Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 16 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1885 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Volva się już pozbyłeś :?: :(
Jeszcze nie - czeka cierpliwie na nowego nabywcę, od czasu do czasu służy jako ciągnik zastępczy.
Cytuj:
Było zdjęcie szpilki zrobić :D
Myślę, że znaleźliby się tacy, dla których i to byłby pikuś :wink:
Cytuj:
Mihu, co skłoniło Cię do zakupu MB?
Prostota i trwałość konstrukcji, ceny napraw oraz części zamiennych (o tych rzeczach często mówi Łukaszmechanik :wink: ), przełożenie mostu 2,53, korzystne spalanie, wygodna kabina oraz sentyment do MPI i wygląd.
Cytuj:
Nawiązując do tematu to czekam z niecierpliwością na zdjęcia nowego nabytku. W końcu kupujesz porządne auto spod znaku gwiazdy
Wstępnie odbiór ustawiony na poniedziałek, więc już niedługo :wink:
Cytuj:
A ja w tej scani siedziałem na prawym fotelu :mrgreen:
Siedział, siedział - widziałem go tam :mrgreen:
Cytuj:
Tak się chwali tym Actrosem, a musiałem z nim wypić 4 piwa, zjeść 2 kebaby i cały czas go namawiać, żeby się do niego przekonał! Będzie dobrze służył, czuję to, mam to wręcz w horoskopie. Trochę serca, trochę pieniędzy, trochę weekendów i będzie cudeńko :)
Oj tam, oj tam :mrgreen: ale fakt, jak na kebsa to do Poznania (chociaż o 15:00 zapomnij żeby otwartą knajpę znaleźć...) :mrgreen:
Cytuj:
Dlatego moje auta jada do pracy, zebym ja zarobil a nie zeby jezdzily i komus robote zrobily, tylko szkoda, ze konkurencja podobnie nie mysli. Koniec off topa
No i o to chodzi, choć w moim odczuciu to nie wysokość stawek stanowi problem, ale dość luźne podejście do terminów płatności... Na tematy opłacalności, itd. nie będę się dalej wypowiadał, bo będę musiał jeszcze okazać PITa :lol:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Obrazek

Muszę być szczery, smutny widok :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Obrazek

Muszę być szczery, smutny widok :)
Prawda, ciągnik po odstawieniu nie odzyskał już dawnego blasku, ale wszystko przed nowym właścicielem - dziś Fh'ach odjechał na kołach na Łotwę, a następnie do Nowosybirska (z Wrocławia to ca 5000km)- i to za kwotę jaką kosztował mnie 2 lata temu :mrgreen:

A teraz przedstawienie nowego nabytku - nie udało się go odebrać przed Wigilią, jak ówcześnie zakładałem, ale odebrałem go wczoraj. Do rzeczy:

Marka: Mercedes Benz
Model: Actros MPII 1848 LSnr Megaspace BlueTec 5
Rok produkcji: 04.2007
Przebieg: 682 000km
Wyposażenie: ABS, ESP, klimatyzacja, lodówka, el. szyby, szyberdach i lusterka (także podgrzewane), tempomat, komfortowy fotel kierowcy z podgrzewaniem i dwoma podłokietnikami, fotel pasażera składany z podłokietnikiem, ogrzewanie AirTop 3500, "duży" komputer pokładowy (z m.in. funkcją pomiaru obciążenia osi), kierownica multifunkcyjna, radio MB Becker CD70, aluminiowe felgi Alcoa, dwa zbiorniki paliwa, w pełni automatyczna skrzynia biegów Powershift - 12 biegów, tryb power, eco-roll, wybujanie oraz manewrowy, dwustopniowy hamulec silnikowy, pneumatyczne zawieszenie obu osi, układ elektrycznego wywrotu kabiny, itd.
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: typu mega :P
Obsługiwane kierunki: Polska, docelowo UE

Wreszcie pokazuję nowy nabytek - jak widać 480 konny Actros MPII z największą kabiną i dość fajnym wyposażeniem. Samochód pochodzi z Czech - został zakupiony przez firmę Cross Speed następnie trafił do sieci używek Mercedesa - Truck Store, skąd został odkupiony na handel przez dealera MANa z Nowego Tomyśla - firmę Redos.
Jako, że auto jest z Truck Store posiada pełną historię serwisową. Z Redosem wynegocjowałem komplet nowych opon oraz pełną obsługę olejową (nie robili problemów, bo auto trochę u nich stało) - do zrobienie pozostało jedynie zmiana języka w komputerze pokładowym oraz skasowanie inspekcji olejowych - będzie to zrobione w serwisie MB w przyszłym tygodniu - od razu planuję zrobić regulację zaworów, bo od Nowego Roku ostro bierzemy się za jazdę :wink:

Zdjęcia:

Pierwsze tankowanie i powrót do domu:
ObrazekObrazek

Po przyjeździe:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Oraz jak wyglądał u poprzedniego właściciela:
Obrazek
Źródło: http://www.buzzybeeforum.nl

Z innych ciekawostek - czekam na dostawę "uszu" pod lustra, zarówno do Scanii, jak i Actrosa. Do obu dojdą też pomarańczki w grill, Robur prawdopodobnie dostanie też "cytryny" w stopień w zderzaku :wink:

PS. Macie może jakiś sprawdzony sposób na wypolerowanie felg Alcoa?


Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 0:19 przez Mihu, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Super, gratuluję nowego nabytku :)
Ty będziesz nim dowodził czy kierowca ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Cytuj:
Cytuj:
Obrazek

Muszę być szczery, smutny widok :)
Prawda, ciągnik po odstawieniu nie odzyskał już dawnego blasku, ale wszystko przed nowym właścicielem - dziś Fh'ach odjechał na kołach na Łotwę, a następnie do Nowosybirska (z Wrocławia to ca 5000km)- i to za kwotę jaką kosztował mnie 2 lata temu
Dzisiaj jadąc osobówką widziałem go na parkingu TIR-est między Kołbielą a Mińskiem Mazowieckim ;)

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Kryzys w transporcie :>

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Kryzys w transporcie :>
Chyba na zachodzie, bo na pewno nie u nas. :lol:

Mihu, pozbądź się tej wątpliwej urody naklejki na schowku z prawej strony! Poza tym umyty wygląda naprawdę elegancko i będzie służył, mówię Ci to. :wink:

A Volvo trafiło chyba całkiem nieźle, zawsze mogłoby przecież pojechać do Afryki lub do araba.

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Super, gratuluję nowego nabytku :)
Ty będziesz nim dowodził czy kierowca ?
Dzięki :) Początkowo sam nim pojeżdżę, później siądzie na auto kierowca.
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Obrazek

Muszę być szczery, smutny widok :)
Prawda, ciągnik po odstawieniu nie odzyskał już dawnego blasku, ale wszystko przed nowym właścicielem - dziś Fh'ach odjechał na kołach na Łotwę, a następnie do Nowosybirska (z Wrocławia to ca 5000km)- i to za kwotę jaką kosztował mnie 2 lata temu
Dzisiaj jadąc osobówką widziałem go na parkingu TIR-est między Kołbielą a Mińskiem Mazowieckim ;)
Super, dzięki za wiadomość - znaczy to, że byli coraz bliżej celu :wink:
Cytuj:
Kryzys w transporcie :>
No ba! :>
Cytuj:
Mihu, pozbądź się tej wątpliwej urody naklejki na schowku z prawej strony! Poza tym umyty wygląda naprawdę elegancko i będzie służył, mówię Ci to. :wink:
Oby, bo będzie po części na Ciebie :twisted:
Cytuj:
A Volvo trafiło chyba całkiem nieźle, zawsze mogłoby przecież pojechać do Afryki lub do araba.
Nie, no ja tam jestem bardzo zadowolony z tego, że auto trafi na Rosję, jakoś mi z tym lżej.

Kilka zdjęć wnętrza dla uzupełnienia tematu, niestety z telefonu...

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co tu dużo pisać Mercedes ładny cały w kolorze i widać że wnętrze do czyszczone i mocy mu nie brakuje. Pozostaje tylko życzyć wielu bezawaryjnych kilometrów i dalszego rozwoju firmy 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

A tuning będzie?

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1741
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

No Mihu gratuluje kolejnego auta we flocie.
Volvo tam na wschodzie jeszcze odwali pewnie kawał roboty :D
Doczepe juź masz upatrzoną
No i najważniejsze ponawiam pytanie kolegi wyżej,jak z tuningiem :?:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 833

Cytuj:
A tuning będzie?
Cytuj:
No i najważniejsze ponawiam pytanie kolegi wyżej,jak z tuningiem :?:
Cytuj:
Z innych ciekawostek - czekam na dostawę "uszu" pod lustra, zarówno do Scanii, jak i Actrosa. Do obu dojdą też pomarańczki w grill, Robur prawdopodobnie dostanie też "cytryny" w stopień w zderzaku :wink:


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1741
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Ja pytałem raczej o proporczyki z napisem Trucker i ręcznik z lalą na fotelu pasażera. :lol:
A tak na poważnie jak nie przepadam za MP2 ale ta mega w tym białym nawet ujdzie.
Najważniejsze żebyś nie narzekał i auto robiło robotę


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

gwiazda na tylna scianę :mrgreen:

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4070
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Jak rozmawialiśmy; sądzę, że będzie PAN zadowolony :wink:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
zmiana języka w komputerze pokładowym oraz skasowanie inspekcji olejowych - będzie to zrobione w serwisie MB w przyszłym tygodniu - od razu planuję zrobić regulację zaworów,
Zapraszam do mnie.
Myślałem o tym... Ale jakbyś bliżej mieszkał, to pewnie tak by się skończyło - chyba, że planujesz wyjazd do jakieś awarii "na zachód", bo ceny jakie zaproponował serwis za te czynności nie rekompensują mi kosztów dojazdu (inspekcje + język w kompie 150zł, zawory 270zł) :wink: Choć niewykluczone, że Mercedes będzie częściej bywał w Twoich rejonach niż Scania.
Cytuj:
Jak rozmawialiśmy; sądzę, że będzie PAN zadowolony :wink:
Po pierwszej przejażdżce z Nowego Tomyśla, co prawda samym ciągnikiem, jestem bardzo zadowolony - zobaczymy jak będzie dalej :wink:

Tuningi to podstawa! Jak wiadomo tuning podnosi moc, a tej nigdy za wiele! I tak, proporce +5PS/szt, ręcznik na fotelu pasażera + 15PS, ręcznik zawieszony na tylnej ścianie +10PS, ale zasłania ledową gwiazdę, a ta z kolei daje dodatkowe 20PS, więc nie pyli się go tam zawieszać :mrgreen:
A tak serio, to poza uszami i resztą drobnych akcentów nl (może uda się kupić w ASO pomarańczowe klosze obrysów na kabinie) to chciałbym zmienić dekle na przednich kołach - są 2 różne - jeden chromowany, drugi matowy - docelowo chciałbym kupić pełne, zakrywające piastę i jakoś wypolerować felgi...
Po Volvo zostały mi też 2 halogeny z pozycjami - sporo Actrosów ma je zakładane, podobnie jak Volvo, na boki blendy - może też się skuszę, ale muszę to jeszcze przemyśleć :wink:

No i za sugestią Czołgiego - z klapy prawego schowka zniknęła dziś naklejka sprzedawcy.
Cytuj:
Co tu dużo pisać Mercedes ładny cały w kolorze i widać że wnętrze do czyszczone...
Nad tym to akurat ciągle pracuję, bo Redos jakoś specjalnie do sprzedaży go nie picował w środku (bo na zewnątrz to nawet nawet - wypolerowany był i jak przyjechałem po odbiór to akurat wjeżdżał na myjnię). Na dowód fota - zrywanie taśmy i rozpuszczanie śladów po niej - pomysłowy Czech przymocował sobie dywanik, ech...

Obrazek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
serwis
we Wrocławiu? niedaleko mnie jest serwis MB :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
serwis
we Wrocławiu? niedaleko mnie jest serwis MB :wink:
We Wrocławiu, pójdzie do ASO Frączaka na Olsztyńską - mam nadzieję, że jutro nie będą mieli oblężenia i uda mi się go "wepchnąć" w jakieś okienko :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Ja to muszę aktualizacje cennika zrobić :mrgreen:

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2447
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Ja to muszę aktualizacje cennika zrobić :mrgreen:
Nie załamuj mnie, po cenach za regulację zaworów w ASO Scanii te zaproponowane przez MB wydały mi się wręcz atrakcyjne :mrgreen:

No i proszę przy okazji o zmianę nazwy tematu- usunąć Volvo, dodać Robura :wink:


Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 23:21 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
Robura nie ma, ale chyba też jest ok?:P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 16 z 85 [ Posty: 1686 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1885 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: