Posiadamy w firmie Atego 2005 r. przebieg ok. 300 000 - pomoc drogową, z porządną zabudową hydrauliczną, motylem, ale to nieistotne.
Mimo, że wykonuje w firmie inne obowiązki to czasem gdzieś poganiam tym autem.
Moje pytanie jest następujące, czy te auta są takie toporne z natury?
Sprzęgło chodzi bardzo ciężko, potrzebny nacisk pewnie z 20 kg, zaś pedał hamulca trzeba nacisnąć jeszcze mocniej, zanim w ogóle auto zacznie hamować, potem już użycie niewiele większej siły powoduje skuteczne, a nawet bardzo mocne hamowanie.
W każdym razie mam wrażenie, że trzeba nacisnąć pedał hamulca z siłą dobrych 40 kg, to jakiś absurd. Wszyscy twierdzą, że ten typ tak ma, ale po pierwsze jeździłem Scaniami, gdzie komfort jazdy jest zbliżony do osobówki, a po drugie nie wyobrażam sobie w tym Atego kobiety, które tak teraz chętnie wsiadają do ciężarówek.
Chciałem, abyście pomogli, czy jest to model produkowany jeszcze w epoce, gdzie komfort jazdy się nie liczył, czy auto jest w kiepskim stanie? Może na coś trzeba nakierować ludzi w mojej firmie?
Hamulce powinny działać normalnie. Sprzeglo też działa normalnie, atego po lifcie to bardzo przyjemne auto, wszystko działa normalnie jak w każdym innym aucie z podobnego rocznika.
_________________ TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!! Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!! tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456https://www.facebook.com/LKWSERWIS
Rejestracja:06 mar 2007, 20:34 Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie
Ja miałem wymienione sprzęgło, przez jakiś czas chodziło bardzo lekko (jak w innych ciężarówkach). Później wróciło to do poprzedniego stanu, czyli dosyć twarde sprzęgło. Nie jest to jakiś dramat ale chodzi dużo ciężej niż w np TGL, pewnie przez to że nie ma wspomagania. Co do hamulca to raczej w twoim egzemplarzu jest coś nie tak, jeździłem kilkoma i hamowały normalnie.
Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości
Nie możesz tworzyć nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów
Witaj. Na tej stronie używamy ciasteczek. Strona korzysta z plików
cookies w celu realizacji usług i zgodnie z §3
Polityki
prywatności. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na
ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki
przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.
Wyrażam zgodę