Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 40 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 138 39 40 41 4263 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!

Czas na mały aktual

W poniedziałek pojechałem z nawozami do Tykocina to mam też kilka zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ekipa remontowo-rozładunkowa była pierwsza klasa. Nie spodziewałem się że w poniedziałek o 8 rano można mieć już taki %% :mrgreen:

Po powrocie do domu, mały remont. Po wymianie tulei resorowych w ASO Renault!!! okazałało się że górna atrapa która była przez nich ściagana nie została przykręcona. Od góry są 2 śruby które przykręcili ale dolne mocowanie składa się z 2 gumowych poduszek które urwali i już tak zostawili... Dodatkowo wymiany tulei dokonali tak, że pekły tylne uszy w resorach...

Obrazek

Na zdjęciu jest też widoczne "coś brązowego" - ta kałuża... Wypływa to od jakiegoś czasu po płukaniu układu chłodzenia. Dzieję się tak od czasu gdy Renówka stała 8 miesięcy gdy Tata był na zwolnieniu, może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny.

Dzisiaj też sprzątałem wnętrze kabiny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dawno już nie jeździłem z pełnym obciążeniem, przejazd przez miasto do wylotu na Warszawe obył się bez większych problemów, kilka świateł, przejść dla pieszych ale i tak trzeba było "bujać" ją :D Ogólnie 440 koni daje rade :)

Zapraszam!

_________________
8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2011, 19:25
Posty: 12
GG: 8711376
Samochód: magnum 430
Lokalizacja: WZY

Według mnie to zwykła rdza , u nas w mack'u też tak było , widocznie ktoś kiedyś lał wodę do układu chłodniczego , albo ten płyn co był okazał się za słaby .Radził bym ci zalać koncentratem . Wiem że droga sprawa ale jest pewność albo rozrobić go z wodą demineralizowaną 50 /50 to już tego nie będzie . Może się mylę ,ale na moje oko to to


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

To może być rdza, wtedy jak stała przez 8 miesięcy to był zalany płyn i tak stała od grudnia do sierpnia... Od tamtej pory układ chłodzenia był wielokrotnie płukany, przez zbiorniczek wyrównawczy, nagrzewnicę i inne dostępne miejsca a rdza czy co to jest powraca...

Szukamy dalej :D

_________________
8)


U mnie bora też okresu dostała, kapało kropelkami i po nocy była kałuża 5 cm średnicy. Zostawiłem kubeczek plastikowy i rano się okazało, że to niebieskawy płyn śmierdzący detergentem. ;)

Nie wiem co tam masz za płyn, ale u mnie G12 śmierdzi niemiłosiernie, zostaw jakieś małe naczynko, żeby nakapało i zbadaj co to za cholerstwo jest.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2673
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Tak na marginesie ile trwal zaladunek i rozladunek tych worków???

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
żeby nakapało i zbadaj co to za cholerstwo jest.
To nie kapie, to coś jest w układzie chłodzenia i zostało spuszczone w celu ponownego przepłukania układu. Zalewana jest Glixolem :D
Cytuj:
Tak na marginesie ile trwal zaladunek i rozladunek tych worków???
Tata w Tarnowie stał od czwartku od 17 do soboty do 8 w kolejce. Ja miałem więcej szczęścia bo stałem od 7:30 do 12. Było 480 worków po 50 kg każdy :D

Zapraszam

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!

Temat zamarł... znalazłem go na 3 stronie :(

W Renówce została napełniona klimatyzacja, zmieniony olej no i obecnie trwa walka z podłogą w szafce w naczepie... po 19 latach podłoga się poddała rdzy i dobrze, że zawartość szafki nie wypadła na droge :mrgreen:

Przebieg na dziś to 786782 km

Zdjęcia :

Krótka przygoda z chłodnią :
Obrazek

Z ostatniej trasy
Obrazek
Obrazek

Nowy TV 19" z DVD
Obrazek

No i nowa podłoga w trakcie budowy:
Obrazek

Obecnie stoi załadowany do :
-Piaseczno
-Radom
-Częstochowa
-Tychy
-Jastrzębie
-Ruda Śląska
-Przyszowice

Zapraszam!!!

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Wczoraj tj. 17-07 widziana Magnumka przed Janowem Lubelskim. Stałem niebieskim Mercedesem 609 w korku przed wypadkiem ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Wczoraj tj. 17-07 widziana Magnumka przed Janowem Lubelskim. Stałem niebieskim Mercedesem 609 w korku przed wypadkiem
Był w tamtych okolicach, jechał do Rzeszowa a potem do Jasła :D Ja zaczne jeździć od następnego tygodnia bo jutro wkońcu kończę pracę za biurkiem :mrgreen:

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Często jeździcie w te strony? Jak byś kiedyś był blisko to daj znać ;d


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Często jeździcie w te strony? Jak byś kiedyś był blisko to daj znać ;d
Tata woli unikać tras w te rejony bo są słabo opłacalne, woli jeździć na Śląsk ale jak będzie/my jechać w Twoje strony to dam znać 8)

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2011, 22:29
Posty: 133
GG: 0

Również magnumke widziałem w Czwartek jak jechała w Stronę Lublina a dokładnie w Olbięcinie ją widziałem .

_________________
Czasami sekundy decydują o naszym życiu .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Co do tego syfu z układu chłodzenia. Ludwik z wodą zalej rozgrzej i spuszczaj na ciepłym.

Ew. Wsadź szlauf w zbiorniczek odkręć korek pod chlodnicą i pod chlodnicą retardera i leje dużo wody.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!
Cytuj:
Również magnumke widziałem w Czwartek jak jechała w Stronę Lublina a dokładnie w Olbięcinie ją widziałem .
Potwierdzam, był w tamtych okolicach :D
Cytuj:
Ew. Wsadź szlauf w zbiorniczek odkręć korek pod chlodnicą i pod chlodnicą retardera i leje dużo wody.
No właśnie interesuje mnie ta chłodnica od retardera... Pamiętam jak kiedyś na forum opisywany był problem z Dafem i doradziłeś, żeby płukać chłodnicę retardera ale... gdy powiedziałem to Tacie to rozmawiał z mechanikiem z ASO Renault i mechanik powiedział, że retarder nie ma nic wspólnego z tym błotem i tak już zostało... Jutro będzie smarowanie po 5 tyś km więc będzie jedno wchodzenie pod samochód.
Gdzie znajduje się chłodnica retardera? Domyśla się, że koło skrzyni biegów ale proszę o konkretny namiar na nią :wink:

Jest jeszcze jeden problem... Naczepa zgubiła ABS. Po włączeniu zapłonu naczepa "cykała" a teraz przestała... Spalony bezpiecznik? Przewód między naczepą a ciągnikiem jest dobry, błędu na naczepie nie wyświetla

Wczoraj Renówka przeszła drobny zabieg kosmetyczny i oto efekt:

Prawa już po polerowaniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lampa po lewej będzie do poprawy
Obrazek
Obrazek

Na koniec moja pomocniczka, która polerowała miejsca których nie zauważyłem... językiem :mrgreen:
Obrazek

Zapraszam !!!

_________________
8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Łukaszu chyba się coś słabo przyłożyłeś do polerki tych lamp co ? Bo jakiegoś takie piorunującego efektu nie widać , chyba że zdjęcia tego nie oddają ... Ale i tak wielki plus za chęci przy tej naszej letniej pogodzie że masz ochotę cokolwiek dłubać przy samochodzie :D Renia z aktualizacji na aktualizację coraz ładniejsza , a powiedz mi czy ten TV masz powieszony gdzieś na stałe ? Czy tylko na pauzie na deską stawiasz ?
A co do tego ze naczepa przestała cykać przy zapłonie to zapewne wina kabla do ABS , spróbuj podmienić od kogoś jak masz taką możliwość

Pozdro .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Pierwszy raz robiłem coś takiego... Zacząłem od papieru 500 i lampa zrobiła się biała jak mleko, zacząłem trzeć pastą a tu efektu nie ma... już szukałem kloszy na allegro :mrgreen:
Lampy były żółte no teraz jest lepiej ale zawsze może być lepiej.

Telewizor jeździ za górnym łóżkiem, zawinięty w kocyk i jest rozstawainy na postoju na półce przy szybie. Były próby montażu na stałe jeszcze starszych TV to co 3-4 miesiące trzeba było wozić do naprawy bo się "roztrzęsały"

Co do ABSu trzeba poszukać chyba 2 kabla na próbę :D

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Obrazek

Mój schemat ideowy :mrgreen:

Kup dwie duże butelki ludwika, weź wodę w bańki wymieszaj w proporcji 1:1 czyli jeden ludwik jeden stan wody, kupując dwa masz na dwa płukania.

Zalewasz miksturę, odpalasz maszynę rozgrzewasz, wskazana jest jazda i hamowanie retarderem. I ostrożnie żeby się nie poparzyć na gorąco spuszczasz korkiem na chłodnicy i na chłodnicy retardera. Czekasz aż silnik trochę ostygnie i procedurę powtarzasz, na sam koniec odkręć oba korki, wsadź wąż ogrodowy odkręć niech sobie leci, jakąś tam dobrą chwilkę.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Zalewasz miksturę, odpalasz maszynę rozgrzewasz, wskazana jest jazda i hamowanie retarderem. I ostrożnie żeby się nie poparzyć na gorąco spuszczasz korkiem na chłodnicy i na chłodnicy retardera. Czekasz aż silnik trochę ostygnie i procedurę powtarzasz, na sam koniec odkręć oba korki, wsadź wąż ogrodowy odkręć niech sobie leci, jakąś tam dobrą chwilkę.
Dzięki za te czary :mrgreen:

Może by wsadzić jeszcze węża bezpośrednio w chłodnicę retardera?? Ostatnio było już płukanie poprzez czujnik temperatury w kolektorze. Te błoto pojawiło się po tym jak Renówka stała 7 miesięcy...

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7211
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Łukasz nigdy nie próbowałeś octu?. Ocet dobrze rozpuszcza kamień i ten muł oraz rdzę.
Najgorzej jak są jakieś rury od wody skorodowane to po takiej operacji może zostać sito z rury metalowej :mrgreen:
Kiedyś wlałem z 2,5 litra octu i taki muł leciał z silnika aż wygryzł mi rurę od retrdera :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Ludwik jest mniej inwazyjny :mrgreen:

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 40 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 138 39 40 41 4263 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: