Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 14 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 112 13 14 15 1685 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Podejrzewam, że komfort jazdy jest lepszy w tym starym Volvie niż w " nowej" Skakance. :mrgreen: Klamot jak klamot, ważne żeby zarabiał na zachcianki szefa. :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2012, 10:46
Posty: 39
GG: 36605665
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Witam. :) Możliwe abym mijał Twoją scanie na A2 na ok 315 km ok 23:45 ?.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Podejrzewam, że komfort jazdy jest lepszy w tym starym Volvie niż w " nowej" Skakance. :mrgreen: Klamot jak klamot, ważne żeby zarabiał na zachcianki szefa. :D
W porównaniu z moim D12A Scania jest nieco bardziej komfortowa, ale tylko ze względu na zawieszenie kabiny - w Scanii 4 poduszki, w Volvo 4 amortyzatory. Scania przy jeździe samym ciągnikiem jest straszna - mocno nerwowa i zdecydowanie nie znosi poprzecznych nierówności przez most zawieszony na 2 poduszkach, z naczepą jest nieco lepiej, ale...
W porównaniu do FH440E5 z 2007 roku, którym jeździłem w Soidarisie (zawieszenie kabiny i osi w pełni pneumatyczne) Scania jest jednak pojazdem zdecydowanie mniej komfortowym :wink:
Cytuj:
Możliwe abym mijał Twoją scanie na A2 na ok 315 km ok 23:45 ?.
Niemożliwe :wink:

Scania wczoraj odwiedziła lakiernika - w pierwszej kolejności przejdzie polerkę, następnie malowane będą plastiki, o których pisałem prędzej, i felgi - początek prac 26.08.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2012, 0:17
Posty: 64
GG: 0
Samochód: Volvo FM9 8x4

Volvo widziane dzisiaj ok 18tej, w miejscowości Wieszowa DK 94, trasa Bytom - Pyskowice.

_________________
http://www.ed-pol.com


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 707
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Eno Mihu niezla szwedka Ci sie trafila, ladnie wyglada. :) Te plastiki i zderzaki moim zdaniem byly malowane, zdaje mi sie ze wyjechala z fabryki z ciemnymi... :roll: Jak na jednego kierowce bedzie Ci sie dobrze w niej 'mieszkalo'.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Te plastiki i zderzaki moim zdaniem byly malowane, zdaje mi sie ze wyjechala z fabryki z ciemnymi... :roll:
Zdecydowanie tak było. Podczas późniejszego malowania ktoś kiepsko przygotował plastiki, dlatego też, efekt po kilku latach jest jaki jest. Ale spokojnie, i tym się zajmiemy - mój lakiernik podsunął mi całkiem fajny pomysł na zestawienie kolorów, choć co prawda chciałem granatowy, to przekonuję się powoli do pomysłu z rubinowym RAL 3003. Cóż, do wiosny mam czas na podjęcie decyzji :]

Pierwszą rzeczą jaką musiałem zrobić przy R'ce był problem z uciekającym płynem spryskiwaczy, po zdjęciu lewego narożnika zderzaka okazało się, że przyczyną była "wypadnięta" gumowa rurka:

Obrazek

Ostatnio ciągnik przeszedł też zapowiadaną polerkę, efekt jest bardzo fajny, pod słońce aż oczy trzeba mrużyć, ale na tych zdjęciach tego niestety nie widać...

Obrazek Obrazek

W sobotę generalnie wysprzątałem wnętrze kabiny - myślę, że w tym tygodniu już się do niej przeprowadzę :wink: :

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

I na koniec siodło, którego, podobno, nie trzeba smarować - słyszałem o nich, nigdy takiego nie eksploatowałem:

Obrazek

W tym tygodniu powinienem już ją przerejestrować i się wprowadzić, myślę, że w drugiej połowie tygodnia Scania zastąpi FH, które najpierw pójdzie na mały przegląd do mojego mechanika, a następnie zostanie wystawione na sprzedaż.

W najbliższym czasie zakupione zostaną też firanki do kabiny - wybór prawdopodobnie padnie na oryginale zasłony z katalogu Scania w beżowym kolorze. Inne planowane inwestycje zatrzymam w tajemnicy :wink:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Scania piękna, z dalszych planów nie rób tajemnicy tylko montuj te białe odblaski w kształt litery "V" na siatkach z grila a na poprzeczkach z grila daj pomarańczowe tak w pionie na całej długości no i te gwiazdki + napis "420 HP" na bok kabiny o których kiedyś mi mówiłeś.

_________________
Moja flota


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Tata mówi, że w ostatni poniedziałek lub wtorek mijał się z Volvem na obwodnicy Opola. Prawda to, czy ściemnia?

_________________
Zapraszam na kanał


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Scania piękna, z dalszych planów nie rób tajemnicy tylko montuj te białe odblaski w kształt litery "V" na siatkach z grila a na poprzeczkach z grila daj pomarańczowe tak w pionie na całej długości no i te gwiazdki + napis "420 HP" na bok kabiny o których kiedyś mi mówiłeś.
Musiałeś wszystko wygadać? Musiałeś!? No, ale na szczęście nie wspomniałeś nic o "chromowanych" taśmach na karoserię, napisie "chromlajn", dodatkowych obrysach na miedzyosiówkach, ledowych zarówkach w postojówki i o otwartym koncie w Opoltransie na pozostałe akcesoria tuningowe, wiec jeszcze zaskocze publike na Majster Turku! Ha! A co, albo grubo, albo wcale! :mrgreen:
Cytuj:
Tata mówi, że w ostatni poniedziałek lub wtorek mijał się z Volvem na obwodnicy Opola. Prawda to, czy ściemnia?
Prawda to Kapsiu, prawda. Nie uwierzysz, ale ja też widziałem tam Wasze fh i też jakoś na poczatku tygodnia... To podejrzane... :mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1359
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
I na koniec siodło, którego, podobno, nie trzeba smarować - słyszałem o nich, nigdy takiego nie eksploatowałem:
To siodło pokryte teflonem ?

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

I co, Scania jeszcze działa?

Tak patrzę na te zdjęcia, patrzę, patrzę i wiem czego brakuje! Brakuje czegoś pod osłonami międzyosiowymi, które wydają się być za krótkie w stosunku do zderzaka. http://www.v8power.nl/modules/frame_vie ... ture=30732 - Taka listwa z 5 obrysami jak tutaj by się przydała pod te osłony.

Lubię takie czyste wnętrza :D

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2011, 14:07
Posty: 51
GG: 1
Lokalizacja: Zgierz

Cytuj:
Cytuj:
I na koniec siodło, którego, podobno, nie trzeba smarować - słyszałem o nich, nigdy takiego nie eksploatowałem:
To siodło pokryte teflonem ?
Posiada nakładkę z Polietylenu z tego co sie zorientowałem ale może właściciel napisze coś więcej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Jacoo pisze:
Cytuj:
I na koniec siodło, którego, podobno, nie trzeba smarować - słyszałem o nich, nigdy takiego nie eksploatowałem:


To siodło pokryte teflonem ?

Posiada nakładkę z Polietylenu z tego co sie zorientowałem ale może właściciel napisze coś więcej.
Właściciel sam niewiele wie :lol: Ale generalnie to potocznie zwykło się na to mówić "siodła teflonowe", choć faktycznie z samym teflonem mają niewiele wspólnego. To faktycznie jakaś nakładka z tworzywa, bardzo możliwe, że z polietylenu - fakt faktem nie wymaga smarowania, ale sądząc po jej zabrudzeniu, delikatnego smarowania wymagać może sama płyta naczepy, i na bank elementy zamka siodła, bo to smarowane być musi :wink:
Cytuj:
Tak patrzę na te zdjęcia, patrzę, patrzę i wiem czego brakuje! Brakuje czegoś pod osłonami międzyosiowymi, które wydają się być za krótkie w stosunku do zderzaka. http://www.v8power.nl/modules/frame_vie ... ture=30732 - Taka listwa z 5 obrysami jak tutaj by się przydała pod te osłony.
Nooo takie listwy to chętnie bym przygarnął, ech... :mrgreen:
Cytuj:
Lubię takie czyste wnętrza
Ja też :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2008, 20:45
Posty: 77
GG: 6687777
Lokalizacja: Rypin

No powiem Ci, że pomysł z tym kolorem rubinowym jest jak najbardziej na + :) ogólnie ładne autko.
Obrazek

ew. jeszcze taki pomysł ode mnie :)

Obrazek

_________________
Iveco Stralis II 460 ECO viewtopic.php?f=44&t=38336


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013, 20:45 przez qpac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Panowie, opanujcie się, wszyscy wiemy, że nie ma takiego koloru jak "rubinowy". To jest czerwony! :mrgreen:

Na wizualizacji wygląda to całkiem syto, z pomalowanymi felgami wyglądałoby to pięknie..

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Nooo qpac, nieskromnie powiem, że moja Scania w Twojej wizualizacji generalnie niszczy system :mrgreen:
Mniej więcej taki stan chciałbym uzyskać na wiosnę przyszłego roku, ale nie przypuszczałem nawet, że mogłoby to wyglądać tak efektowanie :wink:
Serdecznie dziękuję za te projekty i cóż, sam będę trzymał kciuki żeby udało się to wszystko spiąć do takiego stanu :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Nooo qpac, nieskromnie powiem, że moja Scania w Twojej wizualizacji generalnie niszczy system :mrgreen:
Widziałem dwie tak umalowane. Pierwsza miała dół w kolorze podobnym do brytyjskiej zieleni wyścigowej w metalicu, druga w brąz z takim grubym metalikiem. Nawet doszła ta scania, ale i tak zatęsknisz za volvo :mrgreen: .

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

Nie byłem przekonany do czerwonego, ale na tych wizkach wygląda rewelacyjnie. Ciekaw jestem jakby wyglądała w jakimś ładnym niebieskim :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Błękit jak na volvo. Kolory firmowe muszą się zgadzać :)

_________________
Zapraszam na kanał


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Jeśli mogę coś zasugerować.
Przetłoczenia kabiny sugerują takie malowanie. Bardzo często można spotkać tak pomalowane Scanie w Skandynawii. Wybaczcie jakość i odcienie, ale nie mam PS'a. Chodzi o koncepcję.
Obrazek

Lub też: (moim zdaniem lepiej bez gryfa.
Obrazek

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 14 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 112 13 14 15 1685 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: