Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 sty 2012, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Z pewnością będzie więcej miejsca, ale spójrzmy na Topline czy SSC DAFa-tam jakoś jest aerodynamicznie a zarazem maksymalna przestrzeń bez "łuku" na dachu :D
Zgadzam się. Swojego czasu jak Scania z serią 4 prezentowała topline auto te miało najniższy współczynnik oporu powietrza pomimo sławnego "wodogłowia". Także się da. Gdyby dach był na całej linii "wypełniony" to jestem pewien, że nowa XL'a miała by więcej miejsca jak SSC, ale to tylko dywagacje. Nie mniej jednak na ostatniej fotce widać, że nowa topowa Volvo będzie stodoła z przyciętym dachem. Ciekawi mnie jeden fakt. W obecnych modelach osoby wysokie z długimi nogami czyli ja miały średnią ilość miejsca na nogi. Ciekawe czy tutaj coś poprawią. Na oko kabina jest dłuższa więc powinno i to się zmienić na +.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 17 sty 2012, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Widziałem dzisiaj te nowe Volvo w Okolicach Osnabrueck, obłożone tymi zamaskowaniami jechało sobie gdzieś z Holandii pod naczepą z firmy Freja. Wydawało się raczej spore.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 17 sty 2012, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Widziałem dzisiaj te nowe Volvo w Okolicach Osnabrueck, obłożone tymi zamaskowaniami jechało sobie gdzieś z Holandii pod naczepą z firmy Freja. Wydawało się raczej spore.
O proszę. Kolejna osoba widziała nowe FH. Dla wnikliwych tak będzie wyglądała linia dachu w XL bez kamuflażu. Znalezione gdzieś na czeskich forach.
Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 17 sty 2012, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Na firanie widać adres strony: www.freja.com Możliwe, że to właśnie tego widział Rossi.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 17 sty 2012, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2010, 13:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wielkopolska :D

Tylko mam nadzieję ,że te zbiorniki jakieś większe będą bo są takie jakieś małe .
Jak dla mnie,to Volvo mi nawet wpadło w oko,tylko zobaczymy co czas pokaże.


Post Wysłano: 18 sty 2012, 10:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Tylko mam nadzieję ,że te zbiorniki jakieś większe będą bo są takie jakieś małe .
Jak dla mnie,to Volvo mi nawet wpadło w oko,tylko zobaczymy co czas pokaże.
Gdybyś przeglądał ten temat to byś zauważył, że będą większe zbiorniki a zdjęcie o którym mówisz przedstawia zestaw objętościowy przez co ma mniejsze zbiorniki.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 18 sty 2012, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ciekaw jestem designu frontu kabiny i jak będą wyglądać przetłoczenia na bokach kabiny bo na pewno nie będzie do gładka blacha :) jednak jestem spokojny o to bo według mnie najświeższy lift FH to najładniejsza ciężarówka na rynku :)


Post Wysłano: 18 sty 2012, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

Cytuj:
Jak dla mnie,to Volvo mi nawet wpadło w oko,tylko zobaczymy co czas pokaże.
Wpadło Ci w oko jak nic nie widać prócz ogólnego zarysu bryły samochodu? :mrgreen:


Post Wysłano: 18 sty 2012, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2010, 13:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wielkopolska :D

Cytuj:
Cytuj:
Jak dla mnie,to Volvo mi nawet wpadło w oko,tylko zobaczymy co czas pokaże.
Wpadło Ci w oko jak nic nie widać prócz ogólnego zarysu bryły samochodu? :mrgreen:
Chodzi mi o to zdjęcie , http://imageshack.us/photo/my-images/215/vlvox.jpg/ gdyż tu całkiem fajnie wygląda bok kabiny ,i głównie o tą część mi chodziło. Levuss sorki ,nie zauważyłem.


Post Wysłano: 18 sty 2012, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

Cytuj:
Chodzi mi o to zdjęcie , http://imageshack.us/photo/my-images/215/vlvox.jpg/ gdyż tu całkiem fajnie wygląda bok kabiny ,i głównie o tą część mi chodziło. Levuss sorki ,nie zauważyłem.
A na zdjęciu jest coś dłubane na dole drzwi, nie wiem czy w programie graficznym, czy w rzeczywistości. Poza tym nie wiadomo ile z tego co widać, to kształty prawdziwe, a ile zamaskowane.


Post Wysłano: 20 sty 2012, 21:53

Plotki głoszą, że najnowsze Volva mają spore problemy z elektroniką jak się robi mokro :(


Post Wysłano: 26 sty 2012, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Plotki głoszą, że najnowsze Volva mają spore problemy z elektroniką jak się robi mokro :(
Głupie plotki rozgłoszone przez przeciwników marki Volvo, którzy nawet na oczy nie widzieli nowego modelu a co dopiero wiedzą o jakiś problemach z elektroniką :) Jak już powiedziałem do premiery, kolejne lata pokażą jak to jest z awaryjnością.


Post Wysłano: 26 sty 2012, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 paź 2010, 9:27
Posty: 135
Samochód: VOLVO

Cytuj:
Cytuj:
Z pewnością będzie więcej miejsca, ale spójrzmy na Topline czy SSC DAFa-tam jakoś jest aerodynamicznie a zarazem maksymalna przestrzeń bez "łuku" na dachu :D
Zgadzam się. Swojego czasu jak Scania z serią 4 prezentowała topline auto te miało najniższy współczynnik oporu powietrza pomimo sławnego "wodogłowia". Także się da. Gdyby dach był na całej linii "wypełniony" to jestem pewien, że nowa XL'a miała by więcej miejsca jak SSC, ale to tylko dywagacje. Nie mniej jednak na ostatniej fotce widać, że nowa topowa Volvo będzie stodoła z przyciętym dachem. Ciekawi mnie jeden fakt. W obecnych modelach osoby wysokie z długimi nogami czyli ja miały średnią ilość miejsca na nogi. Ciekawe czy tutaj coś poprawią. Na oko kabina jest dłuższa więc powinno i to się zmienić na +.
Levuss?rozwaliles mnie z iloscia miejsca na nogi...ja mam 189 cm i napisze ci szczerze ze miejsca mam pod dostatkiem!wejdz do premiumki, MAN to sie przekonasz co to jest brak miejsca...

_________________
"Nigdy nie stawaj się aż takim ekspertem, by przestać się dalej uczyć. Postrzegaj życie jako ciągłą naukę...


Post Wysłano: 26 sty 2012, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Levuss?rozwaliles mnie z iloscia miejsca na nogi...ja mam 189 cm i napisze ci szczerze ze miejsca mam pod dostatkiem!wejdz do premiumki, MAN to sie przekonasz co to jest brak miejsca...
A Ty się przejedź Mercedesem albo Scanią. W Volvie rzeczywiście jest słabo, chociaż nie najgorzej :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 sty 2012, 16:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

W Volvo największy komfort dla pasażera jest z tyłu za fotelami. :mrgreen: Ewentualnie amputacja kończyn dolnych i schowanie ich do schowka na czas podróży, jak ktoś chce dłuższy czas siedzieć na fotelu. :lol:


Zobaczymy co nam Volvo zaprezentuje jak auto wejdzie na rynek. Bo na razie to sobie można gdybać. Oby tylko nie było gorzej. :wink:


Post Wysłano: 26 sty 2012, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Panowie, kto z pasażerów w ciężarówce siedzi grzecznie jak u dyrektora na dywaniku? Wszyscy się rozwalją bokiem, albo kładą syry na deske :)


Post Wysłano: 26 sty 2012, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Z pewnością będzie więcej miejsca, ale spójrzmy na Topline czy SSC DAFa-tam jakoś jest aerodynamicznie a zarazem maksymalna przestrzeń bez "łuku" na dachu :D
Zgadzam się. Swojego czasu jak Scania z serią 4 prezentowała topline auto te miało najniższy współczynnik oporu powietrza pomimo sławnego "wodogłowia". Także się da. Gdyby dach był na całej linii "wypełniony" to jestem pewien, że nowa XL'a miała by więcej miejsca jak SSC, ale to tylko dywagacje. Nie mniej jednak na ostatniej fotce widać, że nowa topowa Volvo będzie stodoła z przyciętym dachem. Ciekawi mnie jeden fakt. W obecnych modelach osoby wysokie z długimi nogami czyli ja miały średnią ilość miejsca na nogi. Ciekawe czy tutaj coś poprawią. Na oko kabina jest dłuższa więc powinno i to się zmienić na +.
Levuss?rozwaliles mnie z iloscia miejsca na nogi...ja mam 189 cm i napisze ci szczerze ze miejsca mam pod dostatkiem!wejdz do premiumki, MAN to sie przekonasz co to jest brak miejsca...
Nie muszę wsiadać do "uśmiechu Paryża" ani do monachijskiego lwa. Mamy pod opieką Volvo i miejsca na moje nogi jest akurat na styk i nie powiem, ale konkurenci mają to lepiej rozwiązane. W Fh miejsca pod dostatkiem mam za kółkiem.
Edler np. ja.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 26 sty 2012, 16:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Levuss jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę :D Ciasno jest w DAFIE, ale tam w każdej płaszczyźnie jest ciasno w Space Cabie :)


Post Wysłano: 26 sty 2012, 16:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Levuss jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę :D Ciasno jest w DAFIE, ale tam w każdej płaszczyźnie jest ciasno w Space Cabie :)
Czyli wyjątki się zdarzają. Oczywiście lubię siedzieć bokiem, ale to tylko na pauzach :D a tak zawsze obserwuję drogę i prawą stronę pobocza :D a siedząc bokiem nabawiłbym się chyba skrzywienia kręgosłupa :lol: . W FH, żebym miał całkowicie proste nogi musiałbym cofnąć fotel na maksa do tyłu i bardzo mocno "wcisnąć" go w łóżko wtedy mógłbym suszyć skarpetki gdzie np. w Magnum takiego problemu z kombinacjami nie miałem. Odchylałem lekko fotel i voilà.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 26 sty 2012, 16:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

ja w Dafie robię tak samo :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: