inaczej zakupy zrobił ;)


Post Wysłano: 19 gru 2015, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1361
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Actrosa widziałem jakiś dobry tydzień temu jak leciał od Hamburga z plastikowymi zbiornikami-jeden duży,niebieski,leżący a za nim chyba szary postawiony pionowo.Napewno leciutki ładunek i pewnie sporo takich się wozi?Czemu w opisie wciąż nie ma DAF-a?... :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 19 gru 2015, 12:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Znalezienie semi (a w sumie pół-semi) do low-decka graniczy z cudem niemalże. W grę wchodzą tutaj tylko nowe naczepy praktycznie, a i to nie od każdego producenta.
Nie znam się praktycznie na takich naczepach, ale po co Ci taka naczepa do low-decka? I tak stoją one na 17,5" kółkach, więc pokład załadunkowy jest całkiem nisko. Jedyna różnica to (na moje oko) wysokość łabędziej szyi.
Wiem, że już masz ciągnik low-deck, ale myślę, że po prostu byś inaczej zakupy zrobił ;)

Ano właśnie - mam już low-decka - i to najprostsza odpowiedź. Zakup klasycznego semi wiązałby się z zakupem standardowego ciągnika. A takiej opcji też nie wykluczam, zobaczymy co przyniesie przyszły rok.
Cytuj:
Actrosa widziałem jakiś dobry tydzień temu jak leciał od Hamburga z plastikowymi zbiornikami-jeden duży,niebieski,leżący a za nim chyba szary postawiony pionowo.Napewno leciutki ładunek i pewnie sporo takich się wozi?Czemu w opisie wciąż nie ma DAF-a?... :wink:
Zgadza się - był tam. Ładunek wyjątkowo lekki - 2,5t - i mały (szer. 3m) - ale zdecydowana większość naszych ładunków jeździ albo na rozciągu albo na szerokości. Generalnie na takich zestawach nie wozi się ciężarów. Sama naczepa jest ciężka, a ogranicza Cię DMC 42t.

Co do DAFa - dobre pytanie, może ktoś z Moderatorów mógłby zająć się tym w wolnym czasie? (DAF XF E6 460 SSC) :wink:

Póki co dla przypomnienia Scania - słabe foto, stacja Arge przed Cieszynem w drodze na SK (tylko pod jedną górkę z 22t wchodziła na małej skrzyni :lol: ).

Obrazek

Przy Scanii cały czas coś dłubiemy - a to nowe plastiki, a to halogeny... Jak skończymy to zrobię większy aktual, w najbliższym czasie zreanimujemy podświetlanie "globa".


Post Wysłano: 19 gru 2015, 15:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

Dzięki za odpowiedź ;) Jeszcze mam jedno pytanie: jakie DMC zestawu masz wbite w dowód w MP3?


Post Wysłano: 20 gru 2015, 13:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lut 2012, 22:11
Posty: 121
GG: 47850762
Samochód: brak
Lokalizacja: skoczów

Często śmigasz na Cieszyn? Jak coś można jakiegoś spota zrobić :).


Post Wysłano: 21 gru 2015, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Dzięki za odpowiedź ;) Jeszcze mam jedno pytanie: jakie DMC zestawu masz wbite w dowód w MP3?
40000kg.
Cytuj:
Często śmigasz na Cieszyn? Jak coś można jakiegoś spota zrobić :).
MP3 czasami jeździ przez Cieszyn (na ogół na to przejście wyrabiamy zezwolenia), reszta aut raczej rzadko. Chociaż może Scania będzie tam częstszym gościem :wink: Jak coś to dam znać.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 45 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 143 44 45 46 4785 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: