Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 15 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1785 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Ładna Pralka :D napisz później jakie spalanie w niej wychodzi, a z tego co wiem to wozisz dosyć ciężko :)
Spalanie. Po pierwszym tygodniu jazdy mogę powiedzieć to co zaobserwowałem.
Poniedziałek. Załadowane 24 tony, jazda drogami krajowymi i wojewódzkimi i tutaj pierwszy szok - 44,7l. Zacząłem rwać włosy z głowy i wyklinać na czym świat stoi. Na powrocie ok. 18 ton i spalanie spadło na 39l. Myślałem, że szlag mnie trafi i wtedy olśnienie - wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej - wskazówka stała na 1/4 podziałki - ok. 60*C. Telefon do mechanika, zakup dobrego termostatu na 83*C i umówiony warsztat na dzień kolejny.
Wtorek. Wjazd na kanał i pierwsze słowa mechanika "O kurde, kto sprzedał auto w takim stanie?!" Po podniesieniu kabiny i zejściu pod podwozie okazało się, że wszystko jest suche, luzów brak, oleje w moście i skrzyni jak nowe. Jedynie tarcze na przodzie będą wymagały wymiany przy kolejnej wymianie klocków.
Wymiana termostatu poszła sprawnie, płyn chłodniczy czysty, jakby przed sprzedażą był wymieniany.
Środa. Załadunek elementów stalowych, ok. 15 ton i trasa Wrocław - Chorzów, jazda DK94 do A1, potem zjazd na 911 i 78. Powrót z ponad 14 tonami i jazda powrotna drogą 94. Jazda 80-85km/h i tutaj kolejne zaskoczenie, przy sprawnym termostacie, spalanie na poziomie 26,4l.
Czwartek podobnie, ale na wyjeździe ok. 8 ton i wiatr w czoło- spalanie 27,4.
Piątek 22 tony na Tychy. Jazda A4 do DK44, mocny wiatr w czoło. Jazda 85km/h i spalanie na poziomie 32,3l. Podjazd pod "Annaberg" z redukcją o połówkę i prędkość na szczycie ok. 65km/h. Nie jest to FH440, ale nieźle.
Powrót stały, ponad 14 ton i spalanie spadło do 29,4l, ale jazda DK94.
Ogólnie jestem dość zadowolony ze spalania, które z 3 dni po wymianie termostatu wynosi 27,8l. Ze zbiornika jeszcze nie liczyłem :wink:
Cytuj:
Nawet doszła ta scania, ale i tak zatęsknisz za volvo .
Volvo to Volvo, jakby nie było :mrgreen:
Cytuj:
Błękit jak na volvo. Kolory firmowe muszą się zgadzać
Myślałem o tym, ale jednak przystanę do tej czerwieni chyba, chyba, że do wiosny mi się odwidzi :wink:
Cytuj:
Jeśli mogę coś zasugerować.
Przetłoczenia kabiny sugerują takie malowanie. Bardzo często można spotkać tak pomalowane Scanie w Skandynawii.
Tak jest mega, ale dużo zabawy może być... Same plastiki to tylko demontaż i malowanie, tutaj trzeba szykować kabinę... Chociaż... Zobaczymy jak się robota będzie układała, ile będzie kasy, jak będzie chodziła atomówka z EGR i co na to lakiernik :wink:

Wieczorem może dorzucę zdjęcia zestawu po myciu.

Aha, przy naczepie ostatnio zrobiona była diagnostyka komputerowa i kasowanie błędów, wymieniony został zawór EBSu, praktycznie od nowa pociągnięta została instalacja elektryczna świateł oraz wymieniono klocki wszystkich osi na Textara. Doszła też para nowych opon na 3 oś.

EDIT

Obiecane zdjęcia - wypolerowany i umyty:

Obrazek Obrazek

I to co zastałem pod kabiną:

Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Mihu widziałem Cię dzisiaj w Ostrowie koło BP jak gnałeś do Kalisza (doszły mnie słuchy) :mrgreen: Auto elegancko wygląda,od razu wiedziałem że to Ty :wink: Pozdrawiam !

_________________
"And nothing else matters..."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Mihu widziałem Cię dzisiaj w Ostrowie koło BP jak gnałeś do Kalisza (doszły mnie słuchy) :mrgreen: Auto elegancko wygląda,od razu wiedziałem że to Ty :wink: Pozdrawiam !
Dzięki! :) I już wiem kto podnosił rękę, no chyba, że było to w Kaliszu, nie pamiętam już dokładnie... ale tak czy siak faktycznie tam byłem na, nazwijmy to, gościnnych występach :wink:

A tutaj taka mała zagwozdka:

Obrazek
:wink:


Michu, na Robura się przesiadasz?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Michu, na Robura się przesiadasz?
Kurde, myślałem, że będzie trudniej - powiedzmy, że rozszerzam tabor :wink: auto zaliczkowane, myślę, że przed Wigilią będzie już u mnie :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
ozszerzam tabor
spodziewaj się jutro telefonu ode mnie :mrgreen:


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1741
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Volva się już pozbyłeś :?: :(


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5972

Cytuj:
Kurde, myślałem, że będzie trudniej - powiedzmy, że rozszerzam tabor :wink: auto zaliczkowane, myślę, że przed Wigilią będzie już u mnie :wink:
Było zdjęcie szpilki zrobić :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ja nie wiem jak to jest. To u mnie szef twierdzi, że się transport nie opłaci, a Ty idziesz jak burza do przodu. :lol:

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
Ja nie wiem jak to jest. To u mnie szef twierdzi, że się transport nie opłaci, a Ty idziesz jak burza do przodu. :lol:
Robota robocie i szef szefowi nierówny :)
________________

Mihu, co skłoniło Cię do zakupu MB?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1607
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Ja nie wiem jak to jest. To u mnie szef twierdzi, że się transport nie opłaci, a Ty idziesz jak burza do przodu. :lol:
Bo Twoj szef musi zarobic na siebie i Ciebie, a kolega tylko na siebie ... Jak Mihowi zostanie 6tys miesiecznie (teoretyzuje oczywiscie, bo moze tyle mu nie zostanie) a z tych 6 dac tobie wyplate to szefowi zostaje sie 2 tys ... Moim zdaniem zmienia to postac rzeczy i poglad na to czy sie oplaci czy nie ... Bo teraz z tych 6 udac sie na serwis i cos naprawic, a z tych 2 ... To tylko teoretyzoanie ,ale cos w tym jest. Naklady sa nie proporcjonalne do zarobkow w dniu obecnym. Dla przykladu cos z zycia co pare dni temu mnie spotkalo - pojechalem pospawac alusa od osobowki ktory chrupnal na polskich dziurach - mala kreska na 1cm - gosc mnie wykasowal 50zl ... pytam sie czemu az tyle ,ze cena jakas kosmiczna - bo on zainwestowal w tig'a - ja mu na to ,ze jedna z moich ciezarowek przykladowa jest dzis warta ok 160tys zl i jak pojedzie do pracy to dostaje 100zl za h ALE MUSZE paliwa wlac na ta godzine za 50zl ... a on za 5 min roboty 50zl z czego topnik i gaz moze kosztowal 5zl a moze nawet nie ... Takze nikt mi nie powie ,ze transport i naklady jakie on potrzebuje jest oplacalny.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Takze nikt mi nie powie ,ze transport i naklady jakie on potrzebuje jest oplacalny.
To sprzedaj to, kto Ci każe jeździć? To, że stawki są jakie są to wina nikogo innego jak przewoźników. Wszystko na własne życzenie, widocznie spawacze są nieco bardziej rozgarnięci niż niektórzy przedsiębiorcy, którzy najpierw załadują coś poniżej progu rentowności, a potem piszą na forum, że się nie opłaca. Ciesz się, że Cię nie wyśmiał po takim tekście, bo ja bym chyba nie mógł się powstrzymać.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Nawiązując do tematu to czekam z niecierpliwością na zdjęcia nowego nabytku. W końcu kupujesz porządne auto spod znaku gwiazdy :)
Co do wypowiedzi kolegów na temat rentowności. Zgadzam się i wszystkimi kończynami podpisuję się pod wypowiedzią Bajzla. Jak nie umiesz liczyć to się ne bierz za jakikolwiek biznes. Mihu jak widać liczy i skoro wymienił sprzęt na nowszy i kupuje jeszcze jedno auto to znaczy, że po uwzględnieniu wszystkich kosztów itd. kalkulator pokazał plus a nie minus. Na popularnym transie jest sporo mądrych spedycji które biorą ładunki z 3 ręki i przewoźnikowi chcą potem wcisnąć 2.5 twierdząc, że już nie ma z czego dołożyć. Jak się przewoźnik jeden z drugim nie zdecyduje i nie pojedzie to i stawka się lepsza znajdzie i termin płatności krótszy. Trzeba dbać o swoje a nie liczyć, że jakoś to będzie. Jakoś to się można ale podrapać po głowie a nie pieniądze zarabiać. Potem dziw bo na oponę ne ma czy klocki hamulcowe. Mihu działaj! :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A ja w tej scani siedziałem na prawym fotelu :mrgreen:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
A ja w tej scani siedziałem na prawym fotelu :mrgreen:
Czy poczułeś w żołądku typowe mrowienie dla typowego prawofotelowca? :P


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Cytuj:
A ja w tej scani siedziałem na prawym fotelu :mrgreen:
Czy poczułeś w żołądku typowe mrowienie dla typowego prawofotelowca? :P
Jak wcofywaliśmy na hale w konsorcjum stali na zakrzowskiej to tak mrowienie było :mrgreen:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1607
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
Takze nikt mi nie powie ,ze transport i naklady jakie on potrzebuje jest oplacalny.
To sprzedaj to, kto Ci każe jeździć? To, że stawki są jakie są to wina nikogo innego jak przewoźników. Wszystko na własne życzenie, widocznie spawacze są nieco bardziej rozgarnięci niż niektórzy przedsiębiorcy,
Nic dodac nic ujac - zgadzam sie z tym co piszesz. Dlatego moje auta jada do pracy, zebym ja zarobil a nie zeby jezdzily i komus robote zrobily, tylko szkoda, ze konkurencja podobnie nie mysli. Koniec off topa

Scania ładna, ale fajnie by wygladala tak jak kolega VT zrobil - boki jak boki, ale ta blenda czesciowo w kolor to fajny pomysl.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Jak wcofywaliśmy na hale w konsorcjum stali na zakrzowskiej to tak mrowienie było :mrgreen:
Teraz będziesz prosił o zdjęcie z gruszką od radia 8)

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Nie pomyślałem, że ktoś weźmie na poważnie to co napisałem o opłacalności, ale w sumie nieważne.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Tak się chwali tym Actrosem, a musiałem z nim wypić 4 piwa, zjeść 2 kebaby i cały czas go namawiać, żeby się do niego przekonał! Będzie dobrze służył, czuję to, mam to wręcz w horoskopie. Trochę serca, trochę pieniędzy, trochę weekendów i będzie cudeńko :)

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 15 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1785 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: